Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 20:07

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 110 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: съвет за казан
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2015, 20:02 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Откъде е майстора?
ПП. Аха, намерих го, пълно е с негови обяви, пише, че правел и РЕТИФИКАЦИОННИ колони.
Тоя майстор дали знае що е РЕТИФИКАЦИЯ :? Дали пък не е имал предвид ратификация :nixweiss:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2015, 23:19 
Аватар

Местожителство: някъде в Безхаберия
:lol: Че то и тарелките можеш да ги изолираш от работата,ама най-добре е да се съберем и да обмислим из начало концепцията! :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2015, 00:14 
Аватар

Връщам се на 16.03....но от мерак не знам дали ще мога да дочакам обща среща-навярно ще се чуем....ако оставите тел. на лични.. ПП. Една буква е изял човека....може 'К' да не му е работила на клавиатурата.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2015, 14:33 
Аватар

:? Пише си Колони.
Само информативно - ретификация е обработка на краищата на плочки от гранитогрес, керамика и т.н. с цел калибриране на размерите. Буквално - шлайфане на ръбовете, за да могат да се редят да кажем без фуга :)
Според мен ако си вадиш хляба с нещо, е редно да знаеш поне как се пише.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2015, 17:17 
Аватар

Май ще трябва да се изръся 2400.....за подобния от голямата фирма..... :x

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Фев 2015, 00:28 
Аватар

Няма да се ръся..... намерих майстор от-до..... даже от дъното....по-дебело ??-и каквото душа сака... -кака .че.... помагайте с идей... дерзаем....

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Съвет за казан
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2015, 09:15 
Аватар

Да ви представя "NESTI-колайдера" на база колона- "Златна бъчва".

Изображение Изображение Изображение Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Ное 2015, 09:47 
Аватар

Последното 20 часово изваряване на 80 литра мускатов материал, ме принуди да си купя горелка, припой, флюс и няколко медни фасонни фитинга. Запретнах ръкави и сътворих този динозавър.
Изображение
Сега вече мога да изварявам със скорост, която напълно ме устройва. Със регулиране на нагряването и охлаждането на трите зони успях да достигна дебит от 0 до 4-5 литра на час.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Ное 2015, 10:00 
Аватар

Моля, ако може да обясните какво представлява, как действа, че от толкова тръбички не схващам каква е идеята. Изглежда внушително.... PLS.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Ное 2015, 10:48 
Аватар

Ако се върнеш малко назад в темата и имаш търпението да изчетеш първите 3 страници, ще разбереш идеята.
Сега е време да благодаря на всички, които ми помогнаха да стигна до този резултат.
Всъщност доразвих идеята на Мони барона за така нареченото от него "обратно кондензиране. Засуках тази спирала с цел да не измествам центъра на тежестта и колоната да стане по-компактна, а дефлегматора и първия кондензер са външни, за да не намалявам пропускателната способност на колоната. Някои колеги изразяват съмнения за ефективността на външен дефлегматор, но трябва да ги уверя, че работи идеално. Може би заради малкия диаметър на колоната успява да охлади доволно зоната и почти напълно да спре парите.
Мисля, че се получи, но много държа да чуя и вашето мнение скъпи съфорумци :respekt: Направих това надграждане, действайки интуитивно, на база всичко прочетено тук, но не съм правил никакви предварителни изчисления, за това ще помоля atz, бай Танас, ilu6a,MONI BARONA, Ivo68 ...(уффф...ще пропусна някого) , да ми обяснят, какво точно съм направил и къде съм сгрешил.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Ное 2015, 12:57 
Аватар

NESTI, в момента не мога да взема отношение, че темата е отдавна, а сега нямам време да я прегледам за преговор.
Но ми се струва, че никой, освен теб самия не може да отговори дали се е получило. Май беше споменал, че си имал и меден аламбик. Така че въпросът е коя ракия е по-вкусна - от аламбика или от колоната. Защото и най-атрактивната колона не струва пет пари, ако дестилатът е осакатен. Ако ракията от колоната ти харесва повече, значи се е получило, всичко останало са празни приказки. Но се съмнявам. Защото при мен не се получава. Засега...
Може пък някой, който също има опит и с аламбик, и с колона да е по-доволен от колоната. Ама не ми се вярва :afraid:
Дето се вика - "въпрос на вкус" - казало кучето и се близнало под опашката :lol: :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Ное 2015, 21:03 
Аватар

Браво бе бай Танасе :megagrin:
Аз три години се мъча да подкарам тази златнобъчварска колона и тъкмо като я забързах ти ме върна в първи клас при аламбика. :D
Я по-добре кажете къде греша и какво оше може да се измагари по колонката.
Пропуснах да кажа, че в зоната на дефлегматора съм измонтирал две конусни мрежести фунийки- уж да се охлаждат от стените и да пресрещат горещите пари, и още две такива фунийки, в долната част на колоната, които пък да ограничават медната вълна и да насочват флегмата към центъра на колоната.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Ное 2015, 21:43 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Щом ти харесва как работи не пипай нищо. Някой някъде беше казал
ако нещо работи добре остави го да си работи добре....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2015, 00:05 
Аватар

Местожителство: Божурище
Мони, признавам си! Нещо което работи добре, не се пипа... Аксиомата е за машинарии и съоръжения, и важи с цялата си тежест.
NESTI е сгрешил че не е подобрил твоята система а е направил не колайдер ами токамак. Токамак, с магнитната бутилка, на това ми заприлича от снимката на масата. :)
Обратно кондензиране мисля беше само за системите LM. При Мони положителното според мен е предварителното подгряване на водата за дефлегматора. Допада ми, хитро...! NESTI ако беше копирал точно системата на Мони предполагам щеше да му излезе и по-евтино. Тези колена на Ф54 май са бая пари. Дефлегматора ако го беше направил с по-голям диаметър и да се спазят онези 4-ри принципа на Пампе, нещата щеше да са на макс. За колоната, напред съм писал май, малък е диаметъра и ограничава мощностите, и не само. Добре ще е да се пробва с рехав меден пълнеж, не само с медната вълна. Медни рашиг пръстени до 15х15mm ама при това малко сечение на колоната ползата не знам колко ще е...
Със здраве да се ползва NESTI ! :thumbs1: Още има да пиша но за сега толкоз, уморен съм :muede: ...

П.П. NESTI, провери как са нещата като спреш напълно водата за дефлегматора, и задължително в другата крайност дефлегматора на макс, за да видиш при каква мощност ще се задави колоната с тая вълна при това сечение на колоната. Просто да си усетиш нещата, до къде са възможните регулации. Най-добре с учебен материал, забъркай малко количество на около 20-22%

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2015, 05:12 
Аватар

Мони, благодаря ти още веднъж за идеята за обратното кондензиране. Когато всички казваха, че това са възможностите на колона ф40, ти доказа принципа, че винаги може и повече.
Хубаво казваш да не пипам друго по колоната.....ама като ме сърби да експериментирам?
Сега очаквам atz и други колеги да ме провокират и да препотвърдим горния принцип.

Аtz, спазил съм почти напълно идеята на Мони. Ако правилно съм го разбрал, хитринката е да не дроселирам парите преди кондензера а да започна кондензирането им в същия диаметър като на колоната. Така че медните фитинги които съм засукал спираловидно са ф40. И не съм се набутал много, защото ги закупих от olx-са за 35 лв, като ми остана даже една излишна тетка.
Медната "вълна" си я правя сам и е сравнително рехава с височина на пълнежа около 25-30см.
До сега не съм успял да задавя колоната, но и не съм се пробвал. След като отделя главите спирам водата на дефлегматора или го оставам min. Може би ако подгряването и дефлегматора са на max ще успея да я задавя, но не разбирам каква е идеята ти.
Не разбрах и това:
atz написа:
Дефлегматора ако го беше направил с по-голям диаметър и да се спазят онези 4-ри принципа на Пампе, нещата щеше да са на макс. За колоната, напред съм писал май, малък е диаметъра и ограничава мощностите, и не само.
Ако може да ми го обясниш по-простичко или да ми посочиш къде да го прочета, ще съм ти благодарен.
А за токамака си прав :D :
Цитат:
Думата „токамак“ (съкр. от руския израз „ТОроидальная КАмера в МАгнитных Катушках“) е експериментално устройство с тороидална форма, т.е. подобна на кравай, в което се създава и удържа термоядрена плазма. Главната цел на провежданите експерименти е да се постигне управляем термоядрен синтез, който е един от най-перспективните бъдещи енергийни източници.
Но и колайдер е правилно....след като успях да ускоря процеса 3 пъти..... :)

P.S. Аtz, виждам, че си от Божурище. Говори ли ти нещо името Веселин Шевкенов или Илия Теофилов?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 110 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часова зона: Европа/София