Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 10:43

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 372 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2014, 12:35 
Аватар

"Снимките са набързо направени, от "глупав" телефон, но за сметка на това осветлението е лошо "
"Добрия кон и под скъсан чул се познава."Според мен е екстра.Дай Боже скоро да я пробваш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2014, 17:08 
Аватар

Надявам се да е така! :thumbs1:
Поне хвърлих доста мерак в проекта и изработката...
Учудващо се справих доста добре със заварките /умре циганката... ;) /, а не съм заварявал от 10-15 години.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2014, 18:50 
Аватар

itev, перфектна е! :thumbs1: Наистина си личи, че с мерак е правена.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2014, 19:27 
Аватар

Местожителство: София
И от мен похвала. Всичко е ясно от снимките.
Със здраве да си я ползваш и дай боже да не изсъхва никога.

Задължително сподели крика от долу как се справя. Въобще, има ли смисъл от него. Как се движи основата върху паралелите и... такива неща.

Мераклийска работа, ей!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2014, 22:03 

Това ,което ще е проблем както при моята:
viewtopic.php?p=13428#p13428
а именно трудност при слагането на пресуемия материал както и изваждането му.
Съда е близко до рамката...15 см по-надолу ако е ще е по лесно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2014, 23:10 
Аватар

Абе знаех си, че някой ще повдигне тези въпроси за обслужването и за движението по паралелите, но се чудех кой?! :D

Илюша - точно това е 1% процент незавършеност, нали споменах че пресата е готова на 99%.

Такаа....значи... знаех за този проблем при зареждането и изпразването, затова предвидих горната рама с винта, да е вид конзолно рамо. С две думи -от едната страна хлабаво хваната с болт, а от другата с щифт.
При развиване на пресовият винт до горно положение, щифта се вади от отвора и рамата остава хваната само на болта, около която ос може да се завърти цялата.
За да е по-ясно утре ще направя снимка при отворено положение на рамата, което позволява по-добро обслужване на коша.

Колега lhristov - на "сухо" се движи перфектно, но при натоварване не знам как ще да е?!
Ще докладвам резултатите при пресоване на гроздето.
:prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2014, 01:08 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Браво itev, мераклийска работа. На снимките не се виждат добре ключалките, дали са бързи и удобни. Не мога да преценя кранът отдолу колко цола е. Дали ще насмогва в началото ако сипеш мокри джибри и дали няма да прелива легена.
Идеята на конструкцията е да се вади лесно пресовката, нали така?
Разкопчаваш ключалките и изхлузваш коша нагоре. Ако питата/пресовката е здрава, грабваш я цялата. Ако е по-рехава - заедно с легена. Досадно е да се чисти пресовката на място, има купешки преси с винт отдолу и няма как. При теб това може да се спести, стига да не кълчат паралелите. В краен случай, ако не си доволен от пробите, можеш да махнеш крика, да стабилизираш конструкцията и да действаш само с винта. Малко изглежда разстоянието между вертикалните греди и коша. Помисли дали не може да се направи шарнир и на едната вертикала, за да имаш повече достъп :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2014, 07:24 
Аватар

В Метро има преса за джибри срещу 120лв. На външен вид е като на колегата горе долу, ама като качество домашното със сигурност е по-добро. За мързеливи или неопитни майстори за тези пари е добра.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2014, 20:05 
Аватар

http://grozdomelachka.com/index.php/presses1/item/presi - тази преса за грозде някой колега ползвал ли е? Някакви мнения? Ще сбъркам ли ако я взема? Ще пресовам на сезон 400, максимум 500кг грозде.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2014, 20:23 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Бе, връщат от път, за тия пари няма по-добро...
Винтът се зацапва и затяга, сипвай по малко водичка горе през тръбата да се промива гайката. Не търпи много напън, криви ламариненото бутало. Иска повечко изчакване. Чистенето на питата е неудобно, както споменах по-горе.
И внимавай с цвета :megagrin: На снимката е зелен, но можеш да избираш или син или червен :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2014, 00:25 

vlaivsto написа:
http://grozdomelachka.com/index.php/presses1/item/presi - тази преса за грозде някой колега ползвал ли е? Някакви мнения? Ще сбъркам ли ако я взема? Ще пресовам на сезон 400, максимум 500кг грозде.

Има мнения-силно негативни при това:
viewtopic.php?p=16323#p16323

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2014, 06:58 
Аватар

Илюша становището на Аз го бях прочел, но аз питам за конкретният производител от Златарица - струва ми се, че изработката е по-стабилна и е с друго закопчаване на коша. Предполагам, че здравината основно се обуславя от дебелината на обръчите, диаметъра на винта и дебелината на притискващата ламарина /буталото/. http://www.bagira.bg/4557/%D0%BF%D1%80% ... 0%B4%D0%B5 - тази е подобна, но с по-малък обем/38л/. Между другото не смятам да пресовам кашата до край, т.е. до "сухо". Остатъка ще ползвам за ракия.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2014, 09:36 
Аватар

Имам я същата, ползвам я най-много за две три прецеждания на джанките, тази година едно, и много ме дразни, макар да ми върши работа. Определено не става за по сериозна дейност. Усещам, че си се навил за такава. Огледай много добре разстоянията между летвите, че в моя случай са от плътно допрени до широко разтворени, и без някаква мрежа вътре ставаш пръскачка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2014, 10:40 

Имам я същата и преди месец пресовах около 350кг жибри без никакви проблеми. За жибри е супер!Имам познат, който ползва същата преса и е пресовал ябълки, но резултата не добър. Ябълките задръстват отворите м/у летвите и сока излиза над буталото. Според него не е подходяща за плодове като ябълки и круши . И все пак това е преса за грозде :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2014, 10:48 
Аватар

Бай Танас, на твоята преса гайката, която се движи по винта/шпилката/ къде е заварена:
а/ на притискателният диск
или б/ на тръбата с ръкохватката, която се върти
Всъщност мястото на заварка оказва ли според теб някакво съществено значение?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 372 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Следваща

Часова зона: Европа/София