Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 07 Дек 2016, 12:46

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Окт 2007, 17:08 
Аватар

Местожителство: Плевен
Здравейте всички приятели по чашка

Реших и аз да правя казан. Намерих 2 български перални и 1 руска , за капак на казана. И сега идва трудното... Проверих колко ще ми вземат за заваряване на неръждавейка и излиза че е доста солено. Затова реших да ги запоя. От преди си имам горелка Ротхенбергер. Доколкото разбрах има някакъв "MAPP газ" които е много калоричен и може би ще свърши работа. Въпросите са ми:
1. Какъв припой да ползвам?
2. Какъв флюс?
ще се радвам ако споделите своя опит и .................
НАЗДРАВЕ!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Окт 2007, 19:56 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
JackD написа:
Доколкото разбрах има някакъв "MAPP газ" които е много калоричен и може би ще свърши работа. Въпросите са ми:
2. Какъв флюс?

MAPP-газът би трябвало да свърши работа, но и заварката и запояването са доста трудни. Най-малкото искат опит. Ако се справяш с руския, ще ти изпратя по имейла една книжка за запояване на метали, където проблемът е разгледан подробно като за твърди, така и за меки припои и има рецептурите за флюсовете.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2008, 18:49 

Местожителство: разград
JackD написа:
Здравейте всички приятели по чашка

Реших и аз да правя казан. Намерих 2 български перални и 1 руска , за капак на казана. И сега идва трудното... Проверих колко ще ми вземат за заваряване на неръждавейка и излиза че е доста солено. Затова реших да ги запоя. От преди си имам горелка Ротхенбергер. Доколкото разбрах има някакъв "MAPP газ" които е много калоричен и може би ще свърши работа. Въпросите са ми:
2. Какъв флюс?
ще се радвам ако споделите своя опит и .................
НАЗДРАВЕ!
за случая калая е слаб нацепвасе от температурните разлики ,бих ти препоръчал сребарен припои с бяла обмаска тои е ниско температурен . ps неръждавеика се почиства с гасена солна киселина. метала трябва да е добре почистен преди заварка

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2009, 20:44 

MAPP-газът би трябвало да свърши работа, но и заварката и запояването са доста трудни. Най-малкото искат опит. Ако се справяш с руския, ще ти изпратя по имейла една книжка за запояване на метали, където проблемът е разгледан подробно като за твърди, така и за меки припои и има рецептурите за флюсовете.[/quote]
Колега, точно сега имам и аз нужда от информация за спояване на неръждавейка.Аз имам от този тип,която не я лови магнит.Знам,че става с сребърен припой,но една пръчка от него е май 10 лева.Не става ли с медно-фосфорен и някакъв флюс?Виждал съм споена с месинг и боракс,ако не се бъркам.А тази неръждавейка,която я лови магнит мисля,че може да се споява с обикновена калаена композиция,киселина и цигански поялник.Ако имаш възможност да пратиш и на мен по мейла тази руска книжка за заваряването,много ще съм благодарен.И не става ли спояването възможно с пропан и кислород защото горелката дига около 2200градуса ?(може и повече)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2009, 21:02 
Администратор
Аватар

Това, дето му викаш неръждавейка и не го лови магнит, май е алпака. Алпаката е сплав от мед, цинк и никел и би трябвало с месинг да се запоява добре.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2009, 21:30 

Още утре ще потърся месинг на тел и боракс.Предполагам,че с меднофосфорен припой няма да стане, нищо,че има мед в него.Тогава малко трудно алпаката ще се заварява дори в защитна среда защото има цинк.Имам и неръждавейка,която я лови магнит,но имам чуството,че там където е срязвана с флекс започва да се окислява.Все пак,ако можеш да ми пратиш тази руската вълшебна книжка за заваряване.Адреса ми е bgjoro@abv.bg
неможах да си го сложа на профила защото нямам такъв бутон

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часова зона: Европа/София