Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 17:03

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2009, 23:18 
Аватар

Местожителство: Pazardjik
Здравейте, съфорумници! Нов съм и във форума и във варенето на ракия със собствен казан. От 3-4 години експлоатирам една голяма смокиня в двора ми и си варя от нея една прекрасна ракия - по 30-40л. годишно. Тази година с един приятел сглобихме едно казанче (от перални) и медни тръби (за лула и серпентина). Тръбите и колената ги зкупих нови, от магазин за отоплителни системи. Всичко стана много добре до момента на варенето.......и.... Ооо-чудо, ракията потече с цвят на коняк. Преди варенето казана, лулата и серпентината, бяха измити старателно. Като за изчистване на казана, сварихме 1л.лимонена киселина, разтворена в 20л.вода. След втория литър дестилат - спряхме варенето на лимонената киселина, като смятахме,че сме изчистили казана и серпентината, но уви. Преди преваряването на същата ракия, накиснах всички медни тръби с оцет,а след това със сода (това го прочетох във форума). Този път стана бистра, но ми се струва, че има лек жълтеникав отенък все-още.
Ще бъда благодарен на по-знаещите, за всички съвети и мнения относно това неприятно оцветяване.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2009, 21:23 

Местожителство: Bulgaria
Колега,
Всичко е правилно!
Само бурето има отношение към цвета на ракията, която ще бъде сипана в стъклена бутилка! Всичко останало е заблуда!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часова зона: Европа/София