Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 03 Дек 2016, 02:22

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 100 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2014, 06:42 
Аватар

vnnaidenov написа:
Какво ще рече че е за левичар?Нашата се върти по часовниковата стрелка и като ми се измори дясната,започвам с лявата. :megagrin:

И тази се върти по часовниковата стрелка, но като въртя с дясната ръка не виждам кофата кога се напълва.

Flanker написа:
Който е конструирал тази зелена недомислица, да ходи да си иска парите от даскала ...

На рекламните снимки в интернет имаше доста добър вид, но като пристигна се оказа тип "самоделка".
Прав си, че няма хубав търговски вид :) , но не е недомислица. Машината работи много добре и вероятно е копирана от някоя заводска. Отделя много добре чепките от зърната. Не се налага да се спира за почистване на вала от чепките. Може да се работи непрекъснато без спиране. Лопатките имат наклон и сами изхвърлят каквото се отделя. Сега след преустройството ще работи перфектно. Вярно е, че външния вид след моята намеса няма как да се подобри но ще се примиря с добрата работа на машинката.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2014, 13:11 

Местожителство: София
vnnaidenov написа:
Машината е доста по-голяма от тази и смилането на чувала става за по-малко от половин минута,а почистването на вала е да извадиш две шепи чепки,така че,Моля Ви,скептиците и хората неработили с такива машини да не пишат в темата. :prost:

Моята(на скептика) мелачка (ЕНО 3)е също по-голяма,един чувал влиза целия и има и място за още,но се трупа върху валовете и меленето става трудно.. чепки с ръка не махам-всичко си излиза само... На ръка няма как да го смеля за по-малко от минута,още повече като ме чакат 100 такива чувала.С двигател става да смачкаш 1 тон за час...но на ръка никак.
А машината както по-горе писах е сякаш от час по трудово...някак ненужно чепата,трудна за почистване...другите и дефекти също са видни...Да, може да става да се работи с такава на двора,но в затворено помещение ще омърляш до тавана...а това при мен е недопустимо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2014, 16:51 
Аватар

Местожителство: Плевен
Не ми се впуска в безсмислени спорове.Мога да докажа твърденията си,жалко че може да стане чак края на Август или началото на Септември. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2014, 21:38 
Аватар

Местожителство: Пловдив
vnnaidenov, според мен говориш за различна машина, а не точно тази която е снимал колегата IVO 68.
Дали е 100 годишна няма значение. За една машина е важно да изпълнява технологичните си предназначения, при минимални усилия и разходи, а не просто да прави нещо, подобно на други. Зеленото недоразумение е точно такъв пример. Не знам ти за каква машина говориш, но определено няма начин да е за същата, ако се съди по твоя коментар.
Това, че различни машини си приличат по външен вид и принцип на действие не ги прави автоматично супер! Аз съм много сериозен застъпник на българското производство, когато говорим за качество, но за показаната машина не бих дал и 20 лева. За останалото си направи сам извода. Не съм скептик, нито съм човек дето не е виждал и работил с гроздомелачки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2014, 22:18 
Аватар

Местожителство: Плевен
Машината не е същата,принципа на работа е същия.И макар че е много стара,мога да Ви уверя че работи перфектно.
Над мачкащите валове има още един,тънък,със странични шипове,които увличат гроздето към мачкащите валове.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2014, 22:28 

Дайте да го видим това чудо минало през вековете.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Окт 2014, 06:37 
Аватар

Flanker написа:
........За една машина е важно да изпълнява технологичните си предназначения, при минимални усилия и разходи, а не просто да прави нещо, подобно на други. Зеленото недоразумение е точно такъв пример.

Flanker, прав си единствено за външния вид. Ако бях видял на живо машинката и аз нямаше да я купя, но така се получи. Сега си я преустроих както на мен ми е удобно. Миналата година ронках на ръка на една мрежа сам и 450-500 килограма грозде го смлях и обработих за около 5 часа. Тази година едвам набрах 200 кг. С машинката пак сам си ги обработих за около 30 минути. Колкото и да не ти се вярва "зеленото недоразумение" /наздраве кръстник :prost: / изпълнява технологичните си предназначения при минимални усилия и разходи, и не прави нещо, подобно на други. Отделя чепките прецизно, компактни размери, не пръска и не омазва въобще. Какво друго трябва да очаквам от подобна машинка?

ПП: Всъщност да си призная остана един много голям недостатък - не може да прави "мусака и свирки" /като оня виц за бобъра/ :lachtot:
И стига сте оплювали уреда, че ще го урочасате. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Окт 2014, 21:28 
Аватар

Местожителство: Пловдив
IVO 68 написа:
Flanker, прав си единствено за външния вид.

Не само за това, но както и да е. И на мен не ми се впуска в безсмислени спорове. Ползвай я със здраве и дано ти служи дълго.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2014, 17:11 
Аватар

Те тоя изби рибата :lachtot:
http://olx.bg/rchna-presa-za-plodove-i-grozde-i57620056

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2014, 17:33 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Аз съм виждал такава, още по проста, винта се завиваше с ключ 17
а рамката беше закачена с нитове :lol: А'ве човешката мисъл граници няма..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Дек 2014, 10:07 
Аватар

Здравейте колеги тази година и аз реших малко да си облекча живота с малко въображение и малко "открадване" от колегата emil emilov направих това чудо на техниката.Не знам дали ще проработи на есен се надявам да го изпробвам. :D на кашона пише "Made in China" ама само саксията май е направена там.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Дек 2014, 10:20 

От цялата конструкция,дръжката ми се вижда проблемна и закрепването и в цилиндъра.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Дек 2014, 10:31 
Аватар

Не е проблемна болт М10 е и просто не съм го завинтил до край.още не е 100% довършена пробвах с хартия прекара я добре.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Дек 2014, 10:54 
Аватар

"Не знам дали ще проработи на есен се надявам да го изпробвам"
Някаква работа ще върши, но не вярвам да ти хареса. Двата вала са зацепени и така се предава движението от единия на другия. Каналите ще се напълнят със семки и най-малкото ще се затрудни движението.По-лошото е, че може да счупиш някоя и друга семка.Това ще даде гаден привкус.
Не случайно в истинските мелачки движението се предава с двойка зъбни колела, и то в съотношение 2 : 3. Зъбите на валовете не се допират. Това спомага за самопочистване на валовете,откъсване на зърното от чепката и "изплуване" нагоре на същата. Ако дватан вала се движат с еднаква скорост ,чепката се захваща и преминава надолу както при изстисквачка за пране.Също така грубо се мачка и самото зърно.Целта е само да се спука ципата на зърното, и то възможно най-нежно.
Отделянето на сока е задача на пресата.Там като варираш с натиск и време можеш получиш различни фракции.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Дек 2014, 12:02 

Eхее къде отиде...нежно отделяне...чепките нагоре ,изплуване(как пък ще стане?)
Идеята да машината е да намачка,тя това и ще направи с тези гумирани валове семки ,също няма да смачка...
На моята машина зъбните колела на валовете са еднакви,пък е сериозна машина.
Чепките не се отделят от валовете...а от шнека евентуално.
Издържи ли дръжката ,за 200-300кг ще ти върши чудесна работа.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 100 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часова зона: Европа/София