Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 09 Дек 2016, 23:09

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Възможно ли е?
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2011, 07:55 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Възможно ли е?....от 22л ...трето вино да излезе 4.750л ракия на 54 градуса,като също е хвърлен около 0.500мл първак и имам около2.860л патоки....тях ги спрях на 30 градуса...ракията когато почна да тече на 45 .....я отделях за патоки...МОЛЯ за умерени мнения,вярно пил съм,но имаше 5 свидетеля,които ги привиквах,понеже.....не вярвах на очите си.,та това е ,аааа,първоначалният градус не го мерих,но не е повече от 12,5% алкохол....дали е от новата шапка :megagrin: или от нещо друго нямам идея :? в момента варя втори път и се очертава същата картинка :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Възможно ли е?
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2011, 09:25 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Naskohondata1 написа:
Възможно ли е?....от 22л ...трето вино да излезе 4.750л ракия на 54 градуса,като също е хвърлен около 0.500мл първак и имам около2.860л патоки....тях ги спрях на 30 градуса...ракията когато почна да тече на 45 .....я отделях за патоки...МОЛЯ за умерени мнения,вярно пил съм,но имаше 5 свидетеля,които ги привиквах,понеже.....не вярвах на очите си.,та това е ,аааа,първоначалният градус не го мерих,но не е повече от 12,5% алкохол....дали е от новата шапка :megagrin: или от нещо друго нямам идея :? в момента варя втори път и се очертава същата картинка :)

Напълно нормално е ако си варил с колона.Уцелил си макса,ако ракииката е добра на вкус и мирис си касметлия :respekt: :gott:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2011, 09:44 
Аватар

MONI BARONA написа:
Naskohondata1 написа:

Напълно нормално е ако си варил с колона.Уцелил си макса,ако ракииката е добра на вкус и мирис си касметлия :respekt: :gott:

работата е там,че....не варих на колоната,а на аламбика... :?Перфектен мускатов аромат,но под 45 взе да удря на патоки...това са признаците на колоната,а не е.. :lab:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2011, 10:06 
Аватар

Материала е бил силен, или момента на варене е уцелен с краи на ферметацията тогава ми се е получавал мах. количество.п с слага ли паток о др. години в казана?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2011, 16:39 
Аватар

MONI BARONA написа:
Материала е бил силен, или момента на варене е уцелен с краи на ферметацията тогава ми се е получавал мах. количество.п с слага ли паток о др. години в казана?

Мони,противно на всички норми,материала да се вари веднага след приключване на тихата ферментация.....Аз го варих 45 дни по късно и изглежда няма загуби на алкохол...а иначе сложих 1.750л патоки :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2011, 19:39 

Местожителство: София
а какви дрожди си ползвал,и колко захар ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2011, 20:45 
Аватар

Местожителство: Varna
Naskohondata1 написа:
Възможно ли е?....от 22л ...трето вино да излезе 4.750л ракия на 54 градуса,като също е хвърлен около 0.500мл първак и имам около2.860л патоки....тях ги спрях на 30 градуса...ракията когато почна да тече на 45 .....я

4,75х54=256,5; 0,5х70=35; 2,86х40=114,5 следователно 256,5+35+114,5=406 извадил си 4л. чист спирт да пресметнем с какъв алкохолен градус е била подложената течност за дестилация 406/22=18,45об.%ал. и ако в винасата са останали 2об.%ал. следователно 20об.%ал. :nixweiss:
Значи си подложил на дестилация 22л. вино с 20об.%ал.
Не питам на каква температура измерва ал. гр. защото знам че не си аджамия.
Значи не сам на коледа стават чудеса :D
Наско след една седмица в отворен съд на колко алкохолни градуса е ракията.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2011, 22:00 
Аватар

Ракията я пекох вчера,така че,ще Ми трябват още 6 дни за да видя колко градуса ще се изпарят...на мокри джибри сложих,като преди това бях източил 60л течност.....,32 л винаса+ 18 л вода +11.5 кг захар,също 2 пакетчета лалвин-ес1118.пекох около 45 дни след свършване на тихата ферментация.дестилата течеше на 17.2-18.4 градуса.джибрата е с 15 об.% според руски виномер, мерени на точно 20 градуса околна температура :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2011, 17:04 
Аватар

Местожителство: Видин - Русе
възможно ли е да се монтира термостат от кола м/у купула на казана и лулата с цел по-горещи алкохолни пари при дестилация вместо да се използва КОЛОНА
мисля това е най-простия лесен и евтин вариант
стига да стане

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2011, 20:42 
Аватар

tufan написа:
възможно ли е да се монтира термостат от кола м/у купула на казана и лулата с цел по-горещи алкохолни пари при дестилация вместо да се използва КОЛОНА
мисля това е най-простия лесен и евтин вариант
стига да стане

Давай, пробвай и кажи какво е станало :lab: :lab: все някой трябва да е първи в експериментите.. :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2011, 22:38 
Аватар

Местожителство: Varna
Tufan може но ще трябва малко по сложжно ел управление да подържа на вурху на купола 78 градуса и ако казана е 100л. Ще капи сигурно 24 часа.
Не е възможно е да се регулира с термостат температурата на купола точно на 78 градуса на 100 л. казан.
Пък Мони да се вари ракия на колона няма проблем само отъваш горният термометър над 78 градуса без да охлаждаш дефлагментатора и спираш на 55%ал. при мен горният термометър показва към 87 градуса, при теб ще е друго но го сравни с ал. градус на изхода.
StillMan го обасни. Колоната дава 10-15%ал. повече при старта, съитветно и патокито трябва да започне да се отдуеля с толкова ал.% по-рано.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часова зона: Европа/София