Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 03 Дек 2016, 09:29

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Май 2011, 20:38 
Аватар

Местожителство: г. Русе
Просто предполага. Коркова или дървена тапа отгоре с восък.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Май 2011, 20:47 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Е да, то и други варианти има и май восъка е основен ;) Просто се зачетох пак в темата, но някак си ме човърка приложната част. Иначе ако аз се заема да направя такава бутилка, ще стане нова мода в абсурдното изкуство :lachtot: Кефя се на мерака на Наско, навремето и аз се оправях с дърворезбата, ама да хвана глина - стой та гледай :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Май 2011, 23:14 

Местожителство: София
falcon написа:
първите култивирани лози започнали да се отглеждат в земите на Турция, Армения, Грузия. .

Развитието на винопроизводството по долината на Рона продължава и с идването на римляните, през 125 г.пр.Хр. Още през І в.сл.Хр. се разгаря сериозна конкуренция във винопроизводството между Рим и галските провинции. Намерените по долината на Рона останки от амфори доказват, че това е една от най-древните винарски области във Франция...
Армения и Грузия..може да имат някакви култивирани лози,но за вино по това време могат да говорят други,а Турция пък .....нищо!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Май 2011, 00:17 
Аватар

Говорим за различни времена, това което го прочетох за първите култивирани лози, нали се сещаш че вино се е пило много преди да съществува Римската империя. По археологически находки го датират минимум преди 7 хилядолетия, Римската империя е доста по-късно. А предполагам че качеството на виното, което са правели по римско време е било много по-добро в сравнение с предходните епохи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Май 2011, 00:28 
Аватар

За първия алкохол, който хората са започнали да правят се смята бирата. Но се замислям дали наистина е така. За виното се предполага че са забравили грозде в някакъв съд за доста време и то е ферментирало, но как този който го е опитал е решил че му е харесало :) Привърженик съм на хипотезата, че пришълци са се намесили в нашето развитие и са ни дали някои знания, твърде е вероятно да са ни казали и как да си правим алкохолец :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Май 2011, 02:38 
Аватар

Това което falcon каза "Привърженик съм на хипотезата, че пришълци са се намесили в нашето развитие и са ни дали някои знания, твърде е вероятно да са ни казали и как да си правим алкохолец " ми напомня за един научно фантастичен разказ който започваше с "Вие знаете ли че на еди кой си пияница всички хора по земята дължат благодарност .." после се описва пияницата и това, че извънземните го взели за проби за това дали човешката раса става за роби. И заключението било, че това е напълно безполезно и безпомощно същество и съответно отлетели да търсят роби другаде.

Да живее алкохола.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Май 2011, 12:21 
Аватар

чета научна фантастика, но не съм попадал на гореспоменатото :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Май 2011, 17:13 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
ilu6a написа:
falcon написа:
първите култивирани лози започнали да се отглеждат в земите на Турция, Армения, Грузия. .

Развитието на винопроизводството по долината на Рона продължава и с идването на римляните, през 125 г.пр.Хр. Още през І в.сл.Хр. се разгаря сериозна конкуренция във винопроизводството между Рим и галските провинции. Намерените по долината на Рона останки от амфори доказват, че това е една от най-древните винарски области във Франция...
Армения и Грузия..може да имат някакви култивирани лози,но за вино по това време могат да говорят други,а Турция пък .....нищо!

Глупости говориш. Територията на Грузия е населявана още от древността. Така например между 6 век пр.н.е. и 2 век пр.н.е. в западна Грузия съществувало известното на древните гърци Колхидско царство. Друго известно антично грузинско царство било царството Иверия.
А сега. гърците са пиели вино преди римляните изобщо да съшествуват да не забравяме и Троянската воина Където също се споменава вино Древните гърци вярвали, че описаните от Омир събития са истина. Те смятали, че войната се е водила между 13 и 12 век пр.н.е., а самата Троя се намирала в близост до Дарданелите в земите на днешна северозападна Турция. М/у 13 и 12 век пр.н.е. което прави близо 1000 години преди Римляните. Долината на Рона сигурно е била гора пълна с диваци защото галите не са дошли още от север.
Модератор:
Без обидно отношение, моля.

Последна промяна MONI BARONA на 18 Май 2011, 18:50, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Май 2011, 18:32 
Аватар

Местожителство: Varna
Аз пък какви бутилки съм срещал, ГИПСОВИ запечатани с восък, имитация на глина, да от гипс ама вътре сложено стъкло. Продават ги по черноморските курорти да мамят туристите.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София