Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 03 Дек 2016, 02:54

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2013, 15:43 
Аватар

Местожителство: Варна
Имам реализирана колона тип LM с диаметър на тръбата Ф35 която подгрявам с индукционен котлон. Инду кционния котлон има възможност да се регулира мощността на степени, в моя случай през 300W, при което 600 са малко а 900 много. Може също да се зададе температура на поставения съд върху котлона, като в зависимост от заданието котлона си регулира мощността за да осигури необходимата температура. Тази регулация също е на степени и тя не ми свърши работа. За това се нуждая от плавно регулиране на мощността, за обикновен котлон. За схеми с фазово управления зная и има варианти за около десетина лева готови платки, но там има големи смущения в мрежата и се регулира мощността ръчно. Бих желал схемата да се регулира автоматично посредством температурни сензори. Примерно като се използва UAA2016P. Всичко това го пиша защото се нуждая от конкретни стойности на резистори, кондензатори т.н. Ако някой може да ми помогне с конкретни схеми ще му бъда благодарен. :help:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Окт 2013, 20:40 
Аватар

Местожителство: Горна Джумая
Като се замисля, :roll: само един човек може да ти помогне,ама не знам дали ще го разбереш!..atz е твоят човек :skeptisch:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2013, 10:07 
Аватар

Местожителство: Божурище
Както е писал колегата brabra, ще се постарая без да пиша речи да съм разбран! ;)
Не веднъж и два пъти е писано, че при дестилации и ректификации терморегулация на нагряването не се прави. Писано е много и защо не се прави! Необходимо е регулиране на мащността на нагряването.
Hubavelko63 с колонката Ф35 трябва да работи на макс. мощност 850W. И като се има предвид вариации с пълнежа, също и с термоизолацията може да се стигне до 900 - 1000W. При работа, не при първоначалното подгряване... За отделяне на първотока около 20% мощност, пак зависят от загубите и т.н. Необходима му е плавна регулация на мощността според мен от около 300 до 1000W.
atz написа:
Проста схема с управление с модулация, плавно пускане и без излъчване на смущения - U217b.
Проста схема с управление с модулация, плавно пускане, възможност за работа и като терморегулатор, без да излъчва смущения - UAA2016P.
UAA2016P има функции за работа като терморегулатор и може да се ползва по следния начин. Сензора се поставя на 1/3 до 1/2 от основата на колоната. Избират се елементи за формиране на стръмна характеристика на терморегулатора. По този начин като тръгнат парите автоматично да се намали мощността за начало на отделяне на първотока. Онези около 20% мощност. Само автоматично превключване да се получи. След първотока вече регулиране на мощност за средната фракция...
Това е възможното приложение на UAA2016P. На стр. 6-7 от справочните данни за схемата има графики от които може да се изберат стоиностите. :buch:
Ако е крайно наложително, колко му е да се изберат. :nixweiss: Но за сензор на посоченото място... Сензора е термистор.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2013, 11:31 
Аватар

Местожителство: Варна
Благодаря Atz, точно за това искам инфо. Аз имам предвиден отвор в колоната на височина около една трета на пълнежа с диаметър 6мм, който може да се използва за температурния сензор. Имам и отвор точно между наклонените плочки за отлива. Може би ще ми е по трудно с графиките да избера стойностите на елементите и затова искам помощ. :respekt:
Моето желание е да регулирам плавно мощността на нагревателя за да отделя по добре различните фракции. При 900W много бързо се покачва температурата, а при 600W мощността е малка. Казана е обем 21л, като аз го пълня 16л с материал. Казана и колоната са термо изолирани.
При варене процедирам по следния начин - Котлона се пуска на максимална мощност за да загрее материала в казана, след като температурата в 1/3 от пълнежа достигне 45-50гр. по Целзий намалявам мощността на 900W и отделям първотока, после средната фракция и когато температурата започне да се вдига прекомерно отделям опашките. За да бъде обаче процеса плавен и по лесен за контрол ми е необходима мощност около 800W. Това е причината да желая плавно регулиране на мощността.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часова зона: Европа/София