Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 10:55

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 142 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2015, 00:52 
Аватар

Цитат:
:? Не пишеше ли, че не бива да се покриват конвекторите? Или не за всички важи?

Прав си адаш, пише. Но аз не покривам само конвектора, а конвектора заедно с бидоните. Получава се един мини обем в който въздуха все пак циркулира, а конвектора се нагрява до около 40*- температура близка до телесната. Така че няма опасност нито да прегрее, нито да запали нещо. А и аз си ги наглеждам нещата :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2015, 06:59 
Аватар

Колеги, не ме разбирайте грешно, но оставам с впечатление, че тези които не подгряват материала не правят хубаво вино. От лични наблюдения тези които подгряват са едва ли повече от 0.1-0.5% от всички правещи вино в страната, а по селата са.... единици. Хубаво е да се подгрява и да се спазва технологичната дисциплина.
Мнението ми относно покриване на ел.печка тип 'духалка' дори заедно с бидоните е че не е за предпочитане от гледна точка на безопасността. По някога пресичам улиците където няма 'зебри' и не ме прегазва кола... но докога :warn: Все някога може да стане, колкото и да внимавам. Най-безопасно и практично е с термо кабел, но всеки сам си решава.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2015, 12:48 
Аватар

Цитат:
Мнението ми относно покриване на ел.печка тип 'духалка' дори заедно с бидоните е че не е за предпочитане от гледна точка на безопасността. По някога пресичам улиците където няма 'зебри' и не ме прегазва кола... но докога :warn: Все някога може да стане, колкото и да внимавам. Най-безопасно и практично е с термо кабел, но всеки сам си решава.

И сега аз, какво трябва да направя? :explode:
Да доказвам, че не съм камила или да си призная, че не правя разлика между ел.печка тип 'духалка' и фабрично изработен стенен конвектор(без вентилатор) с две защити? Или да хукна към магазина и да набутам още пари за термо кабел, който никога няма да даде на късо или да прегрее в даден участък?
Колега infomar, попадал ли си някога на фабрично снаден проводник (под изолацията)? Това е нещо, като да те прегази кола на "зебра".
Абе... какво да обяснявам повече.
Я най-добре да си изям дипломата от МЕИ от преди 30 години. :wallbash:
Отивам до кухнята да видя дали имам сол оцет и зехтин, че поне да си я овкуся преди да я изям с една мускатова ракийка собствено производство.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2015, 13:01 
Аватар

Колега, само си казвам мнението и не го налагам. Нали и аз мога да си имам собствено мнение. Ти прави както си знаеш и учил.
Не разбрах какво питаш за "фабрично снаден проводник (под изолацията)?" Съмняваш се в качеството на тези кабели ли? Ползвал съм подобни кабели и не съм попадал на проблеми.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2015, 17:21 
Аватар

Местожителство: Пазарджик
Проблема е решен с подгряването!Вата около бидона,а подгрявам с нагревател за аквариум 200в.поставен в бутилка от мин.вода,а на нея монтирана пласмасова тръба и така ...както беше показал един колега. :)

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Окт 2015, 05:29 
Аватар

Местожителство: Благоевград
Цитат:
защото за ф-75 не предлагали пласмасови?

Вече си свършил работа, но иначе се предлагат пластмасови. Аз си взех за ф 50, 75 и 110 (с различни тръби съм). Озорих се повече докато открия надеждно лепило за монтажа им (с по-обикновените лепила за пвц всичко се разпадаше). Накрая с "ЛЕПИЛО ТАНГИТ ЗА ТВЪРДО ПВЦ 125гр" стана перфектно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Окт 2016, 18:25 
Аватар

Местожителство: София
Открих още едни кабели но с Регулируем Термостат, ако може да се включи към външна термо сонда потопена в джибрите ми се вижда доста добра бюджетна алтернатива. Бидона обаче трябва да е с елече :D

Утре ще им звънна да ги питам понеже ми се вижда че май може да се ползва и неговата сонда за целта.

ЕДИТ:
Днес взех един с външен термостат и никелирана капилярка. На първо четене изглежда обещаващо, потопен кабела стигна 30 градуса за 20 минути. Предстоят още тестове колко максимално ще се затопли кабела потопен.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 142 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Часова зона: Европа/София