Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 05:11

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2011, 21:24 
Аватар

Местожителство: Добрич
Аз написа:
Розовото масло е друга бира.
Инък здравец, лавандула, мащерка, равнец, мента дават доста

Благодаря за съветите.Но този съд е един сепаратор :)
А за добива зная,че от 500кг лавандула се произвеждат поне 7-8литра етерично масло ;)
Все пак споменах,че уча в УХТ и съм 4-ти курс.А ,не се притеснявайте за количеството на етерично-маслената суровина :) За сега искаме да го разгледаме като някаква идея :) Но мисля,че да се намери сепаратор,няма да е трудно или да се направи такъв,където правят такива дестилационни апарати :)
Благодаря :lab:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Мар 2011, 11:18 
ССМ

Местожителство: Plovdiv
Не знам що ама Деситата са ми слабост! :megagrin: :megagrin: :megagrin: Ето нещо и от мен:
Прикачени файлове:
204.JPG

Та това са два последователно свързани съда за отделяне на фузелови масла, но принципа е един и същ. В единият се смесват екстракции носещи маслата със студена вода, те изплуват отгоре, образуват водонеразтворим слой, преливат през фунийката и постъпват във вторият, където пак се смесват с по-малко количество вода за да се промият и изтичат през фунийката в сборник.
На тебе ще ти върши работа и един, а ароматните води можеш да върнеш в казана за ре-дестилация въпреки, че не се практикува! Или да си ги събереш, да ги смесиш с петролеев етер и да си направиш абсолю. Щом си вече 4-ти курс трябва да си си взела учебника по "Технология на етеричните масла и продукти" май се казваше, ще го видя в къщи и ще ти го напиша точно, продават го и в "Хеликон"! Вътре е описано подробно технологията за получаване и температурните режими! Те са много важни за да не се допусне "влояване" на охладителя и флорентинския съд, т.е. да замръсне маслото по серпентината или тръбите! За домашни цели лесно можеш да го извлечеш и директно с петролеев етер, но качеството е ниско, е няма да правиш "хамут" я! Казаните за ракия не са много подходящи, защото етеричните масла се извличат по-добре при дестилация с пара с определена температура и за целта е нужно парогенератор. Ако имаш въпроси - пиши, с туй слабо сърце, как да не ти отговоря колежке!

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Мар 2011, 12:03 

Местожителство: Хасково
Мой приятел отглежда десетки декари лавандула в Казанлък и я вари . Литър масо го продава от50 до 200 лева в зависимост от реколтата и запасите от минали години.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София