Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 10:59

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Мар 2011, 13:42 

Местожителство: Хасково
Събра ми се доста ракия , от години.Разхвърлена е на тавана, в пластмасови бутилки, дамаджани... Някой знае ли къде се продават стъклени бутилки /0,5л. до 1 л./ . Не говорим за 10-20 бутилки , а над 100.
Не намерих нищо във Форума за бутилиране / машинка и коркови тапи/ и съхранение на пущината.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2011, 13:56 
Модератор
Аватар

Местожителство: София
0.7л бутилки за ракия продават в "Стъкларски заводи Дружба" Производството им е в Пловдив.
Имат асортимент, но неприятното е, че продават на пале. Имат и едно разопаковано пале, от което продават по-малки количества. Това последното важи за склада им в София. В Пловдив може и да е по-различно.
От Бриколаж съм си купил ръчна затварячка за коркови тапи. Струваше 6-7 лв.
За тапите нищоне мога да кажа в момента.

п.п.
На сайта на златната бъчва предлагат няколко вида бутилки с цени около 50ст. Цената в Дружба на дребно беше там някъде. Имат и същата затварячка като моята за 6.99лв Гледам и тапи предлагат

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2011, 15:07 

Благодаря Аз!
Пловдивският магазин "Златна бъчва " ме удовлетворява.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2011, 17:21 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Бай Драган написа:
Събра ми се доста ракия , от години.Разхвърлена е на тавана, в пластмасови бутилки, дамаджани... Някой знае ли къде се продават стъклени бутилки /0,5л. до 1 л./ . Не говорим за 10-20 бутилки , а над 100.
Не намерих нищо във Форума за бутилиране / машинка и коркови тапи/ и съхранение на пущината.

Баи Драган,тази машина струва 70$ ....ти пишеше,че имаш деца в америка,та те могат да ти пратят една,дори с шипинга няма да прескочи 110$ :megagrin: Не се занимаваи с глупости от магазин за един лев :lachtot:
Прикачени файлове:
photo машина за бутилиране.jpg
ще си затваряш вино и ракия,докато си жив!!

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2011, 20:50 
Модератор
Аватар

Адаш, не че правя реклама на сайта, но въпросната затварячка от 7лв е италианска. Съответно за 160лв ($110) може да се купи много хубава отново италианска затварячка - пак от същия сайт. Вносителите зареждат популярни български магазини като Бриколаж, Практикер и т.н. Не е нужно да се купува задължително от златната бъчва. Освен това не става въпрос за някакво китайско менте.
Между другото, след като корковите тапи се накиснат във вряща вода за една - две минути така омекват, че може и на ръка да се сложат :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2011, 21:43 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Аз написа:
Адаш, не че правя реклама на сайта, но въпросната затварячка от 7лв е италианска. Съответно за 160лв ($110) може да се купи много хубава отново италианска затварячка - пак от същия сайт. Вносителите зареждат популярни български магазини като Бриколаж, Практикер и т.н. Не е нужно да се купува задължително от златната бъчва. Освен това не става въпрос за някакво китайско менте.
Между другото, след като корковите тапи се накиснат във вряща вода за една - две минути така омекват, че може и на ръка да се сложат :megagrin:

Мисълта Ми беше,че за тия пари,сигурно трябва да подържаш бутилката,докато я затваряш...нещо като затварячката за буркани :lachtot: ...иначе,моята също е италиянска :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2011, 11:47 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Бай Драгане нямаш ли някои познат в ресторант да ти събере малко бутилки?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2011, 21:30 
Аватар

Това с бутилките ако имаш повечко ракия си е проблем. От някоя кръчма или някой ресторант казваш да ти ги събират. Те са си винтови, за какво ви трябва да ги затваряте с тапи. А тия от водка, блек рам, които са с дозатори съм се изхитрил та ги махам и използвам и тях. На роднини и приятели им наливам в пластмасови, така стъклените си ги пазя :) Сега имам за около 90 литра бутилки, но с тая цена на захарта голяма част от тях ще си останат празни :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2011, 22:37 
Аватар

Местожителство: Varna
Аз пък се мъча с 5л. бутилки от италиянсо вино де видя на примоция и купувам по една, почнах от миналата година с голяма мъка събрах 5 като една ми подариха, много бавно свършват :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Мар 2011, 07:42 

Петьо,
вчера ги гледах в "Пени" - 7 лева 5л. червена или бяла течност барабар със стъклото.Кво му плащаш. Стъклените дамаджани са на такава цена!
Срам ме хвана да грабна няколко.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2011, 12:20 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
MONI BARONA написа:
Бай Драгане нямаш ли някои познат в ресторант да ти събере малко бутилки?
Този бутилира направо в стените. :megagrin: :lachtot: :lachtot:

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Ное 2011, 19:20 
Аватар

Вчера и днес се разправях с бутилки - трябваше да наливаме вино, направо си беше мъка. Целта ни беше да се бутилира в такива от швепс и безалкохолни от едно време където са, капачки добре че се намериха. Оказа се че тия бутилки не бяха много - около двайсетина, и на другите видове бутилки да се слагат капачки се оказа малко проблем. Говоря за такива от оцет, от олио, някои от вино, все от едно време от тавана ги избацах. Та оказа се че имат повечето съвсем леки втулки на гърлото, капачката се затваря много добре, но сълзят, или направо си капят. Чудя се какво да ги правя, а не ми се хвърлят, защото говорим за около 300 бутилки. Коркови тапи ли да им търся, какво да правя та да знам че са затворени добре? Не знам също дали винтовите шишета са подходящи за вино.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Ное 2011, 23:16 

коркови тапи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2011, 21:17 
Аватар

Коркови тапи се продават в Златната бъчва-http://zlatnatabachva.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=13&Itemid=54 и в Сортови семена-http://sortovisemena-bg.com/categories/%D0%B7%D0%B0+%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE+%D0%B8+%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0.html?upcpind=5&mc=1000074&c=1000074&fullRecursive=1
Друг вариант е , да опиташ да дозатвориш капачките и да потопиш в горещ восък . Но , по-добре е с коркови тапи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2011, 21:57 

http://www.shop.bulgariandrinks.com/mag ... lomerirani

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часова зона: Европа/София