Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 22:52

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2010, 18:08 

Местожителство: Русе
Благодаря на всички за изказаните мнения!
Честно казано нямам време да се занимавам да си правя сам и затова търсех някои,а също така предпочитам да е меден.
По принцип имам познат бакарджия но по това време немога да го открия(понеже няма телефон),само в определени месеци през лятото.
За тенджерата под налягане по принцип разгледах доста инфо и разбрах какво трябва да се случи,но пак казвам че нямам време(иначе аз имам хубав меден казан но той е за по големи количества).
Чудех се дали на "Произведено в Б-я" в НДК или на "Салон на виното" в експото дали няма да има нещо като за мене?
Някои случайно да е виждал предни години ако го е посещавал???

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2010, 19:08 

Местожителство: София
В "Салон на виното"няма...поне от създаването му-..за този година май още не се обявени участниците.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2011, 19:08 
Аватар

Здравейте колеги,
отскоро се запалих по идеята да си закупя казан за ракия. Доста се порових и си насочих към следният модел. http://sliven.hitarpetar.bg/offer/prodavam-medni-kazani-za-rakija-IDgJ3.html
Искам да попитам някой купувал ли си е от там да ми даде съвет дали са сполучливи.
Предварително Ви благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Окт 2011, 13:01 

колко литров е и на каква цена

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Окт 2011, 13:59 
Аватар

120 литра на цена от 1200лв.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Окт 2011, 14:57 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Delco81 написа:

Кой тип е ,....с колоната или аламбика ? И цената за комплект сохладителя ли е?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Окт 2011, 15:07 
Аватар

С амблика. Да и цената е на завършена инсталация. Хубавото е, че охладителя е с тасове, но дължината му е само 50 см, което ме притеснява. Това дали ще е достатъчно да охлади парата?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Окт 2011, 15:30 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Delco81 написа:

Много пари са това, примерно най скъпото за казан е 7лв. на литар,или
7х120=840лева за казана, е до 1200 са още 360лева за охладителя /и то тарелков/ :mocken: незнам ,за мене тази цена е много.Пазарисе, до колкото знам този е Котленски циганин върви на пазарлък :megagrin: :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Окт 2011, 15:34 

10-12 лв е цената за що годе качествените казани.Бях писал някъде за кожодерското ценообразуване при правене на казани...-взимат 3-4 пъти цената ма материала...ден година храни....
Но иначе може и на 5лв да се намери-ламарина 0,8...примерно-да го гладиш с ютията..
А ето:
viewtopic.php?p=1248#p1248

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Окт 2011, 19:17 

медна ламарина 1,5 -1кв.-95 лв......

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Окт 2011, 11:23 

Местожителство: Bulgaria
Колеги мина доста време и цените на медта се вдигнаха нагоре. За интересуващите се давам още един сайт:http://www.kazanizarakia.com
И там цените са високи, но не си мислете, че работата по изработката на един казан е малко.
На мен лично ми харесва това, че предлаганите казани имат фланци за закрепване на лулата. Моя казан няма такива. При мен връзката е с фуниеобразни отвори, направени от тънка медна ламарина, запоена с калай. Периодично започват да пропускат и се налага при варене да ги уплътнявам с тесто, което привързвам трайно с ивици плат от някой стар чаршаф или нещо друго. Просто са ми омръзнали тези временни решения и намирам наличието на фланци за нещо изключително полезно и удобно.
Поздрави на всички!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Окт 2011, 11:36 

petko_bgsf58 написа:
но не си мислете, че работата по изработката на един казан е малко.

Амиии обикновено м/у 3 и 5 дена им стагат за изработката...по 100лв да си сложат за труд на ден(което е много )пак не се връзва сметката...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Окт 2011, 13:51 

ilu6a не ти разбирам сметката, т.е. ти я правиш без кръчмаря. Не искам да те обидя, но 100 лева за труд на ден на колко човека го делиш. Ако е по 100 лева на ден на един човек, това прави заплата от 2200 лева на месец, което грубо пресметнато е нормална заплата за един майстор. Но дали един казан се прави за един ден само от един човек? Обикновено в цената на един продукт освен материалите и труд влизат разходи като електроенергия, вода, други разни консумативи, транспортни разходи, подкупи, рушвети и "почерпки" ако щеш, наеми, амортизация на машини и т.н.Трябва да има и печалба. Излиза, че сметката не е чак толкова проста. Накрая има и 20 % ДДС!
Производителите не са виновни, че цените у нас се формират по този начин. Регистрирали са фирма и трябва да имат печалба ако искат по някакъв начин да разширяват производството и да останат на пазара.
Ако не вярваш на моите сметки опитай сам да закупиш материалите и да си направиш казан. Тогава ще усетиш колко много неща трябва да знаеш и какви умения трябва да имаш за да стане изделието годно за употреба по предназначение.
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Окт 2011, 14:06 

petko_bgsf58 написа:
ilu6a не ти разбирам сметката, т.е. ти я правиш без кръчмаря.
Ако не вярваш на моите сметки опитай сам да закупиш материалите и да си направиш казан. Тогава ще усетиш колко много неща трябва да знаеш и какви умения трябва да имаш за да стане изделието годно за употреба по предназначение.
Поздрави!

2200 лв нормална заплата на майстор?????????????????Да ви имам и самочуствието...
Писал съм, че отнема време 3-5 дена...
Консумативите са 100-150лв...ако ползва добър припой...ламарината е отделно разбира се...
Това с ДДс-то не го приемам ... като довод.
Тъкво поради тези причини съм си сглобил на парчета(които съм поръчвал на различни хора) сам казана...120л полезен обем...под 350лв комплекта...като само за охладителя платих 110лв.
Поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Окт 2011, 14:25 

[quote="ilu6a"]
2200 лв нормална заплата на майстор?????????????????Да ви имам и самочуствието...

Моята заплата е 700 на месец. И не съм никакъв майстор, т.е. не работя в занаятчийска работилница и нямам отношение към производството на казани. Това не ми пречи да имам впечатление относно стремежа на хората към по-добър живот, което навсякъде се изразява в паричен еквивалент. Да 2200 лева са нормална заплата за да живее човек добре, но не забравяй, че от тази заплата се плащат здравни и социални осигуровки и тя в чистия си вид е по-малка. Това, че аз или пък ти нямаме самочувствието или възможността да работим за по-голяма заплата си е лично наш проблем.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часова зона: Европа/София