Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 09 Дек 2016, 21:36

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2010, 22:58 

Наздраве на всичкки ,а вапроса ми е маистор които е наясно как се прави казанче от нераждавеика /перални/,имам три броя и имам желание да станат на инструмент за наслада

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Ное 2010, 12:40 
Аватар

Местожителство: Varna
Хубава идейка имаш. Малко си закъснял, имаше по пътя за кв. Виница един калайджия можеше да ти свърши работа, но стоя там до края на сепрември. Дупките на дъното трябва да са заварени на аргон или с твърд припой. Снадката между казаните може та се запой и с мек припой. Снатката между двата казана става като на този който ще се използава за дъно се изчука горният кант така че да влезе горнивт казан с изрязано дъно, на който също се изчуква горнирт валцован ръб за да може да влезе капака. Става лесно само ти трябва наковалня слагаш легнал на една страна казана на наковалнята и чукаш от вътрешната страна, като гледаш да изправиш улея по средата, но трябва да внимаваш да не удряш по вътрешното закривяване то фактически изнася ръбъ на вън. Майстор казанджия незнам дали може да намериш някъде по добре си потърси добър заварчик другото може сам да си го направиш. Ако не са махнати фланците най-лесно става с ъглошлайфа, външният фланец /чугуненият/ се прорязва на кръст след това с чукъ го удраш малко по силно и той се натрушава.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Ное 2010, 16:57 

Благодаря ,знам и за втория дето стоеше на околовръсното но малко не ми вдъхнаха доверие ,може и предрасъдаци /хубава работа ама ..../,че за това питах тук,но щом няма ще се самооправям някак ,щото трябва да :zauf2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2010, 20:55 

явно всички от ВАРНА ,фенове на производството си правят всичко сами ,трябваше ми човек на които да не овяснявам какво точно искам и тои да е наясно

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часова зона: Европа/София