Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 14:24

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2010, 00:19 

Местожителство: София
Това е новата придобивка на лабораторията)))Тествах я -миии работи безотказно)))) :lachtot:
по цвета на пробата можете да се досетите какво съм дестилирал-няма веднага да мърляме системата с активни проби я!!! :lachtot:
Прикачени файлове:
DSC00053.JPG

Голям гъдел ви казвам...на всичкото отгоре ,колбата с пробата се върти)))) :)
но мааалко трудно ще се отделят фракциите,аа голям хилеж падна!!!!!!!
естествено това беше само за проба...съоръжениието е доста скъпо и ще ни върши страхотна работа...

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Апр 2010, 18:19 
Аватар

Местожителство: Varna
Ако може дай снимки и от други ъгли.
Закакво се използвате тоя дестилатор.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Апр 2010, 21:25 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
А.....а не това го знаят учените преди 100 че и кусур :)))))))))))))))))))))) да ползват научната апаратура за делнични нужди :) така се е родил термоса който е Дюаров съд за съхранение на втечнени газове.
Браво щом имаш достъп до апаратура действай!
Пробвал съм от една апаратура за двойна дестилация на вода използвах колбата с нагревател да преваря ракиата.
:) :) :) :prost: :sauf: :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юли 2010, 11:43 
ССМ

Местожителство: Plovdiv
ilu6a, ilu6a, апарата за "Вакуум-концентриране" се ползва за концентриране на вещества, които са лабилни при високи температури и при наличие на въздух(кислород) се окисляват! Това са витамини, антибиотици,екстракти на БАВ, ензими и т.н. приоритет на Биотехнологиите. ВАКУУМ СЕ ПРАВИ ОТ ИЗХОДА КЪМ АТМОСФЕРА, НА КАЗАНА ТОВА Е ЧУЧУРА, НА КОЛОНАТА Е КОНДЕНЗАТОРА СЛЕД ДЕФЛЕГМАТОРА! Понеже ползваш вакуум-концентриране(а не вакуум-дестилация), затова неможеш да отделиш фракциите. Към вакуум се прибягва при ароматни сортове и за запазване на гроздовият аромат, както и в спиртопроизводството. При изваряване на ракия от неароматни сортове грозде се търсят високи температури за да протичат естерификационни процеси, дори се е греело виното от винасата(при колоните) или от парите на казана при "аламбик" системата! Това се прави за икономия на енергия, но и за по-добър аромат, на ушаф, на варено! Та това е в общи линии.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Юли 2010, 22:30 

АлАмбИК АлАмбИК в общи линии това е апарат за вакуум дестилация...и говорим за радиохимия... а не за биотехнологии!!!
за тритиеви проби например...за това е вакуумен!-да не извфъзди трития ОТ пробите!!
Малко прибързано се изказваш-предмета на работа не ми е дестилацията...просто го пробвахме..така за кефф.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юли 2010, 21:50 
ССМ

Добре господин физик насочен към "необятната енергия" на трития във водата предполагам! :lachtot: Концентрирай докато останат няколко nano mola! :? :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юли 2010, 21:55 
ССМ

А, защо не се качва снимката!?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юли 2010, 21:57 
ССМ

Вакуума се прави в колба която не се вижда на снимката, намира се под дефлегматора в дясно, доло! Там се отделя и дестилата!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юли 2010, 22:00 
ССМ

А, ето и надоло снимка!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юли 2010, 22:03 
ССМ

Онзи манометър на стената отзад мери вакуума създаден от вакуум помпи! :buch:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юли 2010, 22:07 
ССМ

Та така ilu6a, ние го ползваме за концентриране, а това е вакуум дестилацията, пилотна! Промишлената е реалност и е тайна! ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Юли 2010, 11:00 

ти продължаваш да упорстваш с концентрирането...Работя в хранилище за радиоактивни отпадъци и меря фолаутни проби...(една малка част от работата)и тъи като при нас има и тритиеви мишени-мерим колко газят те във въздуха.
не енергии...както предполагаш...
А и е видно че апаратите нямат много общо-но......
МнОГО НАСПАМИХМЕ АЗ СПИРАМ!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Юли 2010, 15:42 
ССМ

Не, извинявай, сетихсе за снимките, които можем да представим по темата! Така се прави в пилотни условия при периодична дестипация, каквато е при казаните и тези с колони върху тях!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2015, 23:10 
Аватар

Здравейте. Понеже вакуум дестилацията ми е интересна и заради нея основно се регистрирах в този форум, повдигам тази стара тема. Умувам над следното: какво ще стане, ако под достатъчен вакуум, при щадяща температура отдестилирам ароматите на плодовата каша още преди ферментацията? После /след ферментацията/ ще дестилирам кашата в апарат с колона до получаване на висок градус спирт, даже ще си купя допълнително спирт, ако има нужда. Идеята ми е да добавя към спирта от първоначално получения плодов дестилат за аромат и вода, ако трябва. Някои плодови аромати сякаш са термолабилни и при класическа дестилация изчезват - например при ягодовата ракия аромата е слаб в сравнение с този на ягодите. Това не може аз да съм го измислил, сигурно е пробвано, не знам. Който знае, да каже.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2016, 19:03 
Аватар

Не съм се отказал. Вече имам вакуум помпа 1 kW, макар и не такава, каквато ми се искаше. Имам казан с бъркалка и водна риза, имам 18 kW котле с горелка, управлявана с контролер. Имам втори реактор с водна риза и бъркалка, който мисля как да приспособя за сборник на кондензата /баретата да е вътре/. Възстановявам пасираща машина, която отделя чепки и костилки и прибира само плодовата каша. Ако сменя ситото, ще отделя семките и люспите. Имам подходяща помпа за препомпване на кашата и шлемпата. Остава само да измисла каква да е схемата за охлаждане - с фреон или с ледена вода в кондензатора. Всичко това не е замислено с комерсиално приложение, а единствено за удоволствие. Някои ходят по казина, други - по жени, трети пиянстват, а аз така си чеша крастата събота и неделя. Даже пчелни кошери си взех преди две седмици. Като отдестилирам нещо под вакуум, ще споделя за резултата.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часова зона: Европа/София