Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 02:22

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Запитване
МнениеПубликувано на: 25 Окт 2007, 08:25 
Аватар

Здравейте пак, искам да попитам дали е вярно, че колкото по малки количеста джибри вариш толкова повече загуби има :shock: Ето конкретен въпрос:
Имам 10л казанче и 100кила круши/пращина/, ако ги сваря на 10 пъти колко ще загубя от това да ги сваря на веднъж? Питам за да знам дали да разглобявам на жена си пералнята, и без това ми цирика за нова :D :lol: От друга страна пък в малкото казанче си варя винце/аз работя в кетъринга на аерогарата и доста нещо се връща от полетите/,а от винцето, беркет версин, двайсетина процента падат. А за два казана и дума неможе да става, тя за малко с този да ме изгони та два :lol: И ако престъпя към направа на по голям казан няма да мога да използвам серпентината на този нали? Тя е само 12мм.Изобщо има ли относителна формула за разните диаметри и размери? Да речем на казан 50см диаметър и 80см височина каква тръба е най-подходяща? Аз май за втори задавам въпроса, ама нещо не ми стана много ясно за което се извинявам.
Хай наздравичка

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Запитване
МнениеПубликувано на: 25 Окт 2007, 13:38 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
EU_BG_akademika написа:
Имам 10л казанче и 100кила круши/пращина/, ако ги сваря на 10 пъти колко ще загубя от това да ги сваря на веднъж?

Във втория случай ще загубиш 9 пъти удоволствието от свещенодействието пред казана :lol:

Според мен няма да има голяма разлика. С по-големия казан вероятно ще отсичаш по-точно първака и патока, но иначе при равни други условия ефективността не се променя значително.

EU_BG_akademika написа:
А за два казана и дума неможе да става, тя за малко с този да ме изгони та два :lol:

Обясни й, че без жена може, но без казан - не :wink: :lol:

EU_BG_akademika написа:
И ако престъпя към направа на по голям казан няма да мога да използвам серпентината на този нали? Тя е само 12мм.Изобщо има ли относителна формула за разните диаметри и размери?

Има, разбира се. Изходната величина е мощността, която охлаждащата вода трябва да отнеме от парите на дестилата. При възможност за избор, гледай диаметъра на тръбата да е по-голям. Освен че серпентината може да е по къса, съпротивлението й за парите от казана ще е по-малко. Ето тук има готов калкулатор, с който можеш да посмяташ.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Запитване
МнениеПубликувано на: 26 Окт 2007, 15:09 
Аватар

SiteAdmin написа:
EU_BG_akademika написа:
Имам 10л казанче и 100кила круши/пращина/, ако ги сваря на 10 пъти колко ще загубя от това да ги сваря на веднъж?

Във втория случай ще загубиш 9 пъти удоволствието от свещенодействието пред казана :lol:

Според мен няма да има голяма разлика. С по-големия казан вероятно ще отсичаш по-точно първака и патока, но иначе при равни други условия ефективността не се променя значително.

EU_BG_akademika написа:
А за два казана и дума неможе да става, тя за малко с този да ме изгони та два :lol:

Обясни й, че без жена може, но без казан - не :wink: :lol:

EU_BG_akademika написа:
И ако престъпя към направа на по голям казан няма да мога да използвам серпентината на този нали? Тя е само 12мм.Изобщо има ли относителна формула за разните диаметри и размери?

Има, разбира се. Изходната величина е мощността, която охлаждащата вода трябва да отнеме от парите на дестилата. При възможност за избор, гледай диаметъра на тръбата да е по-голям. Освен че серпентината може да е по къса, съпротивлението й за парите от казана ще е по-малко. Ето тук има готов калкулатор, с който можеш да посмяташ.

Браво, екстра, аферим, ашконсулн :lol: за калкулатора, че то си е цяло удовоствие да седнеш и да смяташ па и да си представяш къв казан ще си извъртиш и колко ракийца ще снася. УУУУУ чудо нещо :D

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часова зона: Европа/София