Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 18:26

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2015, 00:21 
Аватар

akiro написа:
........преди срещата с Благой имах ЛИЧНА среща с проф. Марин Маринов час и половина.....

А какви насоки даде проф. Маринов относно дестилатора? На мен би ми било интересно, а предполагам и на други колеги. Ако не е бил личен разговор естествено.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2015, 00:40 
Аватар

Местожителство: Пловдив
atz написа:
На какъв адрес да изпращаме чертежите и творбите си

Всеки знае адреса на форума, освен това се уточни идеята на темата. Считам, че това е тролене. Моля за становище от Администрацията на форума.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2015, 08:59 
Аватар

Като за първа лекция, съвсем основни неща..но от дестилац. апарат до буретата....

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2015, 09:54 
Аватар

Бай Танасе и аз съм на мнение да се изтрий всичко....без да искам станах главен Трол :datz: за което се извинявам.....Не напразно започнах въпросите си на лични......към тебе,после и към други....всички прекрасни хора се оказаха...С Марио така често даже.... ;) Засега така ще остане проекта....после, ако не е удачен,за което се съмнявам....(ако се работи внимателно с дефлегматора....За него смятам да направя отделен съд за захранването му-с контролирана температура на водата му).....То просто може да се среже купола, при мене е цилиндър на фланец и това да се превърне в колона...Благодаря на всички които взеха участие... ако някого неволно съм наскърбил, моля за прошка.....МОЛЯ,ИЗТРИЙТЕ ТЕМАТА..!!! :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2015, 14:04 
Аватар

А бе вие какво се престаравате? Това можело да се пише, онова не можело... този бил трол, онзи гущер.... :?

Изглежда и аз съм се сбъркал, като съм си мислил, че този форум е свободен за обмяна на всякакви мнения. Какво престъпно има ако някой не види, че някъде в някой край на форума има пусната някога .... подобна тема и вземе, че пусне нещо близко като въпрос? Не всички отлично познават сърфирането в нета, претърсване на форуми.... има колеги които трудно създават директория, трудно дори намират сайт, който им трябва... но големите спецове веднага ги отсичат, щото не са на тяхното ниво. Има въпроси които за едни са тъпи, за други с повишена трудност......

Дано не съм прекалил в писането, но си мисля, че не трябва да сте толкова строги

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2015, 14:15 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
Оп, оп, оп... Хайде да не придаваме на междуличностни конфликти значението, което нямат. Друг е въпросът, че междуличностните конфликти изобщо нямат място тук и търпимостта към тях е доста ограничена. Призовавам към повече спокойствие и толерантност. Тук сме с обща цел, а не да даваме мегдан на натрупаните ядове...

:zauf2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2015, 19:12 
Аватар

Идеята на темата е да се помогне на колега, който има желание да закупи или поръча читав дестилатор, но за съжаление няма нужната теоретична подготовка (то ако всички бяха спецове по дестилация, нямаше да го има и форумът). Това едно. След изработването на дестилатора - обсъждане на работата му, дегустации и т.н. При добри резултати опитът може да се прилага и от други и/или да се избягват евентуални грешки и пропуски. Това второ. Има ли в България майстори, които правят читави дестилатори на поносими цени или по-добре всеки да се спасява сам. Това трето.
Съжалявам да го кажа, но по едно време наистина заприлича на български форум като във вица - питаш нещо и ти обясняват колко си тъп.
Ако темата е сбъркана още от самото начало, трябваше отдавна да е в коша. Наистина не разбирам какво сбъркано има някой да получи помощ от форума. Според моите представи, а и по дефиниция, всичко, което пречи на нормалното водене на разговора е тролене.
Не става въпрос за междуличностни конфликти, поне за мен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2015, 19:25 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
Каквото и да е, нека запазим конструктивен тон.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2015, 19:51 
Аватар

:2thumbs: и по възможност мажорно настроение :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2015, 20:56 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Според мен взимаш готов работещ проект и го реализираш.
Те първо да откриваш топлата вода , мисля че е не уместно и не реалистично за твоите възможности а дори и за нашите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2015, 21:52 
Аватар

Местожителство: Божурище
Трол №1 се извинява за причиненото неудоство, ситуацията във форума и конкретно в темата. Извинявам се ако неволно съм обидил някого...
Наздраве! И успех! :prost2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2015, 22:01 
Аватар

Бароне ,точно така- отиваш в магазина и там ракии всякакви. Ако някоя не ти хареса купуваш друга. Най -много да се набуташ с двадесетина лева , а не с хиляди. :lachtot: А бе за какво е форума и аз вече се чудя ?! Готови изпитани питиета са на всеки рафт.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2015, 22:42 
Аватар

Вижте! Моето скромно мнение е,че има нужда от подобни теми.Нали в спора се ражда истината.Аз например,след компетентната намеса на Марио и предложеното от него "ъпгрейдване" на моя скромен алемик очаквам по добро качество но дестилата тази година.Дестилирам само гроздови джибри и сливов материал.Със жито,купено вино за дестилиране и др. не съм се занимавал досега.Експериментирал съм много, само с алембик,и съм постигнал резултати ,които ме задоволяват.Желая успех на проекта и го следя с интерес.
Поздрави! :2thumbs:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2015, 11:15 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
баджо написа:
Бароне ,точно така- отиваш в магазина и там ракии всякакви. Ако някоя не ти хареса купуваш друга. Най -много да се набуташ с двадесетина лева , а не с хиляди. А бе за какво е форума и аз вече се чудя ?! Готови изпитани питиета са на всеки рафт.

Не говоря за ракии а за казани!!!!
И форума е за това да ти каже някой истината в очите ,а не да ти дава безсмислени предложения
и да се прави на по умен от теб. Истината е че всички конфигурации на казани вече са измислени
и коментирани в този форум.Ако някой иска да направи ПерФектоМобилеКазнчо... Успех му желая.
п.с Дори и най добрия казан за ракия може да не работи правилно ако не пресметнеш
правилно някои фактори;; надморска височина, температура на охлаждащата вода и тн...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2015, 14:39 
Аватар

''Не говоря за ракии а за казани!!!!"- И аз за това говоря.Всички тия производители имат казани(по-точно промишлени инсталации) на такова ниво дето ние само можем да си мечтаем. Та тези инсталации не са правени и изчислявани от любители дето са им мътни доста неща. Тях ги експлоатират хора дето не са се образовали от" нета"....а такива като нас си пекът ракийката сами и им е по-блага въпреки всичко.
Ти смяташ ли,че някой от форума е по на" ти" с това от което други си вадят хляба?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часова зона: Европа/София