Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 11 Дек 2016, 06:55

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2012, 09:16 
Аватар

ЗДРАВЕЙТЕ ФОРУМЦИ И ЛЮБИТЕЛИ НА ОГНЕНАТА ТЕЧНОСТ!ДА ВИ ПОКАЖА И АЗ КАКВО СЪМ СИ ИЗМАЙСТОРИЛ ПРЕДИ ОКОЛО ДВЕ ГОДИНИ/СЕПТЕМВРИ МЕСЕЦ 2010 ГОДИНА/.БИДОНА Е 150 ЛИТРОВ,МАТЕРИАЛА Е ДО 130 ЛИТРА,КОЙТО ПРЕВАРЯВАМ.ЕДИНСТВЕННОТО УСЛОВИЕ Е ДА Е ПО-РЯДЪК И ЗА ОКОЛО СЕДЕМ ЧАСА ВСИЧКО Е ГОТОВО...

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Фев 2012, 16:08 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Добре дошъл, ако е възможно би ли обяснил с какво и как подгряваш и малко по детайлни снимки :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Фев 2012, 09:26 
Аватар

hellreiser написа:
Добре дошъл, ако е възможно би ли обяснил с какво и как подгряваш и малко по детайлни снимки :)

Това чудо е с два нагревателя от по три киловата.Единият е включен постоянно,долният.Другият е вързан на ключ с 4 степени,до 6 киловата.Лула ф45,холендри/ъглите/.Серпентина ф20 6 метра.Малко стругарска работа от бронз за капака/началото на лулата/ и охладителя.Останалото е калайджийска работа на Чичо Руцо./ИСПЕРИХ/.На самия казан е закрепено нещо като табло,ключа и нагревателя са вързани за контакт,По лесно е за изнасяне за почистване,без кабела.!Долния нагревател е на около 20 см от дъното на височина,другият е на ръба на бидона над първия и малко е в страни.Вътре не съм го снимал.Бях качил и видео,как работи казана,но май чака одобрение или не е станало нищо с видеото...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2012, 17:36 
Аватар

Привет,

Ще си позволя тук да пиша :)

Имаме бидон от маслини, 78л (диаметър около 45см и с гърловина 20см, h=100), както и два бързовара , този път мислим да не слагаме 3KW-вия, понеже е серпентина и да не загори.
Стегнахме един 2KW, W-oбразен, но дали ще е достатъчно мощен?!

Обмисляме идея за нагревател по поръчка съставен от два реотана, като по тозi начин ще станат 4 степени на мощност (за различни обеми и оптимална температура). За фурните знам, че не е скъпa изработката, но за използване в течност - не знам дали не трябва да е друг тип - ще е скъпо (валцовани?!).
Ако вържа сегашния бързовар с контактен термометър на оптимална температура - ще се получават ли големи амплитуди - малката "площ" на нагряване също ме притеснява, залагам на конвекцията...

Препоръчайте литература.

Как се познава кога джибрито (някакъв сбирщайн) е готово за варене? Вчера му сложихме 2кг покълнал ечемик.

По-натам можем и с по-голям пластмасов бидон да минем (като този на колегата) или на неръждаем казан.

Има ли съществена разлика ракията от пластмасов бидон с неръждаем или меден?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2012, 23:35 
Аватар

Местожителство: Казанлък
Относно мощността-6kW за 150л. бдон е супер, 4kW за 120л. бидон е малко малко, но пак става. Това е отличен опит. За твоя 3kW мисля, че ще е добре.

Остап Бендер

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часова зона: Европа/София