Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 16:36

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2015, 21:40 
Аватар

Здравейте,

Днес попаднах на една фирма Химтекс в Димитровград.

Влезнах да разгледам и си тръгнах със спиртомер немски като на картинката долу - производител "Assistent". Решавам да го проверя с купешкия алкохол който имам вкъщи. След като премерих и 3те бутилки, които имах и на всички отчетох с 2% отгоре. Леко се разочаровах. Проверих го и с вода там отчете 2%. Цялата скала е изместена с 2% нагоре. Може би все пак ще мога да го ползвам. Надявах се, че като го купувам от специализиран магазин ще е качествен но уви. Споделям ви, ако попаднете на същите прибори, да не си ги купувате.

Купих си и захаромер, който урте ще проверя. Абе греда :x

Прикачени файлове:
DSC_0277_1.jpg

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2015, 21:56 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
Karl Hecht е по принцип доста сериозна фирма, чак не ми се вярва, да пропуснат брак.

Те произвеждат два вида ареометри - с отчитане отгоре и с отчитане отдолу. Виж твоя от кой тип е и го отчитай по съответния начин.

Виж и каква е базовата температура на скалата му - няма да е коректно да сравняваш уреди, предназначени за различна температура.

Виж дали не е падал и да се е разлепила скалата. Ако се мести при почукване, значи е повреден.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2015, 22:23 
Аватар

Отношение цена -качество като най-добро съм намерил в Химспектър. Имат всичко необходимо, а и в двата магазина тези които обслужват клиентите са професионалисти , няма да ви подведат. Да не стане реклама, но поне в София знам всички места от които може да се пазаруват химикали и стъклария. Димитровградската фирма имаше магазин в бившия винзавод.Имаха химикали на добри цени. После се изместиха някъде към Илиянци и оттогава нямам наблюдения.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2015, 22:44 
Аватар

Местожителство: Божурище
Съмнява ме немеца да е направил ментак. :) Грешката вероятно е както писа Админа.
Гледам в Химтекс имат на поменика и термометри 0-100°C прецизни, с деление през 0,1 градуса. Счупих си едновремешния гедерейски прецизен и все се каня за нов. Плашат че от 2020 година живачните ще са забранени. Ще ги посетя Химтекс, наблизо са ми... За София в кв. Надежда имам предвид.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2015, 13:48 
Аватар

Здравейте,

Цитат:
Karl Hecht е по принцип доста сериозна фирма, чак не ми се вярва, да пропуснат брак.

Те произвеждат два вида ареометри - с отчитане отгоре и с отчитане отдолу. Виж твоя от кой тип е и го отчитай по съответния начин.

Виж и каква е базовата температура на скалата му - няма да е коректно да сравняваш уреди, предназначени за различна температура.

Аз на това разчитах, че като купувам от специализиран магазин, ще си купя нещо качествено.
Моят е като този от ляво на снимката - продуктов номер 6171/1 :http://www.hecht-assistent.de/en/product-field/thermometers/hydrometers/art/alcoholometers-acc-to-richter-and-tralles/acc-to-tralles/without-thermometer-4.html
Изображение

Отностно отчитането може би тук ми е проблема (отчитане отгоре и отчитане отдолу не ми е ясно какво имате предвид). Аз потапям ареометъра и отчитам по скалата до където е потопен. А температурата я отчитам след като извадя прибора от цилиндъра. Базова температура на ареометъра е 20°C при толкова и отчитах снощи. Отделно си има и скала за корекция ако температурата е различна.

Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2015, 14:43 
Администратор
Аватар

Ареометрите с отчитане отгоре са за непрозрачни течности. При тях гледаш горната точка на мениска и затова отчитането е по-субективно. При другите погледът се ранява по нивото на течността отдолу.

Най-вероятно твоят е от вторите и така нещата би трябвало да си дойдат на мястото.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2015, 15:05 
Аватар

Местожителство: Плевен
И моят е като левия на снимката,хърватски,за 18 лв.Уж е точен като спиртен градус,но таблицата за коригиране на спиртния градус според температурата не е много вярна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2015, 15:26 
Аватар

Цитат:
Ареометрите с отчитане отгоре са за непрозрачни течности. При тях гледаш горната точка на мениска и затова отчитането е по-субективно. При другите погледът се ранява по нивото на течността отдолу.

Най-вероятно твоят е от вторите и така нещата би трябвало да си дойдат на мястото.

Ясна работата. Аз го отчитах отдолу (просто скалата изпъква като е потопен ареометъра и по-лесно се чете). Но не равнявам погледа с нивото на течността а гледам отдолу и така съм отчитал и хълмчето, което се образува. Май от там ми идва грешката. Сега като я видях картинката и почна да ми се изяснява.

Пак ще има лабораторни упражнения преди да сложа стикер за "метрологична проверка" :)

П.С. Само при мен ли бутона "Quote" не работи? Ползвам Google Chrome, ако има значение.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2015, 16:29 
Аватар

Местожителство: Плевен
И при мен не работи от доста време.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2015, 19:33 
Аватар

vnnaidenov написа:
И при мен не работи от доста време.

Абе работи си, но Вие май не знаете как.
Натиска се втори път, след като влезеш да пишеш.
Ето така...

Filo написа:
П.С. Само при мен ли бутона "Quote" не работи? Ползвам Google Chrome, ако има значение.

Когато искаш някого да цитираш.
Елементарно е.

Хе, хе, най-лесно изкараната чаша ракия от колеги!

И да не съм off. Колко струва хипер, мега точния уред?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2015, 21:19 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Пък на моя пише произведено в ГДР-Германска демократична република.
Имаше някъде снимка тука( не ми се търси сега), работи безупречно. мога да ви калибрирам и вашите :D :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Окт 2015, 11:00 
Аватар

vnnaidenov написа:
Елементарно е.

Хе, хе, най-лесно изкараната чаша ракия от колеги!

И да не съм off. Колко струва хипер, мега точния уред?

Името само ми излезна грешно.

30-ина лева струваше не мога да ти кажа, защото си купих спиртомер, захаромер, термометър и цилиндър. Всичко беше 82 лв.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Дек 2015, 19:05 
Аватар

Местожителство: zimbabwe
колеги и аз си купих един спиртомер с долно отчитане,който показва с около 1градус по-малко от реалните,при 19 градуса температура.измерих една водка руски стандарт 40 градуса,според етикета.показва ми между 38-39,плюс корекция 0,5 значи 39 вместо 40.
не знам дали правилно меря и колко трябва да изчакам,взех колба 250мл,уреда е от 0 до 85 градуса със термометър,ето го>

Прикачени файлове:
19122015312.jpg

Прикачени файлове:
19122015313.jpg

да го връщам ли какво ли,26€ някъде беше? :?
д*ба китайските ментета. :motz:

пс>ето колбата

Прикачени файлове:
19122015311.jpg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Дек 2015, 23:00 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Пробвай го с вода (дестилирана ако имаш) дали ще покаже 0. Водката може да е кръщавана :D.
По принцип с големите обхвати е по-неточно, в смисъл по-добре се вижда ако е примерно 30-60.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Дек 2015, 02:21 
Аватар

Местожителство: zimbabwe
нямам дест.вода.водката е от магазина,но при 1 градус по-малко може да са реализирали някой лев отгоре.
имаше и спиртомер 30-60 или 80 градуса беше,на почти същата цена.да го върна ли тоя и да взема 30-60?
мислех,че този е по-хубавия понеже мери повече,резил. :datz:
мерих и новата троянска сливова,която току що налях в бурето-показа 30 градуса при 12 гр температура,демек някакви 34 алкохолни градуси с корекцията.толкова слаба да са я направили не ми се вярва,ама кой знае,щом е за продан... :?
вече пазарувам ракия само със спиртомер и колба,да видим тогава.както се казва мъжко дупе един път се е*е. :lab:

ps:още нещо,понеже не смея да набивам тапите силно,за да не се сцепят буретата,възможно ли е полекичка да изветрява ракията?малко вероятно ми се вижда,ама...купих затова една коркова и една от силикон,дали не е по-добре с тях да затапя херметично,за да се застраховам? :?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часова зона: Европа/София