Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 03 Дек 2016, 21:38

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2011, 00:09 

Здравеите.
имам 40 литра гроздова ракия 60 градоса след преварка.В първия материял бях сложел повече коприва и след преварката аромата на коприва се запази.Как мога да го премахна.Имам също и буре 10 литра черничево.Благодаря за съветите предварително.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2011, 00:25 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
galin74 написа:
Здравеите.
имам 40 литра гроздова ракия 60 градоса след преварка.В първия материял бях сложел повече коприва и след преварката аромата на коприва се запази.Как мога да го премахна.Имам също и буре 10 литра черничево.Благодаря за съветите предварително.

слагай я в буренцето,но я наблюдавай ,да не удари после на черница!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2011, 07:08 
Аватар

Местожителство: Varna
Какво ли не съм чувал да слагат в казана за варене на ракия ама коприва не бях чувал, защо слагате коприва. Каквото и да сложиш в ракията ще смесиш двата аромата. Разреди 1л. от ракията на 45об%ал. сложи активен въглен на прах 3-4гр. рацбъркай за една седмица би трябвало да се оттай, ако ли не от разбит белтък на пяна се слага една чаена лъжичка и разбъркваш. Виж дали има резултат ако да направи цялото количество и после сложи ракията в черничевото буре.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2011, 09:21 

Копривата я сложих за да убие киселината на виното по препорака на по възрасни хора(родители),но явно съм сложел повече.Ако сложа стфиди дали ще стане?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2011, 09:39 
Аватар

И със стафиди става но ще смесиш двата аромата и не се знае какво ще се получи, за това ти предлагам първо да неотрализираш аромата на коприва пък след това да я доовкусяваш. Пък ако искаш пробваи с един литър какво ще стане.
В едно шише с разредена за пиене ракия може да видиш какво ще се получи сложи щипка лимонтозу и щипка захар.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2011, 10:17 
ССМ

Местожителство: Plovdiv
За да слагаш белтък е необходимо да е кисела ракията, за да коагулира(да се пресече) белтъка, после се бистри, не е за ракия! Виж въглена е друго нещо, разлей в три чашки по 200 гр. и пробвай с 0.5, 1 и 2 г. активен въглен на гранули! Разбъркай и остави няколко часа, после сравни трите чашки, така ще разбереш кой вариант най-ти допада и ще сметнеш количеството за въглена, вярно е, че като я разредиш на 40 градуса ефекта е най-голям, ако искаш разреди в шише и тогава разлей в чашките.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2011, 10:36 
Аватар

Миналата година се напатих от един активен въглен на прах, първо пробвах да избистря ракията с бентонит но нищо не стана, ракията беше на 60об.%ал. и въглена въобще не се оттаяваше разредих на 45% и започна да се оттаява но не беше това което искам. Чернилката минаваше даже през филтърна хартия. Единственното което помогна беше разбитият белтък. Как го пресичам предварително слагам един белтък в 100мл. вода и разбивам с пасатора става хубава бяла пяна. Но както каза Alambik за киселината, ако предварително към водата в която ще се разбива белтъка се разтворят няколко кристалчета лимонтозу ефекта да е по добър. Иначе белтъка не прибавя ни вкус ни аромат към ракията.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2011, 10:38 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
galin74 написа:
Здравеите.

Клин клин избива.... Моето предложение е... 1 л ракия слагаш едно пакетче <<чаи утро>> за около 30 минути.... или в топла минерална вода около 150 гр с пакета чаи, наложи(разреди) ракията от 1 л. п.с Водата с чаия и ракията трябва да са с еднаква температура при разреждане за да не се размъти ракията. :2thumbs:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2011, 11:44 
ССМ

Местожителство: Plovdiv
Петьо, не стана ли матова от белтъка? Най-вероятно се е пресякъл от високият алкохол! А, въглена трябва да е на гранули, малки пелети, пръчици, преди използване се промива няколко пъти с дестилирана вода за да падне прахта, а не да стане синкава ракия, като Петьовата! :lachtot: :lachtot: :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2011, 12:43 
Аватар

Да хубаво е да е гранулиран активният въглен, продават такъв в магазините за рибки. Но аз разполагах с такъбв, ако се разтваря въглена във ракията е по добре да е на прах, а пък ако се филтрира ракията да е на гранули.
Ракията след обработка с разбит белтък става кристално бистра, няма никаккви оцветявания.
А пък ракията с разтворен активен въглен не е синкава направо е черна като кока-кола :lachtot:
Метода за избистряне на ракия с разбит белтък ме е спасявал вече три пъти и няма никакви странични влияния.
Пък Alambik ако не вярваш пробвай с един литър разбии един белтък във вода сложи в ракията една лъжица от него, разклати добре, като се оттай прецеди, далече си да ти покажа наяве резултата.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часова зона: Европа/София