Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 10 Дек 2016, 17:08

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2009, 08:43 
Аватар

Добро утро!
Приключих с варенето, но нямам достатъчно съдове за ракията (за пръв път варя и никога не съм събирал бутилки ).
За София става дума, та снощи ходих до Кауфланд, но за жалост не предлагат. Трябват ми две дамаджани (~10л.), бутилки с винтова капачка (1л., 2л., 3л.) и да са от стъкло. Благодаря предварително, ако някой от вас е виждал из столицата ще помоля да помогне!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2009, 09:12 
Аватар

pecatapanov написа:
Добро утро!
Приключих с варенето, но нямам достатъчно съдове за ракията (за пръв път варя и никога не съм събирал бутилки ).
За София става дума, та снощи ходих до Кауфланд, но за жалост не предлагат. Трябват ми две дамаджани (~10л.), бутилки с винтова капачка (1л., 2л., 3л.) и да са от стъкло. Благодаря предварително, ако някой от вас е виждал из столицата ще помоля да помогне!

Дамаджани има в Бриколаж,Практикер и Баумакс различни емкости,там ще намериш коркови тапи,"S-ки " за тиха ферментация,мензури за дегустация и още такъми за виноделието, а бутилки си поръчай от някое заведение (ресторант) да ти събират.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2009, 13:33 
Аватар

Благодаря много, довечера след работа ще мина покрай Бриколаж (толкова пъти ходя до Бриколаж и Практикер и никога не съм ги забелязвал дамаджаните :? )

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2009, 14:25 
Аватар

Търси в сектор "Градина"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2009, 15:54 
Аватар

Местожителство: гр.В.Търново
В "Била" и "Метро" продават някакво италианско бяло и червено вино в 5 л. дамаджанки с винтови капачки.
Ако не ти хареса виното винаги може да го оставиш за неканени гости или да го свариш на ракия, но амбалажа(дамаджанката) остава.
И не те съветвам да вземаш по-големи дамаджани - болката от изгубения елексир е право пропорционална на големината на счупения съд. :motz:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2009, 17:03 
Аватар

Местожителство: София
Миналия Понеделник ходих в Баумакс има голям избор дамаджани 20л е 35-36 лв.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2009, 17:22 

Аз използвам от тези Изображение и съм доволен. Купих ги от стоковата борса до магазин Метро-Люлин преди три години, но не помня каква беше цената. Имам и големи и малки. Удобни са, но видях зор докато им намеря тапи. Най накрая в една фирма за оборудване на лаборатории си купих гумени тапи. Доста солени ми излезнаха тия тапи, но станаха супер.
Ето и адреса на сайта за дамаджаните, може да ти е от полза.
http://intel-bg.com/ideagroupbg/index.php
Ако имаш питане за тапите свиркай. Надявам се да съм ти бил полезен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2009, 18:23 
Аватар

Iliag написа:
.... Удобни са, но видях зор докато им намеря тапи. .....

Ей по тая причина преди време изхвърлих 10 стъклени 3 литрови бутилки от минерална вода(продавана по времето на дядо ми и баща ми).
Вчера като подготвях бутилките за виното намерих още две, ако някой ги иска може да му ги пратя.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2009, 19:47 
Модератор
Аватар

forestar написа:
Ей по тая причина преди време изхвърлих 10 стъклени 3 литрови бутилки от минерална вода(продавана по времето на дядо ми и баща ми).
Вчера като подготвях бутилките за виното намерих още две, ако някой ги иска може да му ги пратя.

Направили сте голяма грешка. Такива работи не се хвърлят.
Тапи по интернет можеш да си купиш всякакви. Има и гумени, има и коркови.

п.п.
от къде си? :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2009, 20:33 

Цитат:
Аз:Тапи по интернет можеш да си купиш всякакви. Има и гумени, има и коркови.

Аз,
Повечето предлагани в нета тапи не съвпадаха с широчината на гърлото на тези дамаджани, затова се наложи да купя специализирани /за лаборатория/, но не съжалявам, защото могат да се използват и за хранителни продукти и по никакъв начин не влошават вкуса на ракията и виното.
Ако не те затруднява прати някой линк по въпроса, може пък сега да има по-добри оферти. Аз също ще се поровя. Благодаря предварително.

PS: Това е сайта на фирмата от която купих тапите. Има интересни неща и може да е от полза.
МОЛЯ НЕ ГО ТЪЛКУВАЙТЕ КАТО РЕКЛАМА.
http://www.valerus-bg.com/chemical-laboratory-bg/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2009, 20:51 
Аватар

Аз написа:
forestar написа:

Направили сте голяма грешка. Такива работи не се хвърлят.
Тапи по интернет можеш да си купиш всякакви. Има и гумени, има и коркови.

п.п.
от къде си? :megagrin:

:) Тогава когато изхвърлих въпросните бутилки, не съм и сънувал за Интернет.
А и имах познат кръчмар, който ме снабдяваше с празни тъмнозелени двулитрови бутилки в едно с тапите им.
Но миналото минало...
Сега ползвам нови 1,5 литрови пластмасови , които вземах от един местен "винопроизводител".
Те са с винтови капачки и като ги "щракна" все се бъзикам с приятелите, че съм отворил изба.
Между другото съм от В.Търново и региона 8-).
За по дълго отлежаване след избистрянето ползвам стъклениците, за които писах от "Метро" или "Била".
Тази вечер намерих в кварталната бакалия и едни много симпатични 2 литрови дамаджанки пълни с "Мавруд" и след :saufen: ще бъдат вкарани за дълготрайното съхранение на рИкията.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Окт 2009, 08:25 
Аватар

Благодаря много, значи ще се ориентирам към големите магазини - БауМакс, Практикер, Бриколаж ;)
И един въпрос не по темата... спиртомер в аптека удачно ли е да търся? :nixweiss: Гледат ме като долен пияница и ми отвръщат " Тук такива неща не се продават, търси си другаге" :wallbash:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Окт 2009, 08:43 

Аз по същия начин попитах в една аптека за захаромер. И след като разбраха, че не търся уред за измерване на кръвната захар,ме погледнаха по абсолютно същия начин. Но, хобито иска жертви. :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Окт 2009, 09:25 
Модератор
Аватар

@Iliag, линкове в момента ми е трудно да пусна, но в ибей е пълно с тапи. Освен това с малко сръчност по-голяма тапа можеш да я "адаптираш" към твоя размер.

@pecatapanov в повечето магазини за домашни потреби има дамаджани. В подлеза на Цариградско шосе (Окръжна болница) , от страната на на магазин Бриколаж има, като приемат поръчки и за такива, които ги намат налични в момента. На Оборище 20 метра след кръстовището с Черковна, посока центъра отдясно също съм виждал. В интерес на истината в Бриколаж и Практикер не съм виждал, но това не означава, че няма :nixweiss:
В Бриколаж (в сектор градина) продаваха по едно време хубави италиански спиртомери и захаромери.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Окт 2009, 11:42 
Аватар

Коркови тапи има в "Корковата къща" на "Раковска" в дясно посока "Сливница"малко преди високата сграда на митниците.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часова зона: Европа/София