Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 02:13

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Ное 2011, 19:48 

Здравейте,
Сигурно вече сте сварили гроздовата джибра и сте доволни колко е пуснала, та по този повод наздраве!
И аз сварих и вече мога да отделя време за малък ремонт на казанчето. Остана ми от тъста и върши добра работа, правено е от пералня, но се нуждае от подновяване на някои заварки(шевове) и затваряне на няколко дупчици, където са били дръжките. Засега го кърпя с тесто.
Моля ако има колега от Варна, който може да помогне да се обади на лични. Ако смятате, че информацията ще е полезна и за други, пишете и тук
И още едно въпросче: видях прозрачни маркучи от някаква пластмаса, издържали до 90гр температура на течноста, уж издържали на агресивни течности, за хран.вкусова промишл - това по думите на продавачката. Според вас могат ли да се използват за връзка между казана и охладителя?
Приятна вечер!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2011, 19:59 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
М/у казана и охладитела, се казва 'лула' и е редно да е медна. Не са скъпи, все пак го правиш веднъш а ползваш много. Моя съвет е да го наравиш както трябва,'ИКОНОМОМИЯТА няма да ти помогне,по скоро ще платиш два пъти за едно и също нещо, фаида никаква......

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2011, 21:00 

Мони,
Естествено, че е лула а не чибук :) А въпроса ми беше дали може да се използва по принцип такъв маркуч, дали ще окаже влияние върху алкохолните пари, по-лошо топлоотдаване от медта, нещо друго? "Традицията повелява..." реклама.
Приятна вечер!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2011, 21:32 
Аватар

Ами , може естествено , щом може да се вари ракия в пластмасов бидон . Е за охладител ще е трудно ... може би тръба с алуминиева вложка (тя и за лула ще стане , и издържа на 110*С) ...около 30-40метра . Но по интересното , за мен ще е колко хора в този форум биха го направили . Ако някак си успеем , да го подложим на гласуване , мисля че ще е най-добрият отговор на въпроса ти.
Що се отнася до казанчето виж това: viewtopic.php?f=9&t=900

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Ное 2011, 19:44 
Аватар

От това дето съм изчел в тоя безценен форум, най-добре се прави заварката с аргон или сребърен припой. То май други варианти няма. Моя казан също е от перални и е правен на аргон /дъното, снаждането м/у двете перални и капата/, дупките за дръжките съм ги правил с нитове Ф6 мм и не пропуска. Сребърния припой е бая скъп около 40 см са пръчките, Ф2 мм и са от сорта на 18-20 лв.бройката, твойто е малко за кърпене, намери си някой оксиженист или такъв дето слага климатици и 1 пръчка сребърен припой ще те оправи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2011, 19:12 

Валерко, приятелю, нали затова пуснах този пост, ако има някой съфорумец от Варна да помогне(естествено срешу почерпка и/или заплащане :) ), че съм много далече от заваръчната техника. Иначе изчетох из форума, ама само с четене не става.
Приятна вечер!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2011, 19:30 
Аватар

Местожителство: Бургаско, рядко Варна
Плазмена заварка ще ти свърши ли работа? Имам портативно апаратче.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часова зона: Европа/София