Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 11 Дек 2016, 16:02

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2014, 11:54 
Аватар

http://www.copper-alembic.com/ns/produc ... roduct=104
Здравейте,
Може ли някой да каже какво е предназначението на това изделие.Преводача го определя като "рафиниране на мед,леща". :gott:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2014, 12:10 
Аватар

Местожителство: Божурище
Поредната тема... :?
search.php и въвеждане на думичката "писториус". ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2014, 12:19 
Модератор
Аватар

Местожителство: Дупница
viewtopic.php?t=2770

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2014, 13:09 
Аватар

Благодаря,колеги!
Започвам с четенето и размислите! :buch:
:gott: :respekt:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Дек 2014, 18:38 
Аватар

Уред За Състаряване На Алкохол http://olx.bg/ured-za-sstaryavane-na-al ... -i66332220 Ей това вече е чудо. :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Дек 2014, 18:49 
Аватар

Местожителство: Плевен
Едни го хвалят,други са скептици.Само който е направил сравнение с прясна ракия и обработена с това чудо може да ти даде мнение.Не бих дал толкова пари,ако лично не преценя работата му.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Дек 2014, 19:45 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Не съм чул някъде по фабриките да ползват ултразвук за състаряване. А ако беше възможно те първи щяха да произвеждат 40 годишно уиски за 2 месеца.
Ако някой технолог е чувал за обработка с ултразвук да ме обори.
За мен единственото, което помага за състаряване е само кислород и дървесина. Ако щеш в буре, ако щеш принудително.
И топлина, в определени рамки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Дек 2014, 20:42 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
victoryvt написа:
Ако някой технолог е чувал за обработка с ултразвук да ме обори.

В историята със сонолизата има българска нишка. Преди около 60 години за дисертацията си Васил Личев е правил експерименти за ускорено състаряване с ултразвук. Колко ацетали действително са произвели, един Бог знае, но злите езици разправят, че изследването е било доста развеселяващо и силно концентрирано около дегустацията на обработени и необработени конячни дестилати, докато един мрачен ден доставката на изследователски материал не секнала :D

За експеримента Личев е използвал 0,95MHz и няколко десетки вата, което е абсолютно несравнимо с 40-те kHz и анемичната мощност на Чудото от линка. По мое мнение продуктът има декоративен ефект или поне не повече от обикновената помпичка за аквариум.

В Щатите са правили сонолиза в комбинация с озон, но експериментът е пропаднал поради появата на несвойствен привкус. Имало е и експерименти (май беше в Одеския конячен завод) за промяна структурата на дървесината с ултразвук, ама буретата на Реми Мартен все са си необработени, а масовото одеско менте с нищо не е станало по-добро...

Айде да слагаме масите, че ще пропуснем Новата :party:
:zauf2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Яну 2015, 13:26 
Аватар

Местожителство: Пловдив
** НЕВЕРОЯТНО! НОВОСВАРЕНА РАКИЯ, ОБРАБОТЕНА НЯКОЛКО ЧАСА С "ВОЛКАНО ЕКСПЕРТ" СТАРЕЕ С ГОДИНИ, ПОДОБРЯВА ВКУСА СИ И ГУБИ ВРЕДНИТЕ СИ СЪСТАВКИ!

Тоя измамник ако го барна, ша го скъсам от бой :x
Помпичка за аквариум върши по-добра работа. Личен опит.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Яну 2015, 15:19 
Аватар

Местожителство: Божурище
Кой ли би си признал... ;) Ако някъде по фабриките се работи със сонолиза...
Бай Танасе, помпичката и сонолизата са съвсем различни неща. Физико-химията и т.н. Що се вързвате толкова на рекламата не знам!... В повечко идва "Експерта", експерта е в технологията на обработките, там са скритите неща. След 3-4 опита със сонолиза смятах темата за приключена но скоро си открих грешки, ще пробвам пак като изкарам пресен дестилат. Пробите ми не са с "ВОЛКАНО ЕКСПЕРТ" :warn:
А проф. Личев май е по-известен в чужбина. Нормално... http://sortov.net/lyudi/lichev-vasil-ivanov.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Яну 2015, 17:14 
Аватар

atz написа:
Кой ли би си признал... ;) Ако някъде по фабриките се работи със сонолиза...
............................ Пробите ми не са с "ВОЛКАНО ЕКСПЕРТ" :warn:

И аз се бях навил да експериментирам с този уред, но ме отказа "експертната" цена. Защо не го препоръчваш? Питам като човек скаран с електрониката. Какви технически показатели трябва има един такъв уред за да се използва за нашите цели? Не говоря за ала-бала писанията за чудотворните му свойства. Разбираш ме каква идея имам :) . Ето тука http://www.dissercat.com/search?keys=%D ... 2005.18.07 за информация. Но технически характеристики на уреда не открих. Ако кажеш, че става бай Танас да ми го подари на тази цена докато не е размислил. :) Но все си мисля, че трябва минимум поне 400 W при честота 20 kHz, но нямам идея как става на практика. Това за съд поне 20-30 л.

ПП: http://www.google.bg/url?sa=t&source=we ... 6qOC-B3kBw

Последна промяна IVO 68 на 02 Яну 2015, 16:56, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Яну 2015, 17:29 
Администратор
Аватар

За мен това Волкано, изхождайки от смехотворните твърдения на продавача, е чиста проба мошеничество. Ако някой непременно държи и той да се опари, нека поне отърве бай Танас от неговия.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2015, 16:20 
Аватар

Местожителство: Пловдив
:? Де е вУлканото бре? - http://olx.bg/ured-za-sstaryavane-na-al ... -i66332220 Не вярвам да са се изчерпали количествата. Някой май следи темата :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2015, 19:05 
Аватар

Местожителство: Плевен
Върви като топъл хляб :megagrin: При тази реклама.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2015, 13:38 
Администратор
Аватар

Джаджата може да има най-различни видими и измерими ефекти, както atz преди няколко месеца беше писал за резултата от полезните му експериментите с дъбовите екстракти. Рекламата разчита на такива неща и на незнанието на хората, в какво всъщност се състои процеса на стареене на дестилата. Смехотворното разминаването идва в твърдението, че може да замениш дългогодишното узряване в буре с абракадабра.

Производителите на качествен алкохол не са банда идиоти, които излишно инвестират в безкрайни изби за отлежаване, при условие че можеха да побаят на дестилата с ултразвук и да си спестят безумния зарар. Екстракцията е само малка част от процесите на стареене на дестилата в буре и изобщо не е ясно, ако я насилваме механично, дали всъщност получаваме желан резултат. Фактът, че дори обемът на бурето, т.е. относителната площ на контакта между дървесина и дестилат, е решаващ, е достатъчен повод да се усъмним в полезността на екстремното интензифициране на който и да е от протичащите при стареенето процеси, защото добрият резултат идва от баланса им, а не от крещяща ванилия, на фона например на галошения тон на неразграден етанал.

Процесите на узряване са сложни и многостранни и най-вече искат време, много време. С волкановата логика можеш да твърдиш, че лозето ти ще узрее за секунди, ако заместиш термоядреното слънчево греене с термоядрен взрив.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часова зона: Европа/София