Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 03 Дек 2016, 00:40

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2012, 12:37 
Аватар

Преди малко ходих до агро аптеката да поръчам активатор и дрожди но работи само в сряда и събота :( на село е така :lol: ще чакаме :wallbash:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Яну 2012, 21:55 
Аватар

ilu6a написа:
Говорим за различни раси на вида Sacch. cerevisiae

Раса на мая, раса на хората ...
За живота на хората от всички раси се нуждае от около същото състояние - дишане, температура, и да яде.
Ако етиопци се заселят в тундрата, тя ще бъде неприятно, но ако има достатъчно храна и той ще бъде в състояние да се размножават там, ново поколение, които ще растат в новите условия, ще се чувствате много по-добре. От трето поколение ще живее по-добре от ескимосите. Ще станем свидетели на нова раса - скреж етиопци. Обучението е по-важно расова предимства. Тренинг, коучинг, практика води до нови раси.
Но ако етиопци за уреждане на Марс, то ще умре, дори ако има много храна. Или изпадат в летаргичен сън.

Рассы дрожжей, рассы людей...
Для жизнедеятельности всех рас людей нужны примерно одинаковые условия - дыхание, температура и кушать.
Если эфиопов поселить в тундре, ему будет неуютно, но если там будет достаточно еды и он сможет там размножиться, новое поколение, которое вырастет в новых условиях, будет чувствовать себя гораздо лучше. А третье поколение будет жить не хуже эскимосов. Мы увидим новую расу - морозоустойчивые эфиопы.
Тренировка важнее и сильнее расовых преимуществ. Именно тренировка рождает новые рассы.
Но если эфиопа поселить на Марсе, он умрет даже если будет много еды. Или впадет в летаргический сон.

Това беше някога се е смятало, че негроид раса е по-добре от други, работещи в боксов ринг, но братята Кличко ясно показва, че славяните в ринг може да бъде нещо ...
Български Калоян Стефанов Махлянов показа на всички, че най-добрите гръко-римски Борба - не винаги гърци и римляни, и в сумото - не винаги е на японски...
Но аз не говоря за това ...
Коучинг (тренинг) спортисти обезсилва расова предимства.
Коучинг мая също.

Когда-то считалось, что негроидная раса лучше других работает в боксерском ринге, но братья Кличко наглядно показали, что и славяне в ринге что-то могут...
Болгарин Калоян Стефанов Махлянов показал всем, что лучшие в греко-римской борбе - не всегда греки и римляне, а в сумо - не всегда японцы...
Но я не об этом...
Тренировка спортсменов сводит к нулю расовые преимущества.
Тренировка дрожжей тоже.

Връщайки се към сливите.
Сливи - захар компот за вино мая - не Марс. Но това не е рай, в противен случай те ще са работили.
Захарен сироп не съдържа фосфор и азот. Сливите съдържат тези основни елементи много малки - по-малко от 50 мг на килограм. Можете да добавите 3,3 грама на диамониев фосфат на 5 литра на "компот". Можете да използвате урея и суперфосфат или ортофосфорна киселина, но ние трябва да се определи съотношението.
Останалите микроелементи в сливи достатъчно

Возвращаюсь к сливам.
Сливово - сахарный компот для винных дрожжей - не Марс. Но и не рай, иначе они бы работали.
Сахарный сироп не содержит фосфор и азот. Сливы содержат этих основных элементов очень малое - в килограмме менее 50 мг. Можно добавить 3.3 грамма диаммонийфосфата на каждые 5 литров "компота". Можно использовать карбамид и суперфосфат или ортофосфорную кислоту, но надо определить пропорции.
Остальных микроэлементов в сливе достаточно.

Киселинност.
Ако използвате вино дрожди, които са били научени да работят с кисел гроздов сок, е желателно да се приведе Ph до 3,5-4.
Ако използвате редовно мая, киселина, се нуждаят от по-малко. Ph = 4,5 - 5.
Ако сливи не е киселина, за да донесе Ph до 3,5, добавете 1,9 грама лимонена киселина на литър.
За Ph = 4 - 0,6 грама на литър.
За Ph = 4,5 - 0,19 грама на литър.
За Ph = 5 - 0.06 грама на литър.

Кислотность.
Если использовать винные дрожжи, которые научены работать с кислом виноградным соком, желательно довести Ph до 3.5-4.
Если же использовать обычные дрожжи, кислоты нужно меньше. Ph = 4,5 - 5.
Если слива совсем не кислая, чтобы довести Ph до 3,5, нужно добавить 1,9 грамма лимонной кислоты на литр.
Для Ph=4 - 0,6 грамма на литр.
Для Ph=4,5 - 0,19 грамма на литр.
Для Ph=5 - 0,06 грамма на литр..

Съжаляваме за многословие. :)

Последна промяна Игор от Одеса на 18 Яну 2012, 23:45, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Яну 2012, 23:05 

Местожителство: София
Извинявай, но теорията която се опитва да докаже, че средата, а не наследствеността, играят по-важна роля върху развитието на растенията, животните и хората- на болшевишкия учен Мичурин ,беше оборена от Андрей Сахаров давным давно...при това гениално с един единствен пример...
Казвам го във връзка с това ,че си има дрожди които се държат по един начин в среда от плодове и по съвсем друг във винена мъст и именно поради тези причини се избират за работа или в едната или в другата среда...
Примера с расите хора и дрожди някак ми се вижда неуместен и от биологична ,таксономична пък и от коя да е гледна точка...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2012, 01:35 
Аватар

Игор от Одеса написа:
Съжаляваме за многословие. :)
попаднал си на точното място :)
не знам дали примера който си дал с хората може да се отнесе и за дрождите, но от многото филми които напоследък взех да гледам за произхода на хората, не съм убеден че климата е направил различните раси. Китайци, европейци, индианци на една и съща географска ширина са различни.
Един етиопец да отиде горе при евенките, дай му храна и да видим как ще оцелее..
ilu6ka да акация - пчелиии, излезна ми за пчелите наистина ;) тук си познал. сега търсих но как да разбера какво точно има в цвета, за да разбера дали покрива необходимата норма от фосфати или те въобще не са задължителни?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2012, 01:38 
Аватар

Факторите, водещи до появата на нови сортове, породи, раси и видове - не само генетиката(наследственность), но също така и волатилност (изменчивость). Те са неразривно свързани един с друг. Промени в тялото, причинени от промени в околната среда, да се отдадете наследствени. Размножаване на мая е много бърз. Това дава възможност за сравнително лесно да растат щам с напълно нови свойства.
Например имах две седмици, за да растат раса от мая, която работи добре с кайсии. Взех като основа за диви дрожди от пшенични трици. :) Новият "раса" работи перфектно ... и умира, когато сезон кайсия е приключила.
Но аз не се разстрои. През следващата година аз ще се създам "кайсия раса" отново.

ilu6a написа:
Примера с расите хора и дрожди някак ми се вижда неуместен...

Друг пример - куче.
От всяко куче може да нарасне до лов или охрана, ако породата трудно да се обучават последователно 10-20 поколения и да избере най-добрите таланти. При кучета е дълъг - 15-25 години. В мая, по-бързо - 10-20 дни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2012, 01:56 
Аватар

космодиск написа:
Един етиопец да отиде горе при евенките, дай му храна и да видим как ще оцелее..

Гроздови мая в сливова каша - като етиопец, веднага премества на север.
Но ако етиопци премести до 1000 км на север, и синът му - още 1000 км на север, и така нататък ...10 поколения и ще се появи полярна етиопец.
Също така, аз правя с мая, като всяко ново поколение на повече промени.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2012, 09:12 

Местожителство: София
Нека отворим друга за този спор.
viewtopic.php?f=15&t=1413

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часова зона: Европа/София