Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 03 Дек 2016, 21:56

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 129 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Маслоуловител
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2014, 14:43 
Аватар

Местожителство: Божурище
Някои патентоват катализатори и ароматори в паровата зона. Други се чудят как да подсигурят стабилен барботаж в маслоуловителите преди кондензера. :?
Митове и легенди според мен... Всеки си избира пътя...
viewtopic.php?p=2511#p2511
viewtopic.php?p=32475#p32475
viewtopic.php?p=2490#p2490

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2014, 17:25 
Аватар

vtv написа:
itev написа:
:? Вреден за какво? От когато го имам 6-7 варки, заготовката винаги съм я правил аз и твърдя, че винаги е била с отлично качество.
Благодарение на наученото от тук, разбира се ;) :)
Винаги след варка, проверявам качеството на събрания материал в маслоуловителя. Никога не е мирисало на ла..на. Просто безцветна течност без градус, с мирис на патоки, която като се охлади опалисцира силно. Без маслоуловителя това би отишло в дестилата, което никак не би ми харесало.

Ако наклона на лулата ти е към казана, а не към охладителя това няма как да стане.Имам предвид казан тип "алембик". :)

Добре де, какъв трябва да е пустият наклон на лулата поне ориентировъчно?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2014, 18:25 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Наклонът трябва да е такъв, че кондензатът от лулата де се стича или в казана, или в серпентината, или и в двете. Няма кой да отговори конкретно в градуси наклон, защото зависи не само от гравитацията, но и от сечението на лулата и от мощността в казана (дебита на парата) - в едната посока помага, в другата пречи :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2014, 20:31 
Аватар

бай Танас написа:
Наклонът трябва да е такъв, че кондензатът от лулата де се стича или в казана, или в серпентината, или и в двете. Няма кой да отговори конкретно в градуси наклон, защото зависи не само от гравитацията, но и от сечението на лулата и от мощността в казана (дебита на парата) - в едната посока помага, в другата пречи :)

Отговори ми като политик :) Шегувам се. Благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2014, 21:39 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
Ако наклонът на лулата е към казана, образувалият се по стените му кондензат ще се движи противоположно на парите (ако диаметърът на лулата и наклонът са достатъчни и скоростта на парите не е прекомерно висока) и като флегма ще се стича обратно в казана. Така лулата ще действа като въздушен дефлегматор и леко ще усилва дестилата. Ако казанът си има въздушен дефлегматор (шапка) допълнителният принос на лулата е пренебрежим.

Ако наклонът на лулата е към кондензора, кондензатът ще се движи заедно с парите и усилване няма да настъпва.

Аз съм направил наклона към казана с ясното съзнание, че това на практика не носи нищо :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2014, 11:30 
Аватар

SiteAdmin написа:
Ако наклонът на лулата е към казана, образувалият се по стените му кондензат ще се движи противоположно на парите (ако диаметърът на лулата и наклонът са достатъчни и скоростта на парите не е прекомерно висока) и като флегма ще се стича обратно в казана. Така лулата ще действа като въздушен дефлегматор и леко ще усилва дестилата. Ако казанът си има въздушен дефлегматор (шапка) допълнителният принос на лулата е пренебрежим.

Ако наклонът на лулата е към кондензора, кондензатът ще се движи заедно с парите и усилване няма да настъпва.

Аз съм направил наклона към казана с ясното съзнание, че това на практика не носи нищо :)

Не мога да се съглася ,че не носи нищо.Нали самите Вие твърдите,че метиловият алкохол се втечнява на много по-ниска температура,т.е. част от него се втечнява още по капака и в лулата.Тогава защо е необходимо присъствието на тази течност в дестилата за пиене?Не подценявайте майсторлъка на старите казанджии. А иначе колко трябва да е наклона-моят е "на око" ,но видимо с наклон към казана.
Поздрави! :thumbs1:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2016, 20:30 

Местожителство: София
от къде мога да си закупя - маслоуловител ?
Благодаря предварително!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2016, 20:53 
Аватар

Пробвай в раздел "Борса".Тук няма да стане. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2016, 02:15 
Аватар

Ето пример за маслоуловител тип катализатор, който връща течността в дестилатора.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 129 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Часова зона: Европа/София