Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 20 Фев 2017, 20:32

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2016, 16:22 

Като нов собственик (на един ден) на същия апарат (майстор от парниците), моля за малко повече коментар как да го използвам (от къде да подавам охлаждащата вода??).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Ное 2016, 22:39 

Аз вчера го пробвах за 1ви път. Налях му 6 литра една подарена ракия дето ми стои в кухнята от сума ти време и все ме е страх да я пробвам. Добавих и 10ина литра вода. Водата влиза от долната част над капака на казана. Идеята е май да охлажда този металния пълнеж (аз го замених с меден) и да втечнява част от парите обратно към съда. Като термометъра показа около 45С пуснах водата за охлаждане. На около 80С потече ракията. Тръгна на 70 и няколко алкохолни градуса и събирах докато паднаха до към 40 и няколко (тоя спиртомер в комплекта е много зле). Цялата работа ми отне около 4 часа и малко. Ако ще събираш и патоките ще се проточи още поне час. И така ! Работи си казанчето.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2016, 13:08 

Идеята е май да охлажда този металния пълнеж (аз го замених с меден)

От къде може да се вземат медни стружки за пълнеж? Продават ли се и къде?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2016, 21:52 

Аз имах навита на една макара много тънка медна нишка и просто я развих и я смачках на топка. Няма начин да нямат по разните магазини за кабели и разни подобни

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2016, 10:24 
Аватар

Няма по магазините, т.е има, но са с лаково покритие, ти твоята провери ли я?

Последна промяна pentcho на 22 Ное 2016, 13:57, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2016, 11:20 
Аватар

Местожителство: София
Тъкмо се бях засилил към ел.магазините за медни жички, но не се бях сетил за лака по тях :(
Миналия четвъртък сложих за дестилиране една леко мътна кайсиева ракия. От 8 л. на 40 гр. изкарах 4 литра на 70 градуса. Процеса продължи 4 ч. като този път вкарах водата през долния вход.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2016, 12:03 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
mitkom написа:
Тъкмо се бях засилил към ел.магазините за медни жички, но не се бях сетил за лака по тях
мнението на alambik .
viewtopic.php?p=30853#p30853

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2016, 17:00 

Ами сега като прочетох тръгнах да проверявам ама не мога да преценя. Не мирише на лак ракията, та може би няма, знам ли. Нагрях със запалка жичката и не ми замириса на лак или на нещо изобщо

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2016, 00:10 
Аватар

Здравейте! Моля колегите, знаещи и можещи, да помогнат при избора на малък казан за дестилация. Ще се ползва за преварка на ракия и патоки от меден аламбик. Единият избор е тука разгледаният Майстор от 20 л. за 300 лв. За два дни около черния петък е бил 249 лв, сега може би за Коледа пак...А дано, ама надали. Да си кажете мнението за още два модела, 24-литрови, които намерих в нета, като техническо изпълнение. Предполагам, че качеството е добро, както твърди продавача. Идват от Полша и са произведени в Обединеното кралство, ама кой знае, може и в Китай.
1. http://www.ebay.com/itm/KIT-Distiller-o ... SwEzxYSEyK - около 315 лв с доставка, има малка прилика с Майстора.
2. http://www.ebay.com/itm/KIT-Distiller-o ... 1965431746 - около 333 лв.
Исках да сложа и по една снимка тука, ама не се справям засега.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2016, 00:29 
Аватар

Прикачени файлове:
rsz_s-l1600.jpg

Прикачени файлове:
rsz_s-l1600_1.jpg

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2016, 19:40 
Аватар

Справих се със снимките. Надявам се на вашите компетентни съвети да избера между тези двата и Майстора от парниците. Засега клоня към първия модел с електронния термометър Ще преварявам ракия с вода до 28°С, патоки с вода. Ще опитам с котлон. Има до 2 kWt на пазара, но ако е слаб ще го ъпгрейдвам с плоча с 3.150 kWt, мисля, че има такива за печки. Елекротехникум ми е средното образование, та ще се справя. Ще направя и изолация около казана с алуминиево фолио и каменна вата. Очаквам скоро някой да даде съвет. Благодаря предварително. Ако не стане
с електриката, ще мина на газ, ама имам само една бутилка, а ще трябва още една за резерва, така че това е последен вариант.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Дек 2016, 05:38 
Аватар

viten написа:
........ да избера между тези двата и Майстора от парниците.

Никой не отговаря на въпросите ти защото трябва отново да повторим темата за казанчето от Метро. Още в началото е описано, че не се препоръчват тези дестилатори. Ако задължително трябва да се избира между трите модела, аз бих заложил на майстора от парниците.
Може да му се сложи добавка. :)

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часова зона: Европа/София