Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 03 Дек 2016, 09:32

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2014, 15:59 
Аватар

здравейте искам да споделя моят проблем след като варих вчера ,в казан 100 л от перални направен лула ,ф 22,серпентина ф16 ,дължина 5 метра какво се получи след като завря и тръгна ракията започна да накъсва струята да кажа че варя на газ, накъсване до почти спиране на ракията като не насилвах огъна и не е на открито казана, мнението на други дето питах един ми каза че е малка серпент. друго мнение че е много дълбок и тесен и не може да ври нормално, ще сам ви благодарен да чуя и вашето мнение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2014, 16:45 
Аватар

Местожителство: Хисар
Провери си наклона на серпантината , сигурно имаш крива или с обратен наклон витка , където се задържа дестилат . При прииждането на нов дестилат той избутва насъбралия се в пропадналата витка и от това се получават тласъци Направи си стенд (триъгълен или четириъгълен) от тръбички или летвички с прорези и по тях си завържи или укрепи серпантината и така няма да губиш наклона . Дано съм бил полезен.......Сигурно се е получило http://www.otoplenie.eu/php/product_pro ... ml?id=1373 нещо такова

Последна промяна atos на 13 Апр 2014, 17:02, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2014, 16:53 
Аватар

[quote="atos"]Провери си наклона на серпантината , сигурно имаш крива или с обратен наклон витка , където се задържа дестилат . При прииждането на нов дестилат той избутва насъбралия се в пропадналата витка и от това се получават тласъци Направи си стенд (триъгълен или четириъгълен) от тръбички или летвички с прорези и по тях си завържи или укрепи серпантината и така няма да губиш наклона . Дано съм бил полезен[/quo ,благодаря и брат ми ми каза че и това може да е проблема ще го проверя

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2014, 17:51 
Аватар

Местожителство: Враца
koreeca2 написа:
мнението на други дето питах един ми каза че е малка серпент. друго мнение че е много дълбок и тесен и не може да ври нормално

Това е смешно, температурата като заври навсякъде е еднаква заради ускорената дифузия при бълбукане. По- вероятно е серпентината.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2014, 18:12 
Аватар

5_kila написа:
koreeca2 написа:
мнението на други дето питах един ми каза че е малка серпент. друго мнение че е много дълбок и тесен и не може да ври нормално

Това е смешно, температурата като заври навсякъде е еднаква заради ускорената дифузия при бълбукане. По- вероятно е серпентината.
и аз така мисля че серпентината само трябва да разбера дали е размера на серпентината или наклонат

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2014, 18:18 
Аватар

atos написа:
Провери си наклона на серпантината , сигурно имаш крива или с обратен наклон витка , където се задържа дестилат . При прииждането на нов дестилат той избутва насъбралия се в пропадналата витка и от това се получават тласъци Направи си стенд (триъгълен или четириъгълен) от тръбички или летвички с прорези и по тях си завържи или укрепи серпантината и така няма да губиш наклона . Дано съм бил полезен.......Сигурно се е получило http://www.otoplenie.eu/php/product_pro ... ml?id=1373 нещо такова
дано да е това проблема че не ми се купува друга серпентина , даже кат се заслушах в ухладитела се чуваше дно галгочене в серпетината

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2014, 19:07 
Аватар

Местожителство: Хисар
Примерно укрепване и застопоряване на серпантина

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2014, 23:08 
Аватар

atos написа:
Примерно укрепване и застопоряване на серпантина

благодаря за помощта ,ще видя къде е проблема

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Апр 2014, 12:36 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Сложи охладителя на мястото където ще вариш и започни да го пълниш с вода,следи навивките дали последователно се скриват във водата.ако има проблем с обратния наклон веднага ще си покаже.успех

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2014, 00:51 
Аватар

petrov_ написа:
Сложи охладителя на мястото където ще вариш и започни да го пълниш с вода,следи навивките дали последователно се скриват във водата.ако има проблем с обратния наклон веднага ще си покаже.успех

благодаря

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2014, 21:11 
Аватар

[quote="koreeca2"][quote="petrov_"]Сложи охладителя на мястото където ще вариш и започни да го пълниш с вода,следи навивките дали последователно се скриват във водата.ако има проблем с обратния наклон веднага ще си покаже.успех[/qu

здравеите да споделя наклона на серпентината не бе на нужното ниво корегирах я и при теста с палнене с вода показа 4е там е имало проблем сега трябва да я тествам и като се опитам да дистилирам вода с казан4ето благодяряви за помоща

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Апр 2014, 13:22 
Аватар

Местожителство: В.Търново
koreeca2 написа:
koreeca2 написа:
petrov_ написа:
Сложи охладителя на мястото където ще вариш и започни да го пълниш с вода,следи навивките дали последователно се скриват във водата.ако има проблем с обратния наклон веднага ще си покаже.успех[/qu

здравеите да споделя наклона на серпентината не бе на нужното ниво корегирах я и при теста с палнене с вода показа 4е там е имало проблем сега трябва да я тествам и като се опитам да дистилирам вода с казан4ето благодяряви за помоща

Мисля,че това ти е бил проблема дано да се е оправил.след пробата пиши има ли разлика от преди.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Апр 2014, 20:24 
Аватар

petrov_ написа:
koreeca2 написа:
koreeca2 написа:
petrov_ написа:
Сложи охладителя на мястото където ще вариш и започни да го пълниш с вода,следи навивките дали последователно се скриват във водата.ако има проблем с обратния наклон веднага ще си покаже.успех[/qu

Мисля,че това ти е бил проблема дано да се е оправил.след пробата пиши има ли разлика от преди.[/quot

да ще пиша но ще пробвам с извъраряване на вода че нямам материал в момента дано се полу4и с водата, и ше споделя и пак ви благодаря за помоща

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Май 2014, 22:26 
Аватар

koreeca2 написа:
petrov_ написа:
koreeca2 написа:
koreeca2 написа:
petrov_ написа:

Мисля,че това ти е бил проблема дано да се е оправил.след пробата пиши има ли разлика от преди.[/quot

да ще пиша но ще пробвам с извъраряване на вода че нямам материал в момента дано се полу4и с водата, и ше споделя и пак ви благодаря за помоща

Здравей те малко с закъснение да ви споделя 4е наистина проблема на серпентината бе в наклона днес намерих време и опитах с преваряване на вода и нямаш проблем те4епе си без прекъсване или по то4но накъсване на струиката .Благодаря ви още веднаж за съветите ви спестихте ми нерви и пари
бъдете живи и здрави

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часова зона: Европа/София