Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 20:47

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 09:18 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Аз поне не съм срещал малки помпи за гроздова каша, съответно и на поносима цена.
Сериозните помпи за гроздова каша са или винтови или перисталтични, съответно обаче са индустриални, а оттам голям капацитет и цена.

Ето примери и за двата вида:

http://www.unitech.bg/bg/pump_300_AB303.html

http://www.unitech.bg/bg/pump_700_PP701.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 10:52 
Аватар

Доколкото разбрах има значение материала от който са изработени , тези за джибри били гумирани вътре , имат си разликата :) . И няма компромисен вариант . Освен да си купиш роначка с помпа , която струва от 1300 лв нагоре или да продължиш със старата машина и да гребеш и да прехвърляш с кофи :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Окт 2016, 21:06 
Аватар

Местожителство: София
Взимаш едно бибо за 600 кинта /все пак не най-евтиното 400/ и си вършиш работата. А тия с марковите помпи да си ги хвалят... некъде другаде.

И въпрос, по какъв начин и с какво бибото би могло да наруши суровината за винцето или пък някаква друга причина да не ки свърши работа?

Чакам отговор от знаещите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Окт 2016, 21:44 
Аватар

И аз реших да експериметирам да претаквам само течноста на джибрите за да обливам шапката с помпичка за точене на гориво на 12в, естествено не употребявана, но много бързо се затлачва и спира да се върти ротора. Помислих че ще сдаде багажа ама нищо и няма. Тя идеята беше че бурето ще ми е на по високо до тавана и ще ми е трудно да налея виното след бурната ферментация и с въпросната помпа ще мога да го налея по лесно без много плискания. Сега се надявам поне като го източа в по голям съд от там с помпичката по лесно да го кача към бурето щото вече няма да има едри частици които да я задръстят...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Окт 2016, 14:46 
Аватар

М/У другото помпичката свърши много добра работа, играе ролята на преса, изчакваш докато се насъбере сок в тръбата и я пускаш и така докато спре да се събира повече течност. Само че за захранване на помпичката реших да използвам по мощен адаптер, сетих се че взех един от битака за лаптоп тошиба 20в за 2лв и системата стана перфектна, е помпичката и тя е 18лв де, но сметката е много по скромна от тия цифри за специализирани системи...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София