Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 03 Дек 2016, 02:32

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 464 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2014, 18:49 
Аватар

Това лесно може да се провери, пък и не иска нищо като труд, отрови от химикали, оборудване, губене на време.Най-важното е , че на котлето няма да му стане нищо при неуспех.
Засега търся някой приятел дето работи в склад на едро за замразени продукти.Казаха ми , че там някои стоки ги съхраняват при -35.Дали е вярно не знам. Иначе за едно котле все ще се намери място.По принцип пише че ефекта може да се прояви още при -5, но калая трябва да е много чист и времето много по-дълго. Да използват братоците супер чист калай много се съмнявам,въпреки че не се знае кой до какво се е докопал по време на соца.Аз имам едно парче(10 см дълго) триъгълна пръчка която като се извива издава характерния пукот, което е признак за чист калай.Другото което ме обнадеждава е, че покритието едва ли е по дебело от няколко стотни.За студеното и някой хладилничар може да даде идея.Те най-добре знаят къде и какви са температурите в хладилните инсталации .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2014, 19:07 
Аватар

баджо написа:
Това лесно може да се провери, пък и не иска нищо като труд, отрови от химикали, оборудване, губене на време.Най-важното е , че на котлето няма да му стане нищо при неуспех.
Засега търся някой приятел дето работи в склад на едро за замразени продукти.Казаха ми , че там някои стоки ги съхраняват при -35.Дали е вярно не знам. Иначе за едно котле все ще се намери място.По принцип пише че ефекта може да се прояви още при -5, но калая трябва да е много чист и времето много по-дълго. Да използват братоците супер чист калай много се съмнявам,въпреки че не се знае кой до какво се е докопал по време на соца.Аз имам едно парче(10 см дълго) триъгълна пръчка която като се извива издава характерния пукот, което е признак за чист калай.Другото което ме обнадеждава е, че покритието едва ли е по дебело от няколко стотни.За студеното и някой хладилничар може да даде идея.Те най-добре знаят къде и какви са температурите в хладилните инсталации .

Моите котлета са калайдисвани преди 35-40 години и си мисля,че тогава в калая не имало ментета,но пък като се замисля,че циганите съществуват много преди споменатите години ,така че...........едва ли.
Друго ми идва на ум: Не е ли по ефикасен методът преди да се охлади котлето същото да се нагрее и веднага след това да се постави при минусови температури.Няма ли това да доведе до напукване на калая и по - лесното му отстраняване след това? А методът с азотна кесилина? Тук четох,че е много неприятно,но за теб бих се съгласил да освободя едното котле от калая.Пък на моите котлета и дръжките чак са медни /иначе http://destillatio.com.ua/copper-dish/1 ... iy-kotelok.ТИ КАК МИСЛИШ?

Мнения за последните изпратени от мен снимки?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2014, 19:43 
Аватар

Благодаря ти за предложението, но аз калайдисано котле имам.Че с нещо ще махам калая, и това съм го решил, но от няколко метода който съм намерил, този ми се струва най-удачен и безболезен.
Тия руснаци от сайта еврото го нямат за нищо. Ебати котлето за тези цени. :megagrin: Тука може да се намерят медни съдове за финска баня доста по-изгодно.
Таман щях да те питам за твоя казан , как го изпразваш и видях че се вади.Добре тогава ,ама и мургавите медникари могат да го извадят.То не че няма да го изкъртят(пу да не ти е уроки), но нали каза че затова си го зазидал.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2014, 20:21 
Аватар

Както виждаш от снимките сътворението му е такова,че не позволява друг метод на изпразване освен изгрибане.Когато,обаче,правя преварка използвам маркуч Ф60 на принципа на скачените съдове /предварително го напълвам с вода и го потапям в казана.Изходът му затварям механично посредством парче от същия маркуч чрез прегъване.Но само при преварка.Иначе се задръства с чепки от гроздето./Видно от приложения снимков материал там има един улей и един извит нагоре маркуч.На последните три снимки най-добре се вижда в горния ляв ъгъл.

Що се отнася до зазиждането,вече имам хора ,които живеят там.Има и голяяямо бау-бау,така че ,не че е невъзможно,но става по трудно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2014, 21:43 
Модератор
Аватар

Местожителство: Дупница
Охладете го с течен азот това котле ! Как така цял ден не се сетихте , та трябва аз да ви давам акъл по нощите ?! Засрамете се !!! :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2014, 22:59 
Аватар

msergiev написа:
Охладете го с течен азот това котле ! Как така цял ден не се сетихте , та трябва аз да ви давам акъл по нощите ?! Засрамете се !!! :megagrin:

Колективно се засрамихме! :cooler:
Ама няма резултати..........няма!!!!!
Да порицаем невиждащите в бъдещето.............иначе - в "кръчмата",в пряк и в преносен смисъл :party:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2014, 11:18 
Аватар

Четох някъде , че при -30 градуса "калаената чума" за 30 часа превръща калаено покритие с дебелина 1мм. в прах. Калая трябва да е чист иначе и малки примеси предотвратяват ефекта

БАДЖО,ти ме запали по идеята. :idea: Имам и едно по-малко котле /3-4 л./,също калаидисано.Та мисля да пробвам снего, да го нагрея и веднага да го поставя във фризера за неопределен период от време.Ще докладвам ,ако има положителен резултат.Само как да обясня на жената какво прави празно котле там. :nixweiss:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2014, 12:50 
Аватар

До: Отстраняване на калай

Имам Приятел ,който е Майстор медникар и го питах как се отстранява калая,когато е необходимо и ми сподели следното:

Хума,сол,и вода в еднакви части се смесват /като гъста боза да заприлича разтвора/,след това се намазват обилно стените на котела и престоява 24 часа.Образува се кора,която пада с калая при нагряване на котела.

Дано съм помогнал,за добрите вкусови качества на ракийката.

МИСЛЯ ДА ПРОБВАМ И ТОВА :nixweiss:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2014, 13:48 
Аватар

Това дето ти е казал медникарят, вече беше споменато на форума.Явно че става щом и твоя майстор ти го казва.Ама откъде хума?Помня че баба ми си миеше косата с хума, но това са само бегли спомени.Дали бентонита не е вид хума?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2014, 14:08 
Аватар

баджо написа:
Това дето ти е казал медникарят, вече беше споменато на форума.Явно че става щом и твоя майстор ти го казва.Ама откъде хума?Помня че баба ми си миеше косата с хума, но това са само бегли спомени.Дали бентонита не е вид хума?

Този цитат го копирах от друг сайт.Медникарят е приятел на друг.През 2013г. бях на Сарафово и от там съм си взел хума в достатъчни количества,така че с нея смятам да пробвам.Има я в неограничени количества в най-северния край на плажа.Руснаците,почиващи там през лятото,се мажат с нея незнайно за мен защо.
Що се отнася до споменаването на това във форума - късно го видях,затова съм го повторил.
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2014, 14:14 
Аватар

Местожителство: Плевен
Хума се продава по козметиките.Жена ми скоро си беше купувала да се прави на блатна вещица :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2014, 14:18 
Аватар

vnnaidenov написа:
Хума се продава по козметиките.Жена ми скоро си беше купувала да се прави на блатна вещица :megagrin:

С пари всеки може! Но аз съм от Габрово......все пак! :idea:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2014, 20:07 
Аватар

Местожителство: Варна
Не мога да разбера каков толкова се плашите от азотната киселина ?
Чист окислител си е . Например АК 20 окислител за В 750 от к-са С 75. Който е бил огневак, той знае. Противогаз и химическо облекло. :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2014, 20:52 
Аватар

kr1100 написа:
Не мога да разбера каков толкова се плашите от азотната киселина ?
Чист окислител си е . Например АК 20 окислител за В 750 от к-са С 75. Който е бил огневак, той знае. Противогаз и химическо облекло. :megagrin:

Там е работата,че не всички сме били огневаци.Аз лично нямям нито противогаз,нито химическо облекло. :cry:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2014, 09:00 
Аватар

vtv написа:
До: Отстраняване на калай

Имам Приятел ,който е Майстор медникар и го питах как се отстранява калая,когато е необходимо и ми сподели следното:

Хума,сол,и вода в еднакви части се смесват /като гъста боза да заприлича разтвора/,след това се намазват обилно стените на котела и престоява 24 часа.Образува се кора,която пада с калая при нагряване на котела.

Дано съм помогнал,за добрите вкусови качества на ракийката.

МИСЛЯ ДА ПРОБВАМ И ТОВА :nixweiss:

viewtopic.php?f=9&t=84&p=32538&hilit=%D0%A5%D1%83%D0%BC%D0%B0%2C%D1%81%D0%BE%D0%BB%2C%D0%B8+%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0#p32538

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 464 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Следваща

Часова зона: Европа/София