Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 02 Дек 2016, 20:10

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 151 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Захар
МнениеПубликувано на: 04 Май 2011, 22:34 
Аватар

petiomalchev, а тези, понеже ги водят винени мислиш ли че ще работят с озахарени пшеница, царевица и т.н.

Че това лято мисля да правя малко експерименти в тази насока.

Редакция: интересното е, че на двата сайта Zymaflore RX60 се рекламира един път като устойчив на 16% на единия и 15% на другия.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Май 2011, 00:15 

Местожителство: София
миии захар-ще работят винените...
бих се осланял повече на първия сайт...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Май 2011, 13:02 

Местожителство: Montana
относно изосуита..
взех си изосуит на цена 1.56 лв/кг ,и захар за 2.10 лв/кг ...като правих пропорцията според захаромера ми изосуита е около 75% спрямо захарта ..вие си направете сметката сами

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Май 2011, 05:24 
Аватар

Местожителство: Монтана БГ
Jack Daniel'S написа:
взех си изосуит на цена 1.56 лв/кг ,и захар за 2.10 лв/кг ...като правих пропорцията според захаромера ми изосуита е около 75% спрямо захарта ..вие си направете сметката сами

Бех се навил да пробвам тоя изосуит, но току що се разубедих! :wallbash:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Май 2011, 12:47 
Аватар

Местожителство: г. Русе
ако имаше файда вече отдавна да са му вдигнали цената :) Жалка история сме тук в BG.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Май 2011, 20:47 

Местожителство: Montana
баща ми е в Виена(Австрия)..първия път ми изпрати захар на 16 ЕУ /50кг ...като пристигна чувала установих че е сол :| ..
..не знае ГЕРМАНСКИ човека :P
сега се оказа че 0,72 ЕУ = 1кг захар ..но малко ми е проблем транспорта :(
ако може да си направим някаква организация споделяйте

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Май 2011, 20:52 
Аватар

взимаме няколко тира и се отправяма към Австрия :)

което ме подсеща, че за да са такива цените при нас, някои хорица правят жива спекула

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Май 2011, 15:49 
Аватар

Местожителство: Балчик
Здравейте. Току що се излюпвам в тоя форум и ви моля да простите невежеството ми, но е по-добре човек да попита, вместо да си стои тъп и прост. Прочетох цялата тема. Погледнах и в двата по-горе посочени сайта за активатори, дрожди и ензими. Не ми стана ясно що за параметър е това: „Алкохологенен потенциал”, и каква е тая мерна единица: „% об.алк.”. Щото в една от техническите характеристики на един от продуктите пише:” Алкохологенен потенциал: 15% об.алк.”. Неврона ми се е забутал нанякъде и нема икакъв шанс да го открия. Rumcais и ilu6a явно са наясно за какво става въпрос. Дайте светлина, МОЛЯ.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Юни 2011, 05:38 
Аватар

seamenn, аз тази единица не я използвам никъде за да не проличи, че и аз не я знам.

Това което мисля обаче, че е другият начин да се обозначат градусите. В твоят случай би трябвало да се разбира Алкохологенен потенциал: 15 градуса.

Ако става въпрос за дрождите това означава, че те ще започнат да разграждат захарта в алкохол , докато алкохола достигне до 15 градуса. С достигане на тези градуси грубо казано ще измрат и ако да речем си имал повечко захарност първоначално, част от захарта ще остане неразградена.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Юни 2011, 06:29 
Аватар

Местожителство: Varna
Точно така rumcais
15об.%ал. означава че в обем примерно 1л. се съдържат 0,15л. /150мл./ чист алкохол, а останалото количество е вода.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Авг 2011, 12:28 
Аватар

Цитат:
Днес купих захар "Захира" 1,07 лв. за килограм. Пробвал ли я е някой дали ферментира нормално? И как мога да я проверя предварително?

Намерих това http://www.agrana.bg/produkti/zakhar/zakhira/

Давай смелоо!!! 100% захар -тествано. Доколкото разбрах Захира е на Австрийски производител, а там компромиси с качество няма, не случайно Австрия се нарича "захарното сърце на Европа". Тази която аз взех от МЕТРО, май е произвеждана в румънски завод, но момчето в магазина каза, че пише ли отстрани на пакета АГРАНА мога да съм сигурен в Австрийското начало :).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Авг 2011, 19:06 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
zzzzbg написа:
Цитат:
Днес купих захар "Захира" 1,07 лв. за килограм. Пробвал ли я е някой дали ферментира нормално? И как мога да я проверя предварително?

Намерих това http://www.agrana.bg/produkti/zakhar/zakhira/

Давай смелоо!!! 100% захар -тествано. Доколкото разбрах Захира е на Австрийски производител, а там компромиси с качество няма, не случайно Австрия се нарича "захарното сърце на Европа". Тази която аз взех от МЕТРО, май е произвеждана в румънски завод, но момчето в магазина каза, че пише ли отстрани на пакета АГРАНА мога да съм сигурен в Австрийското начало :).

До тук добре , самоче вече захарта е по 2,40лв. за килограм а не 1,07лв.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2011, 18:46 
Аватар

ЗАХИРА беше 2.12 миналата седмица в Метро,кога я вдигнаха бе,м....а им!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2011, 19:20 

Хмм Изосуита скъп,захарта също,тия ще ни откажат да варим,при тия цени по хубаво спирт от аптеката 7 лв литъра и човек може да го докара и до отлежало питие,читав малц,не само за вкус,никъде не се продава,ензими за озахаряване няма,май ще трябва да отделяме по някое помещение и да развиваме Технологията на малца,единствения светъл лъч е ,че тая година има много плодове и цената все още е ниска
А за дрождите и подхранката,добрите дрожди са без конкуренция,всеки човек има нужда от малко мая в живота си,умните обаче само веднъж купуват мая,после си я развъждат,а за подхранка се е обикновен минерален тор,може и само амоняк,може и амоняк и фосфорна киселина,за вина тъй като имат доста калий може да се торят с комбиниран N_P_K тор,и както Петьо е писал на друго място и по малко очистително на пращинките те английска сол,и не на последно място малко витамини главно от В група

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2011, 20:12 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Моите уважения kotebarry, но не мислиш ли че написаното от теб прехвърля някои граници? Говориш за неща, които много от колегите тук не са и чували, а не са и длъжни! А това според мен би довело до сериозни последици! Заиграването с биохимията и химията не е шега работа, особено ако се опитваме да приспособим "нищо за нещо". Сигурен съм, че все ще се намери някой, който да приеме думите ти буквално и просто не ми се мисли :wallbash: Да, ясно е че всеки се опитва да намери по-изгодния вариант, но дали той е най-безопасния за него и близките му? Съжалявам, но определено има върху какво да се помисли върху този пост.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 151 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща

Часова зона: Европа/София