Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 07 Дек 2016, 17:06

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2014, 11:06 
Аватар

Местожителство: Божурище
баджо, освен кюнци от неръждавейка се продават и неръждаеми черпаци. Ако е цедка едро перфорирана а не черпак... Може да е и по-добре? :? Ако е голям дебита на парите вместо да ги избутва всички към периферията, част от тях да проникнат на долния етаж.
П.П. баджо даде чудесна идея за кюнците! :2thumbs: Само проверка на материала трябва...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2014, 21:41 
Аватар

Местожителство: София, Симеоново
Почетох доста. Сигурно трябва да почета още! Искам да попитам atz маркучите на снимката, която той е дал в темата къде са свързани. Елемента под моторчето какво е? От къде идва студената вода? Благодаря предварително за отговора. За съжаление не мога да пиша лични съобщения иначе нямаше да пиша в темата.
Прикачени файлове:
DSC052911.jpg

Неопитен съм още! Напълно си прав BREAKER. Слагам снимката за да е ясно какво питам.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Последна промяна ivo100 на 24 Ное 2014, 05:49, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2014, 21:52 
Аватар

Местожителство: някъде в Безхаберия
Кои маркучи и от кое мнение/пост визираш,питам тъй като АТЦ е дал много линкове и снимки? :?: :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2014, 13:15 
Аватар

Местожителство: Божурище
Показаното на снимката не е съвсем актуално. Ако има интерес показвам и работещото от януари тази година... :!: за система СМ. Електрическият вентил(ON/OFF функция) отпадна безвъзвратно но съм добавил стабилизаране на налягането на входната вода на 0,5bar.
Маркучите са вода вход от водопроводната мрежа и изход към кондензера. Има регулации и стабилизации за системата СМ. Всичко като по учебник и с добавки.
Елемента под стъпковия мотор е пневматичен дросел. Този... на присъединяване G1/4. На няколко места писах вече за "трудно намиращите се иглени кранове". Това е решението. Без мотора разбира се, за ръчно управление на система СМ - управление, менажиране чрез охлаждането.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2014, 11:03 
Аватар

Местожителство: София, Симеоново
Цитат:
Елемента под стъпковия мотор е пневматичен дросел. Този... на присъединяване G1/4. На няколко места писах вече за "трудно намиращите се иглени кранове". Това е решението. Без мотора разбира се, за ръчно управление на система СМ - управление, менажиране чрез охлаждането.

А към този дросел, който си дал като препратка, може ли да се сложи мотор, или мотора върви с дросел. Ще се радвам ако ме ориентираш откъде може да се намери! Респект към всичко което правиш atz.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 13:37 
Аватар

Снощи пуснах тука една идея, ама бирите ми бяха леко в повечко и я изтрих.
Сега на бистра манерка я качвам пак.
Та какво ще кажете, за този кондензер, леко преработен. Идеята е и серпентината и кожуха да са независими.
И двете вход долу, изход горе. Единия изход вход в дефа, другия вързан за изхода от същия, и така. Мисля, че по мощност ще надвишава всичко останало което ползваме, а от там и по компактни размери.
Прикачени файлове:
2425572sm.jpg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 18:00 
Аватар

Какво правим, ако по средата на процесът спре водата в чешмата?

Въобще каква независимост има целият комплект от внезапно спиране на тока или водата?

На мен ми се случи преди седмица когато варих - първо спря тока внезапно за 4-5 часа... а после водата за два часа. Явно не ми е било ден за варене, ама казва ли ти някой..... Вода намерих с кофи от кладенеца, а ток добре, че не ми е необходим в процесът.

Ако инсталацията е фабрична за голямо производство може би има смисъл, но за домашни нужди, когато правиш 50-100 литра за сезон, едва ли е необходима такава "сложна" техника.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 19:03 
Аватар

Местожителство: Пловдив
За домашни нужди - в мазета, гаражи, одаички и т.н. и за 50-100 л най-доброто подгряване е на ток.
Няма ток - не вариш - не ти трябва и вода.

Ако разходът на течаща вода не те притеснява (не е задължително да е от чешмата), не ти трябват и серпентини. Liebig или кожухотръбен (има си начини за повишаване на мощността). Важното е, че имаш и механичен, а ако щеш и визуален достъп вътре във "втечнителя" :D Да си почистваш лесно. Да не се чудиш що е тръгнала цветна ракия. Примерно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 19:46 
Аватар

infomar написа:
Какво правим, ако по средата на процесът спре водата в чешмата?

Отиваш и набиваш канчето на кмета :D
infomar написа:
внезапно спиране на тока

Ти си на газ, както и аз, споко.
Ако дестилираш на място, където често спират тока и водата, няма да разчиташ на тях, нали?
Имам военна водоноска около 1400л, имам чудесно агрегатче honda 2.0i, само помпа за шадраван ми трябва, и
не ми пука от нищо.
infomar написа:
такава "сложна" техника.

Нищо сложно няма в изработката на този кондензер, не повече отколкото при един кожухотръбен. Всичко се прави от
безшевни полирани неръждаеми тръби, аргонови заварки, пълниш го с преобразовател за ръжда, и ти гарантирам, че никога няма да видиш цветни ракии.
Liebig, е най простия, но и най неефективен кондензер. С този се търси максимална ефективност, в малки размери,
нещо като скъпо парфюмче.

Последна промяна pentcho на 01 Сеп 2016, 00:33, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 20:02 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Преди 3години имах проблеми с водата,бяха разкопали цялата улица.
Проблема го реших с две кофи и един бидон по системата(халифакс), бидона на високо
се изтича в кофата и от там отново в бидонЯ :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 20:34 
Аватар

Ти нали имаш помпа за шадраван, или тогава още нямаше. Виж, усещам, че май не я ползваш. Ще вземе да се разсъхне нещо, ще корозира, въобще замисли се, при мен няма да и е скучно :D :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 21:54 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
pentcho написа:
Ти нали имаш помпа за шадраван, или тогава още нямаше.
Помпата е имаше но влезна по късно в употреба :D Нали знаеш мързела по някога е добър съветник :lachtot:
пс помпата изгоря нещо та ако искаш може да ти я подаря..... да сия ремонтираш:D

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часова зона: Европа/София