Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 08:35

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 464 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 31  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 01 Фев 2012, 09:46 

Местожителство: EU
Krass написа:
Даа, страшна работа са полимерите. Но на умрелите от цироза, в черния им дроб не откриват полимери, а медни съединения.Всеки сам си поема риска.

Пластмасови съдове(РЕТ) (PP) (V или PVC) никога не се съхраняват на слънце. Пряката слънчева светлина и затоплянето засилва отделянето на химикали, имитиращи хормона естроген. Тези химикали водят до хормонален дисбаланс. Доказано е че малки количества от химическото съединение бисфенол А, действа на организма като женския полов хормон естроген. Това би могло да е предизвикало мутацията на половите органи.
Бисфенол А е обичайна съставна част на поликарбонатите, т.е. и на материалите, от които се правят бебешките шишенца, опаковки за храни или пластмасови бидони. Следователно бисфенол А има достатъчно възможности да проникне в тялото на човека.
Ps.Krass, пак може да получиш цироза но като представител на другия пол.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Фев 2012, 10:05 

Местожителство: София
Извинявай но това което казваш е някак мнооого общо казано и като приказка разказано...
Когато се казват подобни неща се говори в цифри ,количества ,конкретни температури и т.н.
Иначе са просто общолафия-тя видите ли пластмаса мноого опасна...много много колко много и кога точно и кои пластмаси.Как точно се отделят тези химикали ...дето приличат(по какво)на хормони,за колко време???Разтварят ли се ,газове ли са,шлака ли е...какво количество.,а отнесено към телесно тегло, има ли тегловен коеф.за различните органи и т.н. и т.н.
Това световната конспирация за мен е мааалко патология...
Конкретно бисфенол А има научно становище, публикувано през юли 2008, EFSA(Европейския орган по безопасност на храните ) дава заключение, че след експозиция на BPA човешкото тяло бързо преработва и елиминира веществото.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Фев 2012, 10:59 
Аватар

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0% ... 1%81%D0%B0

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2012, 15:25 
Аватар

Здравейте колеги. От три месеца се ровя из този толкова полезен и ценен форум и се реших да модифицирам моето скромно 17 литрово казанче. Доста се лутах из различните вариянти и решения. Спрях се на стила "Cool Management" и на края се получи това..
В колоната има 12 полира

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2012, 19:03 
Аватар

:2thumbs: Да ти е честито подновеното казанче. Като го пробваш сподели как работи-дали лесно се стабилизира температурата, аз се отказах от СМ - много играчка - през цялото време :datz: трябваше да глася я охлаждането я подгряването. Та за това ми е интересно да споделиш твойте наблюдения :klugscheisser:
Какъв материал смяташ да вариш :nixweiss: сега?
:prost: Успех

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2012, 20:14 
Аватар

Честито, със здраве да си го ползваш. Добре ще е, да дадеш някакви размери, а аз лично се интересувам как се сдоби с този меден капак и ако може снимка в по близък план на въпросният.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2012, 22:59 
Аватар

plamm написа:
:2thumbs: Да ти е честито подновеното казанче. Като го пробваш сподели как работи-дали лесно се стабилизира температурата, аз се отказах от СМ - много играчка - през цялото време :datz: трябваше да глася я охлаждането я подгряването. Та за това ми е интересно да споделиш твойте наблюдения :klugscheisser:
Какъв материал смяташ да вариш :nixweiss: сега?
:prost: Успех

Благодаря.
Имах 10 литра гроздова която беше 40 градуса и реших да я преваря. Смлях 500гр анасоново семе и го сипах в казана с ракията, оставих го да вкисне около 3 часа. За да премине анасона през колонта сложих само два полира и после започнах операцията. Получих 5 литра ракия която беше 90 градуса.Когато температурата на капака надвиши 96 градуса спрях защото не можах да ударжа температурата на горния термометър под 82 градуса. Понеже много се затрудних с охлаждането и реших да монтирам в дефлагматора вътрешна серпентина.

Тази вечер заложих материал от портокали. Утре ще пиша за резултата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2012, 23:45 
Аватар

ivobal написа:
Честито, със здраве да си го ползваш. Добре ще е, да дадеш някакви размери, а аз лично се интересувам как се сдоби с този меден капак и ако може снимка в по близък план на въпросният.

Благодаря.
Намерих един бакърджия който произвежда медни сувенири като джезвета и темподобни. Помолих го и той ми го направи за 150 лв. Колоната ми е с 42мм диаметър и се състои от две части. долната тръба е 60см дефлагматора е 30см без коляното, на съединението между двете тръби съм поставил центрираща бленда. Външната намотка на дефлагматора е с диаметър 8, вътрешната е 6 и двете са с дължина 2,5 метра. Серпентината на кондензатора е от старото казанче там съм използвал около 4м тръба с диаметър12мм.
За по нататъшни развития пак ще ви информирам. Всичко най-хубаво.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Фев 2012, 00:02 
Аватар

Местожителство: Божурище
Честито! Нещата изглеждат добре. И за да станат по-добре според мен... Вътрешната намотка на дефлегматора при тези 6мм. на тръбичката е добре да е с не повече от 5-7 навивки и стъпка 20-30мм. Входа горе изхода от долния край на намотката. Мисля още, че външна не е необходима. Успехи! :lab:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Фев 2012, 08:39 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Перфектна изработка, браво !
Обаче много сериозно охлаждане като за колона с CM, виж ако беше LM - да.
Чак не мога да повярвам че не си успял да удържиш температурата. С такова охлаждане трябва да може да се втечни всичко при добро желание.
Охлаждащата вода от водопровода ли е ? Щото сега там е къде 5-10 гр. водата.
Аз с подобна намотка охлаждам ЛМ колона фи 54 с казан 100 л. подгряван на газова пиростия. 3 м. фи 6 ми е охлаждането, което считам за грешка де, сега бих го направил или с фи 8 или с повече метри. А също и външна намотка като твоята.
Но при мен тия 3 м. фи 6 втечняват всичко, при дебит около 200 л. вода на казан 80 л. с времетраене 6 часа от протичането.
Може би заради малкото пълнеж първия път не ти е стигнало охлаждането, или ти е досвидяла водата :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Фев 2012, 09:19 
Аватар

Доколкото разбрах, преварката е минала само с външната серпентина (от моя опит с нея, наистина не може да се удържа температурата към края), а след това е добавена вътрешната, за резултата от което, ще разберем днес. Можело е да се събере и останалото без охлаждане, за последващо преваряване или за други цели, макар че нещо загубих сметката: 10л. на 40% = 5л. на 90%+ патоки ? Но това е без значение, очакваме резултати от портокаловата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Фев 2012, 09:40 
Аватар

Местожителство: В.Търново
А, вярно, сега го допрочетох.
:megagrin:
Те са ще види колегата кон боб яде ли :megagrin:
С това охлаждане му предлагам да си направи един отливник, да си сложи едно шибърно кранче и хоп- ей ти LM колона - хибрид - кеф ти едното, кеф ти другото ...
Всъщност тя и моята е така - имам си и аз лула и охладител след нея, но си я ползвам само като ЛМ колона, доволен съм и само едно ме дразни - 200 л. вода стоплени като за къпане си заминават в канала.
Макар че водомера в гаража не е регистриран още във ВиК :lol:
А сметките с градусите не излизат, това е вярно, но човека едва ли е мерил точно литрите - 10-те са били сигурно 12, а 5-те - може би 4.5 , но важно е качеството.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Фев 2012, 10:23 
Аватар

victoryvt написа:
С това охлаждане му предлагам да си направи един отливник, да си сложи едно шибърно кранче и хоп- ей ти LM колона - хибрид - кеф ти едното, кеф ти другото ...
Всъщност тя и моята е така - имам си и аз лула и охладител след нея, но си я ползвам само като ЛМ колона, доволен съм и само едно ме дразни - 200 л. вода стоплени като за къпане си заминават в канала.
А сметките с градусите не излизат, това е вярно, но човека едва ли е мерил точно литрите - 10-те са били сигурно 12, а 5-те - може би 4.5 , но важно е качеството.

За LM-a и аз мислех да му предложа, но реших че сам ще стигне до това решение.
Относно водата и да я плащаш ще е 20-30 ст., но е грехота да се изхвърля 200 л. питейна вода, в свят в който милиони нямат достъп до такава с дни. Та дали за къпане, дали за тоалетната, дали за измиване на колата, дали за поливане винаги може да се употреби и втори път, а най добре да се замислим за система за многократното и използване.
За сметките с градусите хич не се хващам - когато за пръв път варих с "колона", това което излизаше при разреждането му 1:1 с вода показваше 52 градуса :? :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Фев 2012, 18:30 
Аватар

atz написа:
Честито! Нещата изглеждат добре. И за да станат по-добре според мен... Вътрешната намотка на дефлегматора при тези 6мм. на тръбичката е добре да е с не повече от 5-7 навивки и стъпка 20-30мм. Входа горе изхода от долния край на намотката. Мисля още, че външна не е необходима. Успехи! :lab:

Благодаря.
Понеже едва прохождам по темата "колони" много неща не са ми ясни. Всичко това го научих от майстори като вас които не щадите да споделяте знанията и опитите си. Въпросът ми е: Какъв е отрицателния характер на намотка с 30 навки и без пространство между тях? Нужно ли е да развалям сегашната?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Фев 2012, 19:04 
Аватар

victoryvt написа:

Понеже казанчето ми е малко кранчето ми е едва отворено, бутна ли го съвсем лекичко градуса на горния термометър веднага започва да спада под необходимото и затова реших да се вслушам в съвета за колона LW.
За отливник на колона LW мисля че, само едно кранче не е достатъчно. Вътре в колоната трябва да има нещо като улей към отливника който не знам как да го закрепя вътре в тръбата. Ако ми дадете съвет ще ви бъда много благодарен.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 464 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 31  Следваща

Часова зона: Европа/София