Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 20:36

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2014, 14:04 
Аватар

Средно дневна /нощна при мен е 16 ст.,значи 3.20 на казан .При преварка обаче може да стигне и до 5 лв. Четири лева е реално на казан за краен продукт.Ако хептен тъниш нещата може да вариш и само на нощна тарифа.Аз така и правя, но заради удобството.Пълня казана, включвам в 23 часа и въобще не го поглеждам.Сутрин ставам в 5- 6 и всичко е изтекло.На 3-4 казана се пада по една преварка.Тогава действам през деня заради отделянето, но пак е голяма сгода.Като започна да събирам средната фракция с часове мога да не го поглеждам, и да върша нещо друго.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2014, 16:42 
Аватар

баджо написа:
Средно дневна /нощна при мен е 16 ст.,значи 3.20 на казан .При преварка обаче може да стигне и до 5 лв. Четири лева е реално на казан за краен продукт.Ако хептен тъниш нещата може да вариш и само на нощна тарифа.Аз така и правя, но заради удобството.Пълня казана, включвам в 23 часа и въобще не го поглеждам.Сутрин ставам в 5- 6 и всичко е изтекло.На 3-4 казана се пада по една преварка.Тогава действам през деня заради отделянето, но пак е голяма сгода.Като започна да събирам средната фракция с часове мога да не го поглеждам, и да върша нещо друго.

Можеш ли да качиш някоя снимка. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2014, 17:24 
Аватар

Опитах се .Файла е по-голям от 256 KiB и не мога да го кача. :(Дай на лични някаква поща.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2014, 17:37 
Аватар

баджо написа:
Опитах се .Файла е по-голям от 256 KiB и не мога да го кача. :(

Изтегли си тази програмка FastStone Photo Resizer. Безплатна е и много лесно се работи с нея.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2014, 17:43 
Аватар

IVO 68 написа:
баджо написа:
Опитах се .Файла е по-голям от 256 KiB и не мога да го кача. :(

Изтегли си тази програмка FastStone Photo Resizer. Безплатна е и много лесно се работи с нея.

По-добре с програмата да го обработиш и да го качиш тук, за да могат да взимат идеи хората.
Предполагам, че не само аз съм любопитен. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2014, 17:53 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
GUSBAMPS написа:

По-добре с програмата да го обработиш и да го качиш тук, за да могат да взимат идеи хората.
Предполагам, че не само аз съм любопитен. :D

Най лесно е с ''facebooк'' качваш ги там на профила си и после си ги сваляш обратно на компа
''facebooк'' си ги компресира автоматично до нужния размер :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2015, 13:41 
Аватар

Да се похваля и аз вече се сдобих с казан от перални. От три перални е направен запоен с бронз, плюс изпускател и меден капак, вместимостта му е окло 115л. с полезен обем около 90л. Обаче малко ме притеснява охладителя, варелчето е около 70-80л. серпентината е около 3м. на ф15 и лула ф28 с дължина около 130см.
Интересно ми е по-запознатите какво мислят за тази концепция? :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Юли 2016, 16:54 

здравейте колеги и аз се сдобих с казан от перални само че тръбичката на капака в която влиза лулата е заварена под ъгал незнам умишленно или не сега тръбата има наклон към серпентината и то доста голям въпроса ми е проблем ли е това или не.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Юли 2016, 21:44 
Модератор
Аватар

Местожителство: Дупница
Здравей колега! Извинявай че не ти отговарям директно , но това би означавало да повтарям вече дадени отговори... Виж какви резултати ще даде форумната търсачка при посочване на ключови думи "лула" и "наклон"

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часова зона: Европа/София