Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 16:10

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 01 Апр 2012, 15:17 
Аватар

Местожителство: с. Брестовица
Доста са нещата измайсторени и показани в тази тема която прегледах от край до край но така и не намерих онова от което се интересувам а съм сигурен че имаше нещо подобно :? Искам да си направя охладител за по- малък съд/голям си имам/ за варене на това което ми се събира след основното варене/патоките/ , около 30/40л. Мисля да използувам това
Прикачени файлове:
Picture 001.jpg
а са и два бр.
Въпросът ми е дали ще подходящо за целта като се има на предвид че е от климатик и по него е текъл газ :? Иначе за подходящ съд ще се измисли нещо , въпросът с измиването от вътре на серпентината обаче ме затруднява .
Благодаря предварително!

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Апр 2012, 15:28 
Аватар

Местожителство: ПловдивЪ
И тръбите са?
а)бакър
б)алюмин
в) де да знам, сега ще отида да видя

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Апр 2012, 21:39 
Аватар

karlsson написа:
И тръбите са?
а)бакър
б)алюмин
в) де да знам, сега ще отида да видя

:roll: Тръбите са бакър :roll: ;) Наясно съм с това какви трябва да са /споменал съм че вече имам един/ направен лично от мен от преди 8 години :motz:
Тука по-скоро исках съвет дали ще е възможно използването на тези серпентини от климатик, и евентуално с какво да се почистят от вътре?
Пак благодаря!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2012, 15:37 
Аватар

"ohdan" Едва ли запойките(заварките) са направени с калай който трябва да е за питейна вода. Не бих рискувал.
Сигурно и вентилатор трябва да монтираш за обдухване на това радиаторче:nixweiss:
Аз бих сложил двата радиатора като сандвич и между тях нагъната като змия медна тръба по която да излиза дестилата-не знам колко ще е ефективно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2012, 16:08 
Аватар

Обезмаслител , вода , веро , много вода.Но според мен,проблема не е в измиването,а в малкия диаметър!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2012, 21:15 
Аватар

Сода каустик и много вряла вода :). С подобен, но от алумин мислех да го топя във варела и да пускам през него студена вода, когато озахарявам с цел по-бързо да охладя озахарения м-л.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Апр 2012, 17:47 
Аватар

Извинявам се за дългото отсъствие, но постъпих за кратко в болница за едни изслевания които смятах да си направя отдавна но все не се навивах :datz:
Благодаря за отговорите и защото след първите мнения по темата останах с впечатление че въпросът ми е безинтересен за пишещите по темата :nixweiss:

plamm , точно така смятам да ги съединя /сандвич/ но нямам намерение да го обдухвам а да го потапям в съд със постоянно течаща вода както обикновенно.
Колкото до спойките ...мисля че какъвто и да калаят , ако е добре запоен и не пропуска някъде ....все-пак той е отвън по тръбите.
y_penev , за диаметърът на тръбите не се притеснявам , защото както съм казал ще го ползвам за малки количества материал а и вече съм ползвал един такъв на приятел със серпентина със същия диаметър , при който не се яви никакъв проблем и даже дестилата си течеше равномерно и постоянно без никакви тласъци като при тези с големите диаметри.
sasho , със съда каустик ще опитам да измия , като до идването на времето за първата употреба ще го свържа последователно от малък ел-бойлер който използувам за топла вода за пароструйка.
Ако имам успех ще кача и някоя снимка. :2thumbs:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2012, 18:18 
Аватар

Местожителство: Varna
ohdan мисшя че ще е добре първо да го изпробваш този радиатор с една тенджера под налягане, като я свържеш към радиатора с маркуч или тръба.
Пълниш тенджерата до средата с вода или водно алкохолна смес и имитираш варене. Нивелираш така радиатора че да няма норизонтални части или там където може да се задуржа конденз и имитираш дестилация. Така ще разбереш даки охладителя ще може да се справя с разчлични мощности на варене и дали нама да парпори на чучура. Също виж и какъв му е окоса ако е чиста мед е зелен, ако синей или лилавеи не се занимаваи с него.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Апр 2012, 14:48 
Аватар

Благодаря ти Петьо за съвета :thumbs1:
Точно по същият начин съм процедирал и то вече два пъти с цел измиване и проверка дали няма изпускане от някъде,отделно течеше известно време топла вода захранваща пароструйка - всичко е наред. За окоса само не съм сигурен какъв е понеже до колкото знам трябва да мине време от използването за да се получи оцветяване, а този съм го свалил от действащ климатик :? А за друг начин да проверя :nixweiss:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часова зона: Европа/София