Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 16:16

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2013, 14:36 

От какви материали е изработен спиртомера ? Опасно ли е ако спиртомера се счупи и течността изтече вътре в ракията ?

Благодаря предварително :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Авг 2013, 15:10 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Ikaa написа:
От какви материали е изработен спиртомера ? Опасно ли е ако спиртомера се счупи и течността изтече вътре в ракията ?

Благодаря предварително :)

Колега явно не си виждал спиртомер.Купи си един от евтините 2-3лева и го разгледай,
Освен стъкло, тежести и разграфена скала на хартия друго няма.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Авг 2013, 18:58 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Ако приборът има вграден термометър нещата са по-различни. Старите спиртомери и захаромери обикновено са с живачни термометри и тогава могат да представляват опастност. Новите не съдържат живак, а течност на спиртна база, така че с тях няма проблем.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2013, 15:38 
Аватар

Няма никаква опасност при изтичане на живака от термометри където и да било(много деца чупят термометрите и изпиват живака)опасни са живачните аерозоли които се образуват при определени условия които в нашите случаи не са на лице.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2013, 15:47 

Местожителство: София
kokoten написа:
Няма никаква опасност при изтичане на живака от термометри където и да било(много деца чупят термометрите и изпиват живака)

Браво...живак за пиене...що за нещо е това...
Живака е силно отровен невротоксин!!!!!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2013, 15:49 
Аватар

kokoten написа:
Няма никаква опасност при изтичане на живака от термометри където и да било(много деца чупят термометрите и изпиват живака)опасни са живачните аерозоли които се образуват при определени условия които в нашите случаи не са на лице.

Браво , бе колега -те това ще влезе в златния фонд на форума, Мони ще се погрижи.
Най простото нещо когато мерим е на дъното на цилиндъра да сложим парче дунапрен. Вярно че трябва преди всяко мерене този дунапрен да се изстиска, но по добре така отколкото да се "кефим" на деца погълнали живак, па макар и под "невинна" форма. :x
А, някой ме е изпреврил, ама и той ти казва същото. :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2013, 18:19 
Аватар

Много бих се радвал да вляза в златния фонд,но от 32 год работя в реанимация и не,че имам големи претенции,но все пак това ми е работата.Живака под формата на течен метал за термометри и други измервателни уреди няма ,подчертавам,няма никакво вредно въздействие в/у живия организъм,който се интересува мога да му изпратя специализирана литеретура :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2013, 18:29 
Аватар

kokoten написа:
Много бих се радвал да вляза в златния фонд,но от 32 год работя в реанимация и не,че имам големи претенции,но все пак това ми е работата.Живака под формата на течен метал за термометри и други измервателни уреди няма ,подчертавам,няма никакво вредно въздействие в/у живия организъм,който се интересува мога да му изпратя специализирана литеретура :prost:

Май ти е време за пенсия! :lachtot: А литературата я представи на гражданска защита. :shock:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2013, 19:29 

Местожителство: Варна
kokoten написа:

Човекът има предвид сигурно "изсипват"-правописна грешка! Щото не мога да си представя да надигам епруветка с живак на екс въпреки, че като малък си спомням беше голям кеф да си играя с живачни топчета от счупен термометър!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2013, 19:42 
Аватар

На всяка тема можем да импровизираме, ама на тази не бива.И аз съм мазал с живак, като дете 5 стотинки, и те за някой изглеждаха като 50, но никога не съм поощряван в тия си опити, а възпиран със шамари(да ме извинява доктор Спок).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Окт 2013, 09:38 
Аватар

Само да попитам "разбирачите" какво мислят.че се прави ако някой случайно или умишлено е погълнал живак.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Окт 2013, 09:39 

Отиваш в токсикологията-за справка живачната катастрофа в Япония 53г мисля ,че беше.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Окт 2013, 10:02 
Аватар

Т.е. при мен и аз ти казвам,че нямаш проблем и ти какво правиш,отиваш в Япония?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Окт 2013, 10:17 
Аватар

Трябва да се прави разлика м/у метала живак и живачните аерозоли които се образуват при производството на цветни метали.Японската катастрофа се дължи на отравяне с аерозоли(около 2000 загинали).Има кампания за ограничаване на употребата на живак тъй като той е потенциално опасен,но при всички положения досегашната употреба не е била опасна иначе 90% от хората щяха да са натровени от пломбите в устата им.И сега РИОКОС мери на 6 месеца стойностите на живачни аерозоли в стоматологичните кабинети,м/у другото най-добрата обтурация на зъби е с живачна амалгама.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Окт 2013, 10:19 

Ми аз веднага ще те попитам знаеш ли с каква скорост се изпарява???
Защото още не е проучено количествено постъпване на металния живак чрез кожата и стомашния тракт ти ще ми кажеш ,че всичко е ОК??? Ми преди да го глътна колко ли съм се надишал???-или няма значение?
Проучванията на
оТравянията с живак(метален) и кадмий са още на нива близки до нулата...нещо като проучванията на излагана на ниски дози йонизиращи лъчения...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часова зона: Европа/София