Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 21:05

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: варел
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2014, 23:05 
Аватар

Да споделят мнение колегите , които работят със серпентина във варел от наливно масло. Притеснява ме варела, че е ръждаем и тънкостенен. Има някакво покритие от вътре, но колко време ще издържи? Ще се ползва много рядко, когато няма вода във водопровода.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: варел
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2014, 09:53 
Аватар

Видно от снимката моят охладител също е от наливно масло.Измих го добре с бензин,боядисах го с оловен миниум и вече 4-5 год. не ми създава проблеми.Предишният ми охладител беше с тасове,като ги поставих в подобен варел,само че дебелостенен,който запалих да обгори преди да го боядисам.Този не посмях да запаля ,пък и няма нужда. ;)

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Дек 2014, 22:29 

Местожителство: София
без никакви боядисвания...вече 5 или 6 години го ползвам...Като разбира се след ползванията седи сух

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Дек 2014, 18:31 

Местожителство: Burgas
Прикачени файлове:
Picture 5077-2.jpg
По принцип ръжда се получава и при поцинкован варел.На пазара има и пластмасови бидони по 220 литра.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Дек 2014, 19:38 
Аватар

Моя е на повече от 20 години.Не е поцинкован, и също е съхранявал някакво масло . Преди десетина години баща ми го боядиса с миниум отвътре, ама вече и не си личи. Поръждясал е , ама като го гледам ще изкара още 20 години. На вторичните един варел струва 5 лева.Какво има да го мислим.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Дек 2014, 20:25 
Аватар

баджо написа:
Моя е на повече от 20 години.Не е поцинкован, и също е съхранявал някакво масло . Преди десетина години баща ми го боядиса с миниум отвътре, ама вече и не си личи. Поръждясал е , ама като го гледам ще изкара още 20 години. На вторичните един варел струва 5 лева.Какво има да го мислим.

Варели има.С работата по преместване на серпентината няма кой да се занимава.Щото си е работа:наклони,фланци да не изпуска вода,боядисване и др.Между другото намери ли отговор на въпроса,който ти зададох в ЛС или не ти се занимава? :? Или още мислиш отговора? ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Дек 2014, 20:23 
Аватар

От няколко години, водопроводната мрежа от етернит на селото дефектира често. Тази година ме завари неподготвен, материала готов но вода няма. За това, си правя този охладител. Разбрах, че издържа достатъчно варела, така че се захващам. Пък и искам да си направя добър аламбик. Имам всичко, без серпентината.
Ще ползвам за височина основната тръба на колоната, ф54х600мм,пълнежа и термометъра също. Лулата- ф42 от стария казан. Серпентината смятам да е неръждавейка около 26-28мм. Мисля, че ще се получи добре.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Дек 2014, 21:20 
Аватар

Моят има само един отвор странично на десетина сантиметра от дъното.Там съм поставил пластмасов щуцер .Такива се използват за вкарване на кабели при елтабла.Има ги във всякакви размери , уплътняват много сигурно, и струват жълти стотинки.Много е важно да е пластмасов.Иначе се получава галванична двойка между медта и желязото .По същата причина серпентината трябва да се укрепва към варела с изолационни материали.Поставил съм отгоре една дъска, и там връзвам горния край на серпентината.Срам не срам с тънка арматурна тел.За толкоз години все се каня да сложа една скоба, ама като приключи патакламата, отвързвам телта ,изваждам серпентината и варела го обръщам надолу с главата.Чака на двора до следващия сезон.Сняг и дъжд го вали толкова години и още не ме е предал.Ако се наложи да го сменя , на новия трябва да пробия само един отвор.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Яну 2015, 07:23 
Аватар

Изображение
Някой от вас ползва ли подобна тръба за охлаждането и какво ви е мнението за нея?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Яну 2015, 11:06 
Аватар

Местожителство: Божурище
Писали сме тук около тези мнения. search.php?keywords=%D0%B3%D0%BE%D1%84%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8+%D1%82%D1%80%D1%8A%D0%B1%D0%B8&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5 :buch:
Не съм проверявал предлага ли се вече DN50, не бяха чували за нея преди две години.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часова зона: Европа/София