Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 10 Дек 2016, 19:06

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 136 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2011, 21:05 
Аватар

Местожителство: Varna
Оловото наистина не трябва да се подценява, пошегувах се. За това и спойките се правят от външната страна след добро приковаване за да има по-малък контакт с припоя.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Мар 2011, 23:33 

Местожителство: София
това с гюмчето и ракията малко ме съмнява-градска легенда....
Работата ми е такава ,че съм заобиколен с тонове олово...,а изследванията което ми правят периодично са такива че.....отива цял ден.
Ако имам натрупвания- каквито е да щях да знам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2011, 01:22 
Администратор
Аватар

Работил съм в печатница и съм се надишал на олово. На по-старите работници лицата бяха като гримирани в сиво, а венците бяха посивели по ръбовете от оловни отлагания. С времето изперкваха и си отиваха с бъбречни заболявания, въпреки дажбите от кисело мляко, дето било уж антидот...

Я по-добре с меден припой...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2011, 10:01 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
BREAKER написа:
nasko r19 написа:
зна4и припоят е калаено оловен 60/40 казана 6те е електри4ески дали 6те има проблем за изьодния продукт ж цмицал дали оловото 6те влезе в контакт с ракията.Лулата няма да се запоява с този припои.Благодаря

Като правиш нещо го прави както трябва,не мисля че чак толкова ще се набуташ за по-скъпият припой. :)

Един наш голям артис казваше <икономията е маика на мизерията>.Направи го както трябва, все пак е за собствена употреба, компромисите са за собствена сметка.Те са недопустими :!:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2011, 22:54 
Аватар

здравеите колеги след малко труд с припоя за които бяь писал стана работата но 4етяики форума размислих и днес преди малко игра ракетата малко двоина работа ама трябва да стане както трябжа 4е намериь един познат с CO тел за нерагдавеика и тези дни мисля да сам готов.дано да стане

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Апр 2011, 14:38 
Аватар

Прясна информация от Илиянци...сребърен припой с някаква жълта обмазка струва 15 кинта, дълга е не повече от 40-45 см, дебела около 2 мм и то с 40% сребро. Мноооого скъпо бе мамка им! Една друга пръчка значително по-дебела, неправилна форма, около 1 см дебела, на нея пише 60/40 не знам какво е, продавачката каза, че е калай, ама какво е 60/40 не можа да ми каже. Та това нещо струва 18 кинта, ама нещо се продавало на кило, та тая пръчка ли струва толкова, така и не можа да ми каже. Та това второто става ли за дъното на казаньо от пералните?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Апр 2011, 22:14 
Аватар

Този от 15лв. с обмаската може би е 60% сребро 40% мед има и 60% мед към 40% сребро те са около 7лв. точно каквито ти трябват за да запоиш дъното. Другия е оловно калаен не става за дъното 60/40 е съотношението на двата метала.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Апр 2011, 22:45 

калаи и олово...60/40.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2011, 19:24 
Аватар

kanko написа:
Значи съм сгрешил :datz: като направих един шев на капака от неръждавейка с телоподаващо и тел която май не е за нръждавейка ...
И сега какво да првя. :nixweiss:

Изрежи казана от двете страни на заварките за да премахнеш ръждясалия шев напълно ,намери майстор и завари казана на ВИГ(аргон).Колкото по равно е изрязано токова по добра ще стане заварката !

Последна промяна agj на 16 Апр 2011, 19:30, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2011, 19:29 
Аватар

MONI BARONA написа:
Няма страшно, намери аргон и завари на ново с сребарен припои.Като изжули старата заварка хубаво.

Имаш ли представа за заварката с аргон или просто само си чувал за този метод !?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2011, 20:14 
Аватар

agj написа:
MONI BARONA написа:
Няма страшно, намери аргон и завари на ново.Или със сребарен припои.Като изжули старата заварка хубаво.

Имаш ли представа за заварката с аргон или просто само си чувал за този метод !?

Няма страшно, намери аргон и завари на ново.Или със сребарен припои,като изжули старата заварка хубаво.[/quote]
СЕГА ДОВОЛЕН ЛИ СИ :datz:И недеи да редактираш само изрески от това което съм казал не е коректно :warn:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2011, 22:16 
Аватар

MONI BARONA написа:
agj написа:
MONI BARONA написа:
Няма страшно, намери аргон и завари на ново.Или със сребарен припои.Като изжули старата заварка хубаво.

Няма страшно, намери аргон и завари на ново.Или със сребарен припои,като изжули старата заварка хубаво.

СЕГА ДОВОЛЕН ЛИ СИ :datz:И недеи да редактираш само изрески от това което съм казал не е коректно :warn:[/quote]
Цитирал съм целия ти пост ,нищо не съм редактирал от него !
Написано така :
MONI BARONA написа:
Няма страшно, намери аргон и завари на ново с сребарен припои.Като изжули старата заварка хубаво.
...... се разбира по един начин а вече след редакцията която ти си направил след моя пост ,вече се разбира по съвсем друг начин!
Освен това всички които се опитват да сътворят казани със сребърен припой да си направят добре сметката дали ще им излезе по евтино с него или при майстор аргончик! С една пръчка сребърен припой струваща около 15лв.в никакъв случай не може да се запои един метър а метъра заварка при аргончика едва ли ще е повече от 15лв.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2011, 22:24 
Аватар

nasko r19 написа:
здравеите колеги след малко труд с припоя за които бяь писал стана работата но 4етяики форума размислих и днес преди малко игра ракетата малко двоина работа ама трябва да стане както трябжа 4е намериь един познат с CO тел за нерагдавеика и тези дни мисля да сам готов.дано да стане

За да стане както трябва с телоподаващото освен неръждаема тел е необходима и специална газова смес !
Заварките изпълнени с телоподаващо обикновено стават доста грозни !Виждал съм такива заварки направени дори и от хора имащи претенции за професионалисти!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2011, 22:59 
Аватар

Ти маи нещо не схващаш или не четеш както трябва. Сребърен припои е , когато има мет месинг да се заварява .А алпаката с аргон , защпто тука става на въпрос да завариме различни сплави. Абе какво ти се обеснявам......... я чети всичко и тогава даваи акъл. аман от маистори.......

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2011, 23:17 
Аватар

Със сребърният припой се запоява при запояването няма разтапяне на основата, той запоява и неръждавейка. Аргона се използва при електродъгово заваряне тогава се топи и основата, аргона замества СО2 при заварянето предпазва някой по специфични материали от прегаряне.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 136 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Следваща

Часова зона: Европа/София