Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 12:34

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 107 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2015, 20:55 
Аватар

Местожителство: Божурище
:) Форум!... :smoker:

tito, интересува ме светлото Ф на фланеца. Вътрешния диаметър на фланеца, ако няма да затрудни някого...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Окт 2015, 12:07 
Аватар

Местожителство: BG-Sofia
Светлият отвор на фланеца е 300 мм . Ще го разбера със сигурност в понеделник. Не си струва да се карате за един цигански казан. Аз не губя нищо ако видя изработката от близо , като не ми хареса ще върна пратката. Е, от кумова срама и човешка гледна точка ще платя обратните разходи. Цената от 650лв скочи на 1000 лв . защото

1. фланци- бронзови ,150 лв
2. Холендри -50 лв
3. термометър 50 лв
4. Варел 200 литра- метален 30 лв
5. пожелах да удължи серпентината със 1 метър от 5 метра станаха 6 метра.
6. Преливник на варела + щуцер за маркуч от долната страна . Заложил съм си и доставка окло 60 -70 лева (прогнозна цена от мен.)
И така цената стана около 1000 лева.
В момента варя на казан (домашен 80 литра) със глинен купол и замазването е със кал ... Не ми се приказва, мъка голяма. Изварих 40 литра сливова ракия на 50 градуса . Измъчих се за пореден път но излезе много хубава ракия , искам този кошмар да свърши по- скоро. Остават ми 450 литра мускат отонел за изваряване ...някъде около нова година .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Окт 2015, 20:19 
Аватар

Такааа , колеги отказах се да се занимавам с бай мангал и днес си купих казан (бака хром-никелова) от магазина . Размерите на казана са 600мм вътрешен диаметър и височина 700 мм. Или казано по друг начин 190 литра с тройно дъно тип сандвич . Въпросът е следния : Къде могат да ми изработят фланци с размер - 599мм вътрешен диаметър , и външен диаметър 640мм. ?? Дебелината да е около 7 -8 мм. Царската корона и охладителя ще поръчам след това.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Окт 2015, 20:25 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
tito написа:
днес си купих казан (бака хром-никелова) от магазина .

Ако не те притеснявам можели линк към магазина(ако има такъв) или някоя снимчица на баката
че се заинтригувах сериозно, благодаря предварително...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Окт 2015, 20:47 
Модератор
Аватар

Местожителство: Дупница
Тито , за съжаление не мога да ти дам съвет къде да си поръчаш фланците , но се страхувам че цената им ще излезе като за един меден казан...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Окт 2015, 23:27 
Аватар

Фланците може да се направят от 6 или 8 сектора. После с добра заварка и се пасват точно. Излиза по-тънко с материала, почти без фира... Не е ли множко 7-8mm за дебелина, и 5mm може да са достатъчни за резби М5, М6, няма да вдига налягане по 10bar я...
Рязане...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Окт 2015, 00:06 
Аватар

Ако си направя дестилатор който да замазвам с тесто , ще е много лесно . Е , и по-евтино :megagrin:
Първо ще проверя какво може да се направи тук там :roll: Ще започна от Илиенско шосе . Благодаря - atz. :muede:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Окт 2015, 11:59 
Аватар

vinarka написа:
Преди години си взех един бидон 150 л с канела. Като почнах да го пълня с вода обаче сълзеше. Един приятел го мина с тефлонова лента и от двете страни на канелата и той заспа. Бях го заредил с джанки и на шестия ден какво да гледам - канелата на две педи от бидона и станала бара. Следващия опит беше, че изрязах от гумени ръкавици парчета които да защипнат и от двете страни пак, беше ме шубе обаче да слагам гроздето да ферментира в него ми го сложих в друг съд и след това го прехвърлих в тоя с канелата. Не сълзеше, нямаше такива проблеми и отточих виното. Обаче на следващата година взимам същия бидон с канелата и в момента в който го повдигнах се чу звук нещо да пада отвътре. Е гайката се беше отчупила.
Стените на бидона са доста тънки, съветваха ме да слагам метална канела, а се чудя има ли начин въобще да се запечати дупката, да не слагам канела, просто да си използвам бидона?
Последно му се сложи някаква гума, от вътрешната страна е малко по широка, отколкото от външната. Налях го с вода - не сълзи въобще. Понатиснах гумата отвътре уж да имитирам налягане и се чудя още дали е надеждна. Хем ми се ще да го използвам, хем ме е страх.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Окт 2015, 23:03 
Аватар

Колега tito,може ли да снимаш баката и да ми кажеш от къде си я купил?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Окт 2015, 21:43 
Аватар

Да ,баката ще я снимам . Обещах и на Тони-Барона, проблема е , че баката в момента е дадена за работа по нея. Направих фланци за нея от неръждавейка и отиде при майсторите. Стана така ,че поръчах фланци на едно място и човека се забави ,после не вдигаше телефона и аз поръчах на друго място нови фланци . Онзи първият бил няколко дни в чужбина , върна се и каза ; фланците са ти готови :? Естествено коректно му ги платих. Сега имам едни фланци с Ф-600 мм и дебелина 8 мм от неръждавейка които обмислям да продам :roll:
Момчета казана го взех от фирма Алма-Бар гр София. Лесно ще ги откриете чрез гугъл :) Казана е наистина перфектен със дебело тройно дъно - тип сандвич, като средният пласт е от алуминий 5мм(ако не се лъжа)
Ако някой ми прати имеил ще му препратя снимка на казана за да я качи. Нещо ми се прецака PIKASA - WEP и не мога да се оправя. :explode:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Окт 2015, 23:05 
Аватар

Местожителство: София
:prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Окт 2015, 22:22 
Аватар

Ето я и снимката на казана направена в домашни условия. Височина 70см и диаметър 60 см. Не след дълго ще публикувам и крайният продукт :)

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Ное 2015, 10:42 
Аватар

tito, благодаря за инфото. :thumbs1: Добри тенджери има. Харесаха ми от серия 505, Ф600 на h=350... Не разбрах имат ли капак?

П.П. Добре е с големите диаметри, има място за медна серпентина, примерно 10 метра. Отвън проточно бойлерче с помпа и не повече 2-3 литра термомасло. Всичко на ток. ;)

Последна промяна atz на 01 Ное 2015, 11:05, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Ное 2015, 11:01 
Аватар

Благодаря за снимката и инфото колега.Казана е идеален за мен.Може ли да кажеш и цената,защото на саита не видях цени.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Ное 2015, 11:40 
Аватар

ATZ - баката е със капак , пасва идеално на казана. За тези които ще търсят евтин вариант на купол, и са любители на хром инокс съдовете , могат да резнат капака и да му заварят една тенджера от алпака и са готови. Капака на тази бака може да се стегне със дърводелски стяги,като преди това се положи тесто между капака и баката. Аз предпочетох меден купол и фланци. Тенджерата от снимката не е налична в момента при АЛМАБАР , но може да се поръча предполагам. Беше единична бройка и вероятно беше намалена доста. Пазарната цена на подобен съд е от 500 до 700 лева . При ТОМЕКО е 720 лв . :shock: Тия съвсем са се самозабравили. Моята я взех за 380лв със капака :megagrin: ATZ ходя всеки ден до МЕТРО кеш - енд кери Люлин. Ще ми се да те черпя едно кафе в Божурище някой ден и да се посъветвам с теб за някои неща :respekt:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 107 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часова зона: Европа/София