Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 07 Дек 2016, 18:28

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2013, 12:30 
Аватар

Винаги ме е измъчвал отговорът на този въпрос. Лично аз не разполагам с подобен, но тенденцията е да се сдобия. Нека да уточня, че става въпрос за казан изработен от мед (Cu). За неръждаемите е ясно.
Конкретно въпросите са:
"Как да избегнем вероятното (да не кажа задължителното) окисление на казана, чрез правилното му използуване и съхранение ?"
"Въобще възможно ли е, или е неизбежно ?"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2013, 16:45 
Аватар

Според мен е неизбежно. Аз моя го мия, подсушавам, загъвам в найлон за завиване на мебели при ремонт - и пак си се окислява до следващия сезон. Но пък открих страхотен препарат за сваляне на окисляването - MaxCleaner - български е, в Никопол го произвеждат, прикачам снимка, а ето и връзка: http://www.bateriamax.com

Но много трудно го намирам. Всъщност само веднъж го мернах в магазин на верига СБА и от тогава не съм го виждал. Дори се обаждах в Никопол, уж щаха да ми изпратят, но там си остана пожеланието. А в специализираните магазини за почистващи препарати дори не са го чували.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2013, 21:43 
Аватар

hjk написа:
Според мен е неизбежно. Аз моя го мия, подсушавам, загъвам в найлон за завиване на мебели при ремонт - и пак си се окислява до следващия сезон. Но пък открих страхотен препарат за сваляне на окисляването - MaxCleaner - български е, в Никопол го произвеждат, прикачам снимка, а ето и връзка: http://www.bateriamax.com

Но много трудно го намирам. Всъщност само веднъж го мернах в магазин на верига СБА и от тогава не съм го виждал. Дори се обаждах в Никопол, уж щаха да ми изпратят, но там си остана пожеланието. А в специализираните магазини за почистващи препарати дори не са го чували.

Ако си от Сф мога да ти кажа къде да провериш. Някакво подобие на фирмен магазин на МАХ, близо до гара Север. Може пък там да ти излезе късмета.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Окт 2013, 11:58 
Аватар

Да - интересувам се. Ако знаеш улицата или връзка от Google Maps?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2013, 18:33 
Аватар

hjk написа:

Точния адрес не го знам, например бул.Рожен №2...блок 32 е точно срещу него. Има един камион на входа направен като витрина, там в него има разни боклучки. В самия магазин има на МАХ батерии, фенери, препарати, абе доста мизерен беше преди година съм ходил. Откъм страната на Агресия е /бившия 8-ми март/. Веднага след надлеза Надежда в посока Илиянци, вдясно, обаче трябва да отидеш до светофара /около 200-300 м/, и оттам десен завой и връщаш в обратна посока пак към надлеза.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Окт 2013, 16:38 
Аватар

В Баухаус одеве видях доста продукти на МАХ, този не бях запомнил за какво е, можех да проверя.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Окт 2013, 17:50 
Аватар

Местожителство: Божурище
За добро съхранение.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0% ... 0%B5%D0%BB
Стотици пакетчета съм изхвърлил през годините. :datz: Вчера получих поредните апаратури. Сигурно ще изскочат най-малко 20-на от опаковките. Вече ще ги събирам заради медния пълнеж. :) Но, има едно НО, не е вечен силикагела при абсорбирането на влагата. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Окт 2013, 21:54 
Аватар

Местожителство: Варна
на сух казан-обмазване с тънък филм-ако ти стиска краве масло, ако не с маргарин.Преди използване -измиване с гореща вода 1-2 пъти с обтриване на стените.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 09:09 
Аватар

valerko написа:
hjk написа:

Точния адрес не го знам, например бул.Рожен №2...блок 32 е точно срещу него. Има един камион на входа направен като витрина, там в него има разни боклучки. В самия магазин има на МАХ батерии, фенери, препарати, абе доста мизерен беше преди година съм ходил. Откъм страната на Агресия е /бившия 8-ми март/. Веднага след надлеза Надежда в посока Илиянци, вдясно, обаче трябва да отидеш до светофара /около 200-300 м/, и оттам десен завой и връщаш в обратна посока пак към надлеза.

Благодаря! Намерих го в Google Maps, някой ден ще ходя до там.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часова зона: Европа/София