Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 04:58

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Охладител
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2011, 03:49 
Аватар

Спокойно гвардейци,ябълковата потече.Вода няма но агрегат се намери.От бираинсталация не става-малка е.Стана от старо "Торго"-хладилник профи-КС45/220.Ако някой има интерес да ми се обади.Сега е 03:44 и ще зареждам 3 казан.Резултатът от първите 2 е 19,5л/52гр.А как хорошо пахнет.Благодаря на всички за идейте!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2011, 07:04 
Аватар

Местожителство: Varna
Покажи някоя снимка, то такова нещо не съм чувал някой да е правил.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2011, 20:33 
Аватар

Закъснях малко с подробностите но както са казали по-мъдрите важен е крайния резултат.На кратко:използувах шаси от профихладилник "Торго"/не се произвеждат вече/Това е компресор-херметичен АС45/220в,ресивър,кондезатор и вентилаторче охлаждащо кондезатора.Във варела със серпантината навих 22 навивки медна тръба Ф8.За 32 часа варелът замръзна.Най-сложно беше да се вкара машината в необходимия режим защото обстоятелствата бяха фосмажорни.Ще кача и снимки но те според са излишни защото е небходимо доста допълнителни знания да има човек за подобна реализация.Винаги съм готов да помогна на човек в ситуация като моята.А ябълковата вече отлежава.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2011, 22:22 
Аватар

Местожителство: Пловдив
wenciautoklima, добре че писа пак по темата, вече си мислех че и тя ще замине ей така, а определено е интересна :) Честно казано "Торго" си ги спомням само като хладилни витрини и може би камери. Всъщност обледеняваш варела и спираш охлаждането и така докато може да охлажда и пак повтаряш цикъла, или компресора си работи през цялото време? Нищо не разбирам от хладилници, имам само основата. Ти си човека, който може да ни светне в нещо практично. Как мислиш, възможна ли е промяна в площта на изпарителя и кондензатора, естествено след някои изчисления и пак да върши същата работа, но без обледеняване? В твоя случай си преправил изпарителя. Нямам представа топенето на леда доколко може да замести ритмичната работа на компресора. Тук естествено е логично да се изключат непредвидените обстоятелства. Благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2011, 01:47 
Аватар

Всичко беше на бегом,нямаше време нито за сметки нито за варианти,просто ни трябваше студ във варела.На всичко отгоре този агрегат работи с хл.агент/R12/ който вече не се исползва.Сега температурата в охладителя е 12гр. с възможност да се регулира от +7-8гр.Температурата я меря на дъното.Най-трудно е да се подбере и регулира ТРВто/рег.вентил/Но както са казали мъдрите-всичко е добре когато завършва добре.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2011, 21:57 
Аватар

Абе щом сте се справили, значи сте си заслужили ракията :) А това за постоянно ли ще бъде или е било временно спасяване на положението?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2011, 02:19 

Браво,ако успееш и да оползотвориш отпадъчната топлина от вентилатора и с нея да загряваш казана е направо перпето мобиле,естествено възможно само на теория.Значи навиваш 32 витки 8мм на серпентината ,запояваш,вакуумираш системата и напълваш с R12- стар,но според мен добра работа върши и поне не е така запалим като новите измислици.Интересно каква е мощноста на този компресор?А и какъв е обема на казана или дължината и фто на серпентината,ако разбира се тези неща са за споделяне?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2011, 03:11 
Аватар

Колега,струва ми се че иронията Ви в случая е излишна.Професионално никога не се шегувам.На въпросите Ви:1.навивките на изпарителя са 22/ф8 вход до ТРВ/ф6 след ТРВ/ф10,връщането до компресора е ф12.2.изпарителя е навит точно по охладителната серпантина укрепен е със кабелни връзки.3.не работя с хл. агент12,просто уважавам професията си,законите и себе си!4.мощноста на компресора ако не бъркам е 900вата.5.след смяна на маслото-вакуумирам и зареждам със хл. агент134А.И сега започва голямата игра с ТРВ-газ-бъркалка във варела.Окончателните данни/по манометри/са темп. на изпарение-5/темп. на кондензация+48до+55.Ако някой иска друга информация-съм на разположение.инж.В.АЛЕКСАНДРОВ

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2011, 17:04 

Е не колега ,никаква ирония ,извинявам се ако съм прозвучал така,това което сте направили е страхотно.Благодаря за отговорите,а колко е обема на казана?
Още веднъж браво.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2011, 20:02 
Аватар

казана е 120л, но го зареждам до 100.веднъж бях юрнал огъня и ..........и от тогава го пълня до яката.а пропо някой знае ли как французите наричат ябълковата ракия?мастиката им се казваше перно и е кофти на вкус.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2011, 20:20 

Местожителство: София
Имат мнооого мастики за мен лично далеч по-добри от нашата мастика...или гръцко узо
Перно(става жълто при добавяне на лед) ,Рикар(оранжево),Пастис(жълто)...
Абсента и той е с подобен вкус(зелено жълто)
Ракията се нарича Калвадос и се добива от 6%алк. ябълково вино-Сайдер.
иии намали шрифта малко...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2011, 00:57 

привет колега ако е удобно дай някоя снимка защото и при мен се случва вик да спира водата по средата на дестилацията и много го отнасят техните ......... но това е идея която си мислех преди време но така и неуспях да я осъществя но имам голямо желание защото съм чел за профи. апарати с такива охладители................

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2011, 03:33 
Аватар

ще кача снимки но на снимките няма да се види кой знае какво-компресорното шаси,входа и изхода на охладителната серпантина.освен това с компютъра ми е много трудно/щрифта се увеличи по някакъв странен начин и всичките ми опити да го намаля са без успех/,как се намалява размера на снимките?помагайте гвардейци ,егн-то си казва думата.по-лесно ми е с гаечните ключове и оксижена.освен това трябва да го демонтирам и изнеса навън защото горкия компресор се стопи от жега вътре при казана.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2011, 21:32 
Аватар

wenciautoklima с това пържене на компресора да станеш хладилния Торкемада :D Предлагам помощ за снимките и качването им. Трудът ти е повече от похвален и за осмисляне. Пиша ти на лични за подробности.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Юли 2012, 05:33 
Аватар

Отново е жега и отново няма вода.Но този път вече сме готови с новия охладител,или нищо не плаши душите наши.Вече с две шасита,хл.агентF407 и плавно регулиране на температурата.Само че тази година при мен няма ябълки-почти всичко опада.Сега чакаме да узрее гроздето.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часова зона: Европа/София