Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 12:33

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 142 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2011, 15:50 
Аватар

Местожителство: ПловдивЪ
Aз съм с нагревател 100W който е предвиден за 100л. акварииум и няма проблеми.Тези шитни одеала и Пунта Мара са дрън-дрън.Нагревателя си е зададен на температура по избор като аз съм задал 24 градуса и си подържа идеално.Като поизстине малко джибрата или пращината си включва и при достигане на температура си изключва.Работи в малък диапазон понеже рибите са чувствителни и не търпят амплитуди.
Да си завия бидона с някаква тъпотия която няма как да ми подържа зададена температура трябва чавка да ми е изпила акъла.Нито има сонда в течността нито нищо.Бидона ми е увит с вата и хич не ми пука колко е околната температура, ако ще и 25 градуса да е или -5 все ми е тая.Какви са тези глупости със степени и да стоя да чакам да видя какво ще стане и да смятам?Ако е 15 градуса и работи на първа степен а в последствие падне на 5 градуса околната температура и не може да насмогне или обратното, да работи на висока степен при ниска околна температура и като се повиши и да прегрее джибрите?

Сега очаквам въпроси от сорта на "Ами нагревателя потъва ли, не залепва ли нещо по него..." и т.н.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2011, 16:00 
Аватар

Аз ползвам нагревател с терморегулатор от тук закупен http://www.aquarium.bg/vmchk/Nagrevatel ... ducts.html.
Ползвам 200 ватови нагласени на 24*С от началото на октомври някъде и ядове нямам никакви. В момента съм ги поставил даже в пвц тръби ф 60 вързани за пръчка за да стоят на дъното, за да може да се пробърква материала без да се вадят, че иначе като се извадят извън бидона се нагряват бързо и се чупи стъклото.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2011, 16:07 

Местожителство: София
тук май ще има неща, които могат да се ползват и от хората с колони като пълнеж...
http://www.aquarium.bg/Hailea/Filtyr-Me ... steni.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2011, 16:22 
Аватар

Люшка, ТУК има също интересно нещо и мисля да го опитам скоро.Ще използвам въглена за пълнеж на филтъра ми за което е и разработен всъщност под тази форма.Така хем ще циркулира алкохола, хем ще мине през въглена а и мога да го наклоня така филтъра че да хвърля струята нагоре и да се аерира а може и потока на въздух да се регулира чрез кранове.Може да използвам и бидон за целта или аквариума който ми стои празен в хола.Проблема е че събира 100л. и ще се озоря за го напълня с концентрат на 60-65 градуса но пък не бързам :lol: А и ще е готино да си седиш да гледаш телевизия и да зяпаш как циркулира ракията :D Остава да поръчам на французите да ми направят чипс под формата на сомове и скалари :lachtot:

@sasho, аз нагревателя съм го наврял в тръба ф50 която познай в какво влиза доста плътно-в бутилка от минерална вода.Така с бутилка 10л от вода удължена с ф50 до над бидона и пълно с вода се получава идеално, има голяма площ затоплената вода от нагревателя, винаги ми е чист без полепи и винаги си е във водата и не изплува при ферментацията.Изрязва се капачката на бутилката, намазва се със силикон или Момент тръбата, нахлузва се в бутилката, стага се с капачката, пълни се отгоре с вода и воала.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2011, 17:35 
Аватар

А може в колоната, да се сложи и от това http://discus.bg/index.php?page=shop.pr ... =4&lang=en (опушено на огън от "дъбовици") и да се вади почти готово уиски ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2011, 18:00 
Аватар

Местожителство: враца
karlsson написа:
Люшка, ТУК има с

@sasho, аз нагревателя съм го наврял в тръба ф50 която познай в какво влиза доста плътно-в бутилка от минерална вода.Така с бутилка 10л от вода удължена с ф50 до над бидона и пълно с вода се получава идеално, има голяма площ затоплената вода от нагревателя, винаги ми е чист без полепи и винаги си е във водата и не изплува при ферментацията.Изрязва се капачката на бутилката, намазва се със силикон или Момент тръбата, нахлузва се в бутилката, стага се с капачката, пълни се отгоре с вода и воала.

Опаа , този патент го открадвам , гениално .е. :klatsch:
Даже измислих че може в тубата и да си гледам 2-3 рибки за мезе .
Но защо е търбата ф 50 ?
Може ли чертежче на ръка за по- тъпите ? Или снимка + самото нагревателче ?
Може и само обяснение да не създавам грижи де . :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2011, 18:57 
Аватар

emil emilov написа:
karlsson написа:
Люшка, ТУК има с

Опаа , този патент го открадвам , гениално .е. :klatsch:
Даже измислих че може в тубата и да си гледам 2-3 рибки за мезе .
Но защо е търбата ф 50 ?
Може ли чертежче на ръка за по- тъпите ? Или снимка + самото нагревателче ?
Може и само обяснение да не създавам грижи де . :)

Нека да е със снимки моля...некои сме по тъпи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2011, 21:00 
Аватар

Ето едно чертежче.Снимки тези дни като отида да нагледам джибрите.
Нагревателя се спуска през тръбата и стига до долу в бътилката.Тръбата и бутилката са пълни с вода.Жълтото отстрани е вата, под бидона съм подложил стиропор за изолация понеже стъпва бидона на бетон.Капака на бидона е от модела с капачка и съм я пробил като тръбата минава през капачката.Отделно има и друга дупка за воден клапан.Самата тръба е уплътнена към капачката на капака на бидона с блокит като това позволява да се посуква като се отваря и затваря капака и си остава уплътнено за да не изпуска газ който следва да минава през клапана.Когато не се ползва бидона се сваля блокита, вади се тръбата от капака и когато се наложи се сглобява.Самата тръба с цел херметичност не може да се вади от бутилката понеже е уплътнено с Момент на Хенкел понеже това имах.
Равносметката:
-празна бутилка от минерална вода-без пари.
-тръба ф50 един метър-1,50лв.
-нагревател 100W малко от по-хубавите и по-скъпите-16лв.
-вата-ми имах и не съм купувал ама някой който е правил ремонти винаги има и ще услужи, трябва два метра.
----------------
тотал: към 20лв. и не ти пука дали е топло, студено, вали сняг или градушка.
По този начин с подходящата температура, десетина лева за дружди, активатор и метабисулфит няма празно.

emil emilov написа:
... Но защо е търбата ф 50 ?...

Тръбата е за да се вади нагревателя лесно първо и второ по този начин постигам херметичност.Няма как да пусна нагревателя вътре и за изкарам кабела без да го режа а не ми се иска понеже все пак са си 220V и като нищо може да тръгне конденз или нещо от сорта и да стане сакатлък.Safety first се викат по селата :lol:
Отделно че като е готова ферментирала мъстта може да се извади на студено бидона без да се отваря да чака дестилация като нагревателя се издърпва и се прибира някъде на топло докато потрябва.

Прикачени файлове:
Graphic1.jpg

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2011, 08:29 
Аватар

Тая тръба ако се разпробие в горната част под капака може да стане идеална и за воден клапан. Правят се няколко дупки под капака с боргия 6-ца , слага се отгоре едно разклонение - за кабела и за клапана, замазва се кабела с болкит или нещо друго и става мултифункционално. Като този тип клапан може да се направи ицяло от пвц и да се ползва без нагревател :roll: .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2011, 08:35 
Аватар

И това го мислих но ми беше по-лесно да дупна капака.Лятото като не се ползва хипер хай-тек системата за подгряване :lol: оставаш без воден клапан.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2011, 10:00 
Аватар

karlsson баси страхотната идея, благодаря ти, всичко е ясно, може и без снимки, ама ако не те мързи щракни. Добре че не се залетях да давам луди пари за тоя термокожух, то имало къде-къде по-готини идеи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2011, 12:04 

Местожителство: Варна
karlsson с какво затваряш отвора ф50мм. на капака когато не ползваш нагреватела?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2011, 22:55 
Аватар

С друга капачка която не е дупчена.Питай ме сега къде съм я запилял обаче :datz:
По тази причина използвам малко парче тръба ф50 около 5-6см. която е затапена и монтирам на мястото на тази дългата.В магазините за ВиК части се продават съответните тапи които се лепят.С малко лепило за ПВЦ се намазва тапата и се вкарва в тръбата и готово, заводска работа става :D .Производните на Канаколит от сорта на Капчица и дрън-дрън вършат същата работа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2011, 22:58 

Местожителство: София
лс?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 21:48 
Аватар

Някой искаше снимки?

Прикачени файлове:
SDC12637.JPG

Ето тук се вижда нагревателя как си стои в бистра водичка и нито се цапа нито нищо.Отделно че и площта на топлата вода е доста по-голяма от колкото само нагревател.
Ако се наложи се издърпва и готово.

Прикачени файлове:
SDC12638.JPG

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 142 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща

Часова зона: Европа/София