Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 09 Дек 2016, 17:40

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2010, 18:44 
Аватар

Местожителство: враца
Еми Вас , пускали сме много снимки , разрови се тук из форума ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Яну 2010, 20:11 

emil emilov написа:

Здравейте!
Разрових се но не открих много снимки. Например снимките от стария форум (от темата за малките домашни дестилатори) не се отварят. Изписва ми тази грешка:
Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, root@host.bg and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.
Поздрави!
Васил

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Яну 2010, 22:41 

vas_68 написа:
emil emilov написа:

Здравейте!
Разрових се но не открих много снимки. Например снимките от стария форум (от темата за малките домашни дестилатори) не се отварят. Изписва ми тази грешка:
Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, root@host.bg and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.
Поздрави!
Васил

И на мене не ми се отварят?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Яну 2010, 23:15 
Аватар

Местожителство: Varna
Преди време беше сменено приложението на форума с по-добро. От старото на новото бяха прехвърлени мненията, темите и някой картинки за това не се отварят всички. Явно Админа няма време да довърши поправките, оправдавам го защото това му е само хоби. Аз лично тъгувам за стария облик на форума ама свикнах и стози и взе да ми харесва.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Яну 2010, 23:45 
Аватар

Местожителство: враца
Като не намирате снимки -
нова година - нов късмет ...

Пишете по- точно какво ви интересува , какви казани , какви обеми, типове... конкретно ...
и ще пуснем нови снимки, линкове .
Не точно аз , понеже не съм мн. компетентен , но други хора ще намерят .

Примерно мен ме интересуваха от перални , охладители ...
всичко ми изчислиха наготово , и съм мн. доволен .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Яну 2010, 08:41 
Аватар

Местожителство: София
С риск да съм нахален, но понеже не се оправих в http://homedistiller.org/cond_calc.htm а ще ми правят нова серпентина искам да попитам:
Казана ми е 150л.,лулата ми е 105 см.-25мм., съда в който ще е навитата серпентина е 200л. /не е с постоянно течаща вода, сменям я като се затопли/, при 20-22мм.-фи, колко приблизително трябва да ми е дълга навитата серпентина?
:prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Яну 2010, 09:40 

минимум 6 метра

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Яну 2010, 10:04 
Аватар

Какво показва таблицата при подгрев 10кВ, серпентината се охлажда в казан, дебелина на серпентината 20мм. дава дължина 20м.
при 5кВ подгрев дава 10м. Значи ако я направиш 15м. няма да збъркаш.
При мен диаметъра на серпентината е 16мм. и е дълга 15м охладителя ми е около 300л. Казана е 160л. на едно варене водата се загрява до половината на охладителя, но профилактично като стигне горещата вода до 1/4 от височината източвам само топлата вода и доливам студена.
Как действам при източването потапям маркуча в охладителя до където е стигнала топлата вода, а от другият край го свързвам в чешмата и пускам водата когато изкарам въздуха от маркуча спирам чешмата изваждам маркуча и го пускам в канала. По принципа на скачените съдове канала се пада по ниско от охладителя и водата изтича.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Яну 2010, 18:53 
Аватар

Глупости говоря аз, ФИ-то на серпентината ми е някъде 15-18. Благодаря, все пак.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Фев 2010, 23:27 

Здравейте!
Нов съм и искам да си направя малък дести ла тор за варене на ракiя(нещо подобно като снимките от 4-та страница,за наистина домашни условия),но не видях формули/таблици на български или руски за изчисляване на дължината, външния и вътрешния диаметъра на серпентината;технология за изработването и;лулата и охладителя.
Другото,което искам да попитам някой правил ли е много ароматна ракия от много плодове(дини,пъпеш,праскова,портокал и др.) в малки количества?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Фев 2010, 01:01 

нали знаеш...колкото е по малък обема...толкова е по-голяма грешката...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Фев 2010, 22:05 

ilu6a написа:
нали знаеш...колкото е по малък обема...толкова е по-голяма грешката...

....толкова повече се понижава качеството(понякога).Малко количество,но качествено.Нямам и материал за количества като на повечето съфорумци тук.Пък и винаги можеш да свариш няколко пъти вместо само един.Не пия по колосални количества,а само по праздници-Коледа,Нова година и т.н

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2010, 06:46 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Както разбрах желанието на orvors е за малък дестилатор. И за малък и за голям трябва мерак и финансови възможности,като не изключвам технически умения.Познаването на хора като бай ........ майстор също са от полза.
Аз също харесвам дестилаторите от четвърта страница,но някои от тях са си като играчки занимавки,много са малки иначе са симпатични и добре оформени.Тоя с кеговете от неръждавейка най ми харесва но до сега не съм чул или видял да се продава такова нещо втора употреба нито съм виждал на вторичните.
Какво предлагам-тенжера подналягане за казан. От нея трябва да се тръгне има наи различни най важното е да е с желания обем,по моему 9-12л ще върщи работа.Цената също е от значение има на цена 200-300лв но те струват колкото малък казан тип бай М....... .Видях 12 литрова за 50 лева може би е китайска защото бие на тенеке :) .
От значение е как са разположени клапаните и дали са разглобяеми и лесно ли се свалят.Това е за да не се пробиват нови отвори за лулата (паропровода).На капака трябва да се заработи нипел от бронз в който лулата да влиза .Следва лула фи 14 мисля че ще стигне серпентина медна тръба може да е 14-18 мм и съд за охладител.
Това е най общо без подтобности в детайлите и без план сметка като прогнозна цена 120 -150 лева че може и да качи до двеста.
:prost: :sauf: :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2010, 07:46 
Аватар

Cavxan за тези пари мисля че може да си направиш дестилатор от казанчета от перални.
Два казана по 10лв. - 20лв.
Три метра тръба за лулата ф 28 по 13лв - 39лв.
Шест метра тръба за серпентината ф16 по 7лв. - 42
Един бидон 120л. за охладителя 20лв.
Общо около 120лв.
Това е за материалите крайната цената вече зависи от какво можеш да си направиш сам и колко пари ше дадеш за работа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2010, 15:54 
Аватар

Здравейте колеги,
виждам че има интерес към по малък казан. Искам да споделя с вас моя опит когато бях студент в ВМЕИ Варна. Както знаете на студентите парите никога не стигат, камо ли за ракия. Та какво направихме в една от лабораториите.
Взехме една стара руска тенджера от наша колежка. От някъде се намери медна тръбичка ф 6 , която навихме като за дорник използвахме бутилка от бира. Така получения охладител монтирахме в кутия от кафе.Връзката между "казана" и хладника осъществихме с прозрачен шлаух от ПВЦ ф8.
Резултат : От 3 до 4 литра материал се получаваше около 0,9л ракия 45 градуса. Отделянето по всички правила и не се налагаше преварка. Само патоките се слагат в следващата варка.
Дали защото бяхме млади и бедни но много ни вървеше и сближаваше колектива.

Този вариант е изпитан и работи добре.

Ха наздраве и честит Тодоров ден със закъснение! :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часова зона: Европа/София