Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 02 Дек 2016, 22:09

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2010, 18:32 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Благодаря на колегите за коментарите!
Вярно е Рetiomalchev,че може би от пералните е по евтино. Два казана Х10лева са си 20лева но без заварки или в по лошия случай запойки няма да се размине.Другото което е от значение за малките дестилатори е размерът,те могат да работят в кухнята като за нагряване се използва котлон (ел.или газов) както и мивката да се ползва за отвеждане на загрятата вода.Тоя вариянт с казанчетата от пералня не е за кухня прекалено е голям вярно че може да работи с количества по малки от max. примерно10л. суровина.
В края на крайщата никой не е казал че само в кухнята може да се дестилира :) .
Тъй като ми предстои да правя казан от перални благодаря за инфото. за материалите и размерите :gott: .
Spiritus твоят вариянт наистина работи добре защото и аз го имам но е с лула от ф10 и серпентина ф 12 или ф14.Другото е същото както си го посочил.
:prost: :sauf: :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2010, 18:39 

cavxan написа:
Както разбрах желанието на orvors е за малък дестилатор. И за малък и за голям трябва мерак и финансови възможности,като не изключвам технически умения.Познаването на хора като бай ........ майстор също са от полза.
Аз също харесвам дестилаторите от четвърта страница,но някои от тях са си като играчки занимавки,много са малки иначе са симпатични и добре оформени.Тоя с кеговете от неръждавейка най ми харесва но до сега не съм чул или видял да се продава такова нещо втора употреба нито съм виждал на вторичните.
Какво предлагам-тенжера подналягане за казан. От нея трябва да се тръгне има наи различни най важното е да е с желания обем,по моему 9-12л ще върщи работа.Цената също е от значение има на цена 200-300лв но те струват колкото малък казан тип бай М....... .Видях 12 литрова за 50 лева може би е китайска защото бие на тенеке :) .
От значение е как са разположени клапаните и дали са разглобяеми и лесно ли се свалят.Това е за да не се пробиват нови отвори за лулата (паропровода).На капака трябва да се заработи нипел от бронз в който лулата да влиза .Следва лула фи 14 мисля че ще стигне серпентина медна тръба може да е 14-18 мм и съд за охладител.
Това е най общо без подтобности в детайлите и без план сметка като прогнозна цена 120 -150 лева че може и да качи до двеста.
:prost: :sauf: :prost:

Благодаря за мнението ти,...но замисли се малко - каква работа ми върши,освен,че ми казваш нещо,което вече знам,че няма да е ефтино(то има ли нещо вече в БГ такова).
Помолих за формули/таблици за изчисляване и получих ценоразпис. :evil: :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2010, 18:59 
Аватар

Местожителство: Varna
Orvors формулите са тук. Само че сайта е на англииски.
За направа на казан не са нужни формули а пропорции, някъде из форума ги бях писъл.
Да направиш хубав казан е чист късмет. За това казаните се копират а не изчисляват.
Cavxan относно желанието ти да направиш казан от перални, хубаво е за купол да използваш казанче от скосените, така казанчетата стават 3. Две с право дъно и едно със скосено.

Последна промяна petiomalchev на 22 Фев 2010, 19:07, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2010, 19:01 

Местожителство: София
http://homedistiller.ru/index.php?id=116
http://www.homedistiller.org/
ето чети ...
Хааа ПМалчев ме е изпреварил...но има и на руски доста неща)))
viewtopic.php?f=9&t=36&start=30
а тук вече доста е изписано

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2010, 19:50 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Извинявам се на Orvors не съм искал да те засегна .Вярно е че съм казал неща които се знаят но често се задават въпроси на които вече има отговори във форума.
Цитат:
Да направиш хубав казан е чист късмет. За това казаните се копират а не изчисляват.

Аз не смятам да изчислявам а ще заложа на подобието.Лесно и практично щом работи при някого защо да не работи при мен.
:prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2010, 20:23 

petiomalchev написа:
Orvors формулите са тук. Само че сайта е на англииски.
За направа на казан не са нужни формули а пропорции, някъде из форума ги бях писъл.
Cavxan относно желанието ти да направиш казан от перални, хубаво е за купол да използваш казанче от скосените, така казанчетата стават 3. Две с право дъно и едно със скосено.

ilu6a написа:
http://homedistiller.ru/index.php?id=116
http://www.homedistiller.org/
ето чети ...
Хааа ПМалчев ме е изпреварил...но има и на руски доста неща)))
viewtopic.php?f=9&t=36&start=30
а тук вече доста е изписано

Благодаря за формулите,но като ги видях и се отказах.
Следващия ми въпрос е дали някой е правил малък дестилатор.

пп.:Sorry за тъпите въпроси.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2010, 20:46 

можеш да си купиш от тук...
http://www.copper-alembic.com/products_ ... =2&lang=en
не са толкова скъпи...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2010, 22:20 

Благодаря за помоща!!! :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2010, 23:35 

ОО я виж какво открих...може нещо да ти хареса...
http://www.kazanizarakia.com/index.php? ... 9&Itemid=2

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Фев 2010, 00:12 
Модератор

Ето още ...http://asa-destil.com/klasicheski.htm

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2010, 17:44 
Аватар

Здравейте! Решил съм да ползвам за казан неръждаема тенжера от материал 430. Какво е оптималното съотношение между диаметъра и височината на казана и по-конкретно кой вариант е по-добър : ф50 h45 или ф45 h55 и двата с обем 90л? Загряването ще бъде с газова горелка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2010, 22:17 

според мен е добре да има височина...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2010, 06:45 
Аватар

Местожителство: Varna
Спред мен е по добре да е по широка защото нагревната повърхност ще е по голяма също така и повърхноста за изпарение ще е по голяма.
При тенджара с диаметър ф40см за купол лесно може да се пригоди дъно от казан за пералня, но това не е концерт по желание, каквато намериш такава
Изображение
Ако дестилатора е от тенджара, нама купол, хубаво е 1/3 от обема и да се оставя празен при дестилация.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2010, 09:18 

мислим в една посока -само че аз не се изразих правилно.Мислех за височина-тоест да има обем на купола.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2010, 09:50 
Аватар

ilu6a, petiomalchev благодаря за бързите отговори! Решавам казана да бъде с по-големия диаметър ф50 и височина 43см, при което обема ще е 85л. Капака ще е със същия диаметър и височина 17см/нали изискването е височината му да бъде 1/3 до 1/2 от височината на казана/. Пречи ли факта, че горната част на капака е равна/хоризонтална/ , а не е полусферична/куполовидна/ каквато е на повечето казани? Всъщност тези размери ще се получат от две неръждаеми тенжери с диаметър 50см и височина 30см като втората ще служи за капак, но част от нея в размер на 13см ще заваря към първата за да се получи казан с височина 43см. Правилно ли е според вас такова оразмеряване? Предварително благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часова зона: Европа/София