Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 02 Дек 2016, 21:49

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Здравейте
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2010, 19:09 
Аватар

Здравейте Колеги! Нов съм във форума и прочетох по малко от тук и там.
Понеже става въпрос за обмяна на опит, реших и аз да споделя моя.
Живея на север, където плодовете са скъпи и правенето на ракия е много скъпо удоволствие. Та обикаляйки по магазините за алкохол един ден попаднах на продавач, който ме светна как евтино да произвеждам в домашни условия алкохол. Схемата е много проста и идва от Швеция. Всичко е напълно легално и се продава по интернет, и най-вече на швшдите може да им се вярва, тъй като те боклуци не пият и не продават.
Купих си 2 пакета по 120 грама мая с дрожди. В 25 литра 22-23 градуса Целзий вода(това е за един пакет пропорция)се разтварят 8 кг захар. След като захарта се разтвори, исипва се съдуржанието на пакета във водата. Разбърква се и след около 4-6 часа започва ферментацията. В началото има малко пяна, но на 2-ия ден изчезва и се виждат само малки мехурчета. Ферментацията продължава 5-6 дена(поне при мене беше така). Аз меря относително тегло както е по инструкция. Когато теглото падне под 1 кг/л т.е. захарта вече е "изгоряла" така полученото "вино" е с 18-20% съдържание е готово за варене. От 50 литра материал се получават 16 литра 45 градуса спирт.При повторното преваряване, прибавих 3 бутилки вино и получих перфектна ракия.
Стоиността на един пакет мая е 5 долара(за 2-та $10) и 16 килограма захар кокото струват-при мен се получи $26 за всичко.
Това е.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Здравейте
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2010, 19:31 

Местожителство: София
Обачеее няма как да е 18-20% алк.гр .... не и при тази захарност и ако не се ползват специални дрожди...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2010, 19:50 
Аватар

Местожителство: Varna
Става и аз съм пробвал с турбо дрожди, както и твоята мая това не са само дрожди а и торове най-вероятно като торове съдържат амониевсулфат, амониев фосват и витамин В1 сигурно има и други. При мен при първата преварка се получи лек аромат на кисело мляко. Браво за съобразителноста че си добавил и вино при втората за аромат. Може да се пробва при втората да се добавят и сокове безалкохолни напитки също ще дадът аромат. Ако си любител на анасонлииката може да добавиш и семаена от анасон.
Ако имаш лиnк към тези който продават дрождите дай да видим за какво става въпрос :prost2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2010, 20:37 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Стафидите са евтини,опитах стях,ще видиш какво е ароматна ракия,а иначе смени захарта,опитай с царевична,ще го докараш по на аромат

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2010, 16:09 
Аватар

За сега исползвам една билка, пращат ми я от Булгария. Баща ми и казва "мискетова" билка. Слагам савсем малко-2-3 лоистенца в преварката и ракията добива невероятен аромат. Опитвал съм с дъбови трески от бурета в които е отлежавало уиски. Става, но аз обичам натуралния гроздов аромат и затова реших да слагам вино при преваряването.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2010, 23:06 
Аватар

cage написа:
За сега исползвам една билка, пращат ми я от Булгария. Баща ми и казва "мискетова" билка.

Някъде в нета няма ли снимка на подобие на тази билка, да разберем за какво става въпрос.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2010, 05:59 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Тая билка ще да е прословутата кадънска кълка която също така наричат мискетова трева.В друга тема беще качена снимка на билката но там тя ми изглеждаша на обикновен пелин.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2010, 06:49 
Аватар

http://www.monitor.bg/article?id=266800
Ако може да се вярва на лелята това е кадънска кълак, същата която използвам. cage спомена че слагал две три листенцяа и това ме учуди , значи е нещо друго.
Пък и на това цвете му викат кадънска кълка http://nelimarch.snimka.bg/flowers/cvet ... 6.19357369
Тук пак е описана билката като тази която използвам аз http://paper.standartnews.com/bg/articl ... icle=98323

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2010, 08:15 
Аватар

petiomalchev написа:
http://www.monitor.bg/article?id=266800
Ако може да се вярва на лелята това е кадънска кълак, същата която използвам. cage спомена че слагал две три листенцяа и това ме учуди , значи е нещо друго.
Пък и на това цвете му викат кадънска кълка http://nelimarch.snimka.bg/flowers/cvet ... 6.19357369
Тук пак е описана билката като тази която използвам аз http://paper.standartnews.com/bg/articl ... icle=98323

Петъо,с цялото Ми уважение към теб,искам да добавя,artemisia pontika L е вид пелин,понтийски пелин , но не див пелин ,различно е,имам снимка,ама от аифона не мога да я кача..казват му божигробски босилек или кадънска кълка,все наречия...среща се,забележи ..по високите открити степи на тайгата,сиреч,от сибир до западна европа,както и северните части на сащ,където температурата е не повече от 5до 20гр предвид сезона,така,че бабите от полето няма как да го отглеждат.има доста роднини ,но без л накрая,както и прословутият му братовчед абсентус.виждал съм го едно време ,по високите части,ама кой е знаел...иначе по аптеки и пазари не е същото ,а продават див пелин,който е като хрАст,а на истинският се използват цъфтока,който е жълт и на малки топчета ,.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2010, 13:33 
Аватар

Тези две билки които споменаваш не са пелинът който съм ползвал Artemisia pontica L. и Artemisia absinthium На бабата на пазара е същата но обрана в по ранен период билката октомври месец има и ситни жълти топчет /цветчета/ с големина колкото главичка на кибритена клечка.
Пък явно на cage не е като моята.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2010, 17:01 
Аватар

petiomalchev написа:
Тези две билки които споменаваш не са пелинът който съм ползвал Artemisia pontica L. и Artemisia absinthium На бабата на пазара е същата но обрана в по ранен период билката октомври месец има и ситни жълти топчет /цветчета/ с големина колкото главичка на кибритена клечка.
Пък явно на cage не е като моята.

Много прилича на Artemisia pontica L.Баща ми казва че расте като бурен и няма оттърване от нея.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2010, 06:08 
Аватар

petiomalchev написа:
Става и аз съм пробвал с турбо дрожди, както и твоята мая това не са само дрожди а и торове най-вероятно като торове съдържат амониевсулфат, амониев фосват и витамин В1 сигурно има и други. При мен при първата преварка се получи лек аромат на кисело мляко. Браво за съобразителноста че си добавил и вино при втората за аромат. Може да се пробва при втората да се добавят и сокове безалкохолни напитки също ще дадът аромат. Ако си любител на анасонлииката може да добавиш и семаена от анасон.
Ако имаш лиnк към тези който продават дрождите дай да видим за какво става въпрос :prost2:

Петъо,виж това ,същото е,има за 48 и 24 часа,поръчал съм ги,и не са скъпи,мисля да добавя винасата от муската в казана когато ги варя,за аромат.... :cooler: има една книжка на това саитче за техники непобликувани досега....?поръчах и нея..ще докладвам за какво иде реч,ако имаш проблем с англииския пиши на лс. п.с админа споменаваше за някаква статия от 1950г. за омекотяване,ама изглежда е зает,та ако можем да я хванем и нея.... :dance:http://store.homebrewheaven.com/storefront.aspx

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2010, 08:30 
Аватар

Ето тук съм писъл как съм действал с турбо дрождите. За повече информация питай venci.
Нещо гугъл преводача не харесва страницата.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часова зона: Европа/София