Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 21:07

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2011, 17:11 
Аватар

здравейте сварих домашна ракия от грозде.искам да знам какво да сложа за да изчезне дъха на домашна ракия.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Яну 2011, 18:06 
Аватар

Местожителство: Varna
Тук са описани някои методи viewtopic.php?f=8&t=19
Ракията сигурно ти мирише на казан остави я за един месец в отворен съд.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Яну 2011, 20:45 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Gele остави я да си почине от варенето помисли и тогава предприеми нещо. Някои хора дават мило и драго за вкуса на домашна а ти искаш да я модифицираш да я докараш като купешка :?: .
:prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Яну 2011, 20:58 
Модератор
Аватар

Местожителство: Дупница
cavxan написа:
Gele остави я да си почине от варенето помисли и тогава предприеми нещо. Някои хора дават мило и драго за вкуса на домашна а ти искаш да я модифицираш да я докараш като купешка :?: .
:prost:

Изглежда че "домашна" в случая означава нещо друго... :(

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Яну 2011, 13:25 
Аватар

Лично аз предпочитам билките, а не готовите есенций.За омекотяване слагам риган , много е добър. :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2011, 11:07 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Продават хората вси4ко: http://www.rozbul.com/?id=13&id_parrent ... _in_cat=13

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2011, 13:08 
Аватар

MONI BARONA написа:

С тези направих опит есента. Ефекта е чак след 10 дни и ако си прекалил с есенцията резултата е трагичен :datz: С билкте процеса се контролира много по лесно.Друг е вапроса че повечето колеги неискат да си издават тайните. :motz:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2011, 13:27 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
MONI BARONA написа:

Да ти кажа, това май звучи тук като псувня в черква... :? Щото химически ароматизирани боклуци има и в магазина, та чак ми е додеяло всичко, което купуваш, да понасмръдва на някакъв химикал. Колкото и да се пънат химиците, било то и швейцарските, много рядко успяват да докарат аромат, който да не буди далечни асоциации с коресилин. Та за мен резултатът с ароматизаторите става трагичен, още щом посегнеш към тях...

Душата ми копнее за зрял селски домат, расъл с оборска тор, за мляко от крава, а не промишлен продукт, за обикновен ръчен хляб, без "подобрители"...

Та посмъртно не можеш ме накара да наливам химия в ракията си. Ако съм я направил добре, радост ти облива душата и химия не й трябва. Ако пък е лоша, химикалът няма да я поправи...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2011, 13:30 

Още повече ,че в сайта има разминавания:
Обърнете внимание на откиселителя-като хим.формула какво е дадено ,а после като какво е описано...Две различни хим.съединения.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2011, 14:27 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
SiteAdmin написа:
MONI BARONA написа:

Да ти кажа, това май звучи тук като псувня в черква... :? Щото химически ароматизирани боклуци има и в магазина, та чак ми е додеяло всичко, което купуваш, да понасмръдва на някакъв химикал. Колкото и да се пънат химиците, било то и швейцарските, много рядко успяват да докарат аромат, който да не буди далечни асоциации с коресилин. Та за мен резултатът с ароматизаторите става трагичен, още щом посегнеш към тях...

Душата ми копнее за зрял селски домат, расъл с оборска тор, за мляко от крава, а не промишлен продукт, за обикновен ръчен хляб, без "подобрители"...

Та посмъртно не можеш ме накара да наливам химия в ракията си. Ако съм я направил добре, радост ти облива душата и химия не й трябва. Ако пък е лоша, химикалът няма да я поправи...

Ама аз то4но това изках да кажа, продават <вси4ко> боклуци наи ве4е, ама тои 4овека иска аромати, Жалко 4е ще ям домати <биволско сарце> големи кат главата ми 4ак през латото за съжаление :cry:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2011, 14:58 

Местожителство: Пловдив
И аз се чудя защо толкова хора набърбоцват ракиите си с какво ли не - глицерини, есенции, билки, стафиди, кафе и какво ли още не. Искаш мускатова - ами купи си 100 кг. мускат, дори и по левче килото. Аромат има колкото искаш, носи доволно на захарен сироп, сложи я в буре/или чипс/ без да прекаляваш, разреди колкото ти харесва и си я пий с кеф.
Имам десетина овце в едно родопско село/200 л.мляко и десетина агнета/, миналата година купих и пилета. Имам и малка градинка в която с помоща на приятели садя картофи, моркови, смилянски фасул и много подправки. Наистина натуралното няма нищо общо с масовите продукти в супермаркета.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2011, 19:11 
Модератор
Аватар

Местожителство: Дупница
bogdanov64 написа:
И аз се чудя защо толкова хора набърбоцват ракиите си с какво ли не - глицерини, есенции, билки, стафиди, кафе и какво ли още не. Искаш мускатова - ами купи си 100 кг. мускат, дори и по левче килото. Аромат има колкото искаш, носи доволно на захарен сироп, сложи я в буре/или чипс/ без да прекаляваш, разреди колкото ти харесва и си я пий с кеф.
Имам десетина овце в едно родопско село/200 л.мляко и десетина агнета/, миналата година купих и пилета. Имам и малка градинка в която с помоща на приятели садя картофи, моркови, смилянски фасул и много подправки. Наистина натуралното няма нищо общо с масовите продукти в супермаркета.

Браво , Богданов !
:respekt: :gott:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2011, 20:08 
Аватар

bogdanov64 написа:

Колега, живея в район кадето освен джанки нищо друго не се ражда :explode: Ина мен ми се пие хубава ароматн гроздова, но няма :wallbash: Плодовата е добра, но гроздовата е класика :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2011, 23:35 

грозде продават навсякъде!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2011, 23:39 
Аватар

ilu6a написа:
грозде продават навсякъде!

Купих от Катунци 600кг. широка мелнишка но няма аромат.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часова зона: Европа/София