Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 11 Дек 2016, 10:23

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 372 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 25  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2011, 21:14 
Аватар

Местожителство: враца
Харесва ми повече от мойта , кошът е мн здрав .
Това с паркетчетата е гениално , твърде мн си учен за да го измислиш ти . :D
Единствено трябва да се боядиса желязото , заради дизайна , и горната хоризонт гредичка ако поддаде трябва да се направи като ферма - триъгълна .
Вероятно няма нужда ...
Ако не ти се боядисва , поне я оцвети с Фотошоп на снимката . ;)

Изв. само да питам( понеже се двоумя аз как да действам ) , с дръжките ли го изтискваш , предп , че заедно ... ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Авг 2011, 00:39 

Местожителство: София
Емо,те гредите са двойни...такова желязо трудно ще се огъне,ей от това фото се вижда по ясно:
Прикачени файлове:
DSC00662.JPG

иначе гроздето го смляхме заедно там с дръжките и веднага го изтискахме...

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Авг 2011, 02:39 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Браво!! :respekt: Бомба си е пресата!Само,че....при 3 тона и половина грозде,трябва сериозно да запретнеш ръкави :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Авг 2011, 12:27 
Аватар

Местожителство: враца
Аха , мн е хубава конструкцията , даже има възможност за поседващо увеличение на обема.
Но пък така дава страхотен натиск на малката площ :D
Готиното е и изтачането на сока с маркуч !
Трябва да се стегнеш да я боядисаш , заради дизайна .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2011, 22:42 
Аватар

Много хубава преса, браво. От една година съм замислил същото, почти, имам всички материали без обръчите и 1 свободен ден :D
Можеш ли да ми кажеш дали си ги купил готови в сферична форма или си си ги огъвал ти? И въобще къде се продават такива шини на размери по - малки от 6м.? Благодаря.

А също така това на паркета коларски болтове ли са? От вътрешната страна не мога да видя точно. Моят замисъл е с коларски болтове, но наобратно.

Последна промяна pecatapanov на 15 Сеп 2011, 22:45, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2011, 22:45 

шините са стандарт-30ммХ3мм.
Има ги в всеки арматурен двор...
Огънати са в последствие след като се подреди паркета по тях.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2011, 22:47 
Аватар

Интересно за този размер на 30мм. Явно трябва да погледна хубаво. В повече арматурни дворове, които съм ходил предлагат всичко на 6м. Изключение е, ако случайно някога е рязано нещо. Мерси все пак, ще потърся пак.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2011, 23:21 

цитирах широчина и дебелина...дължината си е 6 метра...ама яз си купих 2м

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2011, 08:26 
Аватар

Да, моя грешка! Малко преди да заспя снощи се замислих върху тези 30мм и си казах "леле изложих се".
Еми да, значи пак до тези 6м. стигаме. Много са за една преса, но ще търся и аз парче.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2011, 09:04 
Аватар

Местожителство: ПловдивЪ
Пеца, я пак сметни и ще видиш че не е много, просто окото лъже много яко при обръчи.

-Клас стани, клас мирно.
-Седнете ученици.Пеца ти що не ставаш бре?Я на дъската!Напиши формулата за обиколка на кръг.
И Пешо седи, мисли, чеше се, бърка си в носа и накрая се сети, c=2.π.r ...

Една преса с диаметър ~40см ще ти глътне два обръча, дължината на шината за единия е c=2х3.14х.0.4 или c=π.d съответно c=3.14х0.8 което е 2,51м. Два метра и половина ти хвръкват от воле и това е чистата част на обръча, два обръча са ти пет метра.Има нещо особенно когато се сгъва шина на обръч на три вала и това е че краищата не са точно кръг а са малко по-прави и после или трябва на ръка да се изчуква като не става толкова добре или просто се наслагват и точно там се изрязват остатъците които ориентировъчъно са по десетина сантиметра.Така че няма да ти даде много фира материала а като искаш можеш малко да повишиш диметъра за да влезеш точно в тези три метра на обръч но пак ти напомням да си оставиш резерв който да изрежеш при наслагването.Цената на шините не е нещо фрапиращо, ефтинджос са така че да не ти пука.
Единствено съвета ми към теб когато правиш пресата а и към Люшката който е хубаво да я разглоби, е да се се занесат обръчите и металните части които имат допир със сока на прахово боядисване като тук не говорим за естетика а за това че ще започне да ръждясва като се цеди и после като се мие с вода.Полиестерната боя която се нанася прахово е изключително устойчива на въздействието на вода и предвид технологията на нанасяне е и много по-трайна на фона на нещо грундирано и боядисано с четката.За тези обръчи ще вземат пари много по-малко от колкото бензин, газ ил дизел ще се изгори да се дадат и после да се вземат от работилницата но пък се решава проблема много за напред.Но така и така ще се прави нещо функционално и красиво понеже си е за теб направо дай всички метални профили за прахово и си свиркай.Ще ти вземат не повече 7-8 до 10лв. а ако сметнеш едно шише преубразувател което е с неясен състав а не като едновремешния, една кутия грунд и една кутия боя, шише разредител и четка ще ти излезе същото да не кажем повече като пари, да не говорим колко време ще загубиш и да чакаш да съхне...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2011, 09:50 

pecatapanov написа:
Да, моя грешка! Малко преди да заспя снощи се замислих върху тези 30мм и си казах "леле изложих се".
Еми да, значи пак до тези 6м. стигаме. Много са за една преса, но ще търся и аз парче.

Тези 6 метра струват 6лв...
А по отношение на боядисването,няма да го правя...едно ,че нямат кой знае какъв контакт с мъста ,друго че дори и да имат ,то и несравнимо малко с времето необходимо за корозия и предавне на някакъв вкус страничен в пресуемия материал...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2011, 10:21 
Аватар

Ако са 6лв не е проблем. Пък и ето не съм смятал колко всъщност ще ми трябва, но колегата го направи, за което благодаря.
Относно боядисването - Прав си колега, но и аз ще постъпя като Илюша (така ли се пише на кирилица? ;) )
А какво мислите за варианта да не се мие пресата след работа? Чел съм в друг форум за това и човекът казва, че ръжда няма, но знам ли.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2011, 11:11 
Аватар

karlsson написа:
Пеца, я пак сметни и ще видиш че не е много, просто окото лъже много яко при обръчи.

-Клас стани, клас мирно.
-Седнете ученици.Пеца ти що не ставаш бре?Я на дъската!Напиши формулата за обиколка на кръг.
И Пешо седи, мисли, чеше се, бърка си в носа и накрая се сети, c=2.π.r ...

Една преса с диаметър ~40см ще ти глътне два обръча, дължината на шината за единия е c=2х3.14х.0.4 или c=π.d съответно c=3.14х0.8 което е 2,51м. Два метра и половина ти хвръкват от воле и това е чистата част на обръча, два обръча са ти пет метра.Има нещо особенно когато се сгъва шина на обръч на три вала и това е че краищата не са точно кръг а са малко по-прави и после или трябва на ръка да се изчуква като не става толкова добре или просто се наслагват и точно там се изрязват остатъците които ориентировъчъно са по десетина сантиметра.Така че няма да ти даде много фира материала а като искаш можеш малко да повишиш диметъра за да влезеш точно в тези три метра на обръч но пак ти напомням да си оставиш резерв който да изрежеш при наслагването.Цената на шините не е нещо фрапиращо, ефтинджос са така че да не ти пука.
Единствено съвета ми към теб когато правиш пресата а и към Люшката който е хубаво да я разглоби, е да се се занесат обръчите и металните части които имат допир със сока на прахово боядисване като тук не говорим за естетика а за това че ще започне да ръждясва като се цеди и после като се мие с вода.Полиестерната боя която се нанася прахово е изключително устойчива на въздействието на вода и предвид технологията на нанасяне е и много по-трайна на фона на нещо грундирано и боядисано с четката.За тези обръчи ще вземат пари много по-малко от колкото бензин, газ ил дизел ще се изгори да се дадат и после да се вземат от работилницата но пък се решава проблема много за напред.Но така и така ще се прави нещо функционално и красиво понеже си е за теб направо дай всички метални профили за прахово и си свиркай.Ще ти вземат не повече 7-8 до 10лв. а ако сметнеш едно шише преубразувател което е с неясен състав а не като едновремешния, една кутия грунд и една кутия боя, шише разредител и четка ще ти излезе същото да не кажем повече като пари, да не говорим колко време ще загубиш и да чакаш да съхне...

Извинявам се но това което си сметнал 2.5м е и за двете шини,при диаметър 40см.
:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2011, 12:28 

pecatapanov написа:
А какво мислите за варианта да не се мие пресата след работа? Чел съм в друг форум за това и човекът казва, че ръжда няма, но знам ли.

тук вече няма да говорим за ръжда ,а за бретономицетите ,ацетобакторите и куп млечнокисели бактерии които ще се развият в остатъците по пресата и след това ще попаднат в следващата мъст...
Аз след работа накрая я изплаквам със сулфитирана вода...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2011, 18:15 
Аватар

Местожителство: ПловдивЪ
красио написа:
Извинявам се но това което си сметнал 2.5м е и за двете шини,при диаметър 40см.
:)

A да, някой сутринта пак е спал докато е писал.От сега нататък сутрин докато не съм пил кафе и вечер докато не съм на две водки обещавам че няма да пиша :lol:
Е нищо де, колегата ще си я направи малко по-голяма и с три обръча за да го е яд Люшата :D :motz:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 372 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 25  Следваща

Часова зона: Европа/София