Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Дата и час: 21 Окт 2014, 16:28

Часова зона: Европа/София [DST]

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2009, 11:20 

Здравейтена всички, имам няколко въпроса :
Значи искам да си направя "казан за ракия" с търговска цел в един селски регион можете ли да ми дадете някакви насоки от каде да започна : отнсно документите които трябва да подготвя, колко струва лиценза.Също така мисля да построя самата сграда около 45-50 кв.м
какво трябва да знам за такъв вид строеж и колко може да ми струва такъв проект. Е много станаха въпросите но мисля че темата е много интересна и ще е от полза за всички.
БЛАГОДАРЯ!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2009, 11:59 

Местожителство: Хасково
Проектанският хонорар за сграда 50 м2 е 1400 лв + таксите които се плащат във ВиК, енерго и в общината за строителното разрешение. Те са различни за различните общини. В общината ни тези разходи са съпоставими с проектанските услуги.Още ,оценката на проекта е около 300 лв, и фирмата която ще упражнява надзор ще вземе 300-400. Или до първа копка ще ти са необходими м/у 3500 и 4000 лева.
Казвам го това щото с жената сме проектанти.
Първоначално трябва да имаш нотариален акт и скица на имота.
За другото /варенето на ракия/ трябва да говориш с НАП.

Изпратено след 15 минути 1 секунда:
Още по-подробно: проект на произв. сграда - 50 м2
Архитектурна част - 400лв, конструктивна част - 400 лв, ВиК част-100лв , ел част- 100лв, геодезическа - 300лв.
Скица с виза за проектиране от общината - 50 лв.
Оценка на проекта -300 лв , надзор 400 лв.
Договори с ВеК и Енергото -около 600лв/ включва присъединяването към мрежите и елементите по ел.тблото/ . И последно плащането на строителното разрешение в общината. То зависи от категорията на района , и за различните дейности е различна / например 300 лева/.
По всяка вероятност тук ще даваш и рушвет. Законът казва ,че за 1 седмица трябва да се издаде разрешително, но те те бавят умишлено докато ти подскажат причината...
Смятай от тук нататък.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2009, 13:21 

Бай Драган - Благодаря ти много за изчерпателния и бърз отговор
информацията която ми даде е много полезна аз съм от гр Русе ти от каде си ако си на близо можем да задейставаме нещата след като си проектант и разбираш от тези неща
А знаеш лио нещо за лицензите кава е цената за акциза ми е ясно 2.20 лв на 1л. чист алкохол , но за ЛИЦЕНЗА ме итерсесува много.

Изпратено след 8 минути 18 секунди:
Бай Драган - извинявай чак сега видях че си от Хасково

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2009, 13:31 

Местожителство: Асеновград
donluka чудя се откъде да започна минал по целия път от АиБ не искам да те плаша но е УЖАС трябва ти много търпение и доста пари ако си мислиш че почваш и го правиш за 1 лято много се лъжеж но щом аз го направих и ти ще го направиш първо комуникаций път вода ток обратна вода подпочвена вода големина и форма на парцела предполагам ще сменяш статута на земята изобщо 1001 малки болести не тръгвай на рушвет не не и не те ония зад бюрата с белите якички това и чакат после цял живот ще даваш рушвети имай предвит че държавата ще ства все по-силна прави всичко по закона независимо че ще допуснеш много грешки ако имаш въжможностите и волята всичко е преодолимо желая ти успех

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2009, 13:45 

venci-благодаря за мнението ти по въпроса. Аз съм се въоражил с търпение и съм решен да го направя . Можеш ли да ми кажеш какъв е лиценза колко струва

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2009, 14:06 

абе човек стига с тоя лиценз и акциз това е най малкия проблем сега мисли за терена докато построиш и вземеш акт 16 толкова неща ще се променят ти дори не осъзнаваш че не знаеш нищо

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2009, 14:44 

Всичко което написах се отнася ако теренът е в чертите на селото/града/
Ако е земеделска земя трябва ПУП и промяна предназначението на земята. Това е свързано с още средства и много време. Поне 4-5 месеца бавене по институции.
Ако пък няма регулационен план - трябва само ПУП / +500лева и 1 месец допълнително/
Или ако е в чертите на селото, всичко ще стане за около 2 месеца.
1 скица с виза за проектиране- 15 дни бавене в община
2. проект около1 месец/ успоредно с това се вадят предварителни договори с ВиК и Енерго.
3. Оценка на проект 2-3 дни
4. Издаване на строит. разрешение./писах по-горе/

Изпратено след 29 минути:
donluka,
няма да се отчайваш! Особено ако имаш нот.акт за местото и той се намира в чертите на селото. Гарантирам ти ,че тази година ще свариш ракия от грозде.
Ако си решил да почваш сега е момента -евтини строителни материали , и изгладнели майстори. Кажи с какви документи разполагаш и ще ти пиша с каква поредност да действаш. За да не ангажираме Форума с този проблем ,и ако имаш нужда от съвет пиши ми на haylie@abv.bg
Нали за това пием ракия. Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2009, 14:55 

БАЙ ДРАГАНЕ когато се изказваш по някой проблем прави го компетентно още повече че ти е професия нещата трябва да се правят издържани законово и професионално а не с РУШФЕТЬ

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2009, 16:04 

Венци,
прав си. Но аз не мога да се изкажа по-професионално. Контактувам с инвеститорите след като са си получили проектите. Това са техни приказки. Всички от инвеститорите на проекти с производствен характер са рекетирани в общината . Разбираш ли Венци 100%!
Съжелявам ги!
Венци , ти си идеалист , не си вътре в нещата. Мръсниците това търсят- да те забавят когато ти бързаш да започнеш строежа на обекта . И да платиш.
!00% от инвеститорите плащат и когато въвеждат обекта в експлоатация.
Прокажена държава!

Изпратено след 28 минути 10 секунди:
Да не разводняваме хубавата ракия с вода и да спрем.
Как ни търпи Модератора, не знам?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2009, 21:38 

защо да спрем БАЙ ДРАГАНЕ даваш ли си сметка колко хора ще ти прочетат мненията по въпроса това което си написал в някаква степен е вярно ако правиш лятна кухня за баба ти на село не съм идеалист аз построих ракиджийница всичко е законно и ако искаш ми вярвай не съм дал 1лв рушвет нито лев и се гордея с това държавата си я правим НИЕ няма кой друг да ни я направи ти волно или не си разпространител на проказата вярно е че темата не и е мястото тук но админа може да я премести и ако реши че сме излезли от добрия тон да ни изтрие мненията айде жив и здрав

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2009, 22:39 
Аватар

Местожителство: Varna
Прав си venci "Не е луд този кито яде баницата а този къто му я дава", но
ти в твоята ракиджииница за всеки литър който си преварил платил ли си акциз "Прекаления светец и богу не е драг" нали?
Така че нещата могат да се погледнат и така и така. Всички сме патриоти само да не засяга нашия келипир.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2009, 23:34 

petio то спора край няма като казвам че всичко е законно имам предвид всичко относно строежа и въвеждането в експлоатация не съм светец и не плащам 100% акциза впрочем не го плаща клиента тука ставаше въпрос как се прави ракиджийница и един проектант да пише че ако парцела е в рамките на селото демек дворно място за 2 месеца ще проектира и с договори с ВиК и енергото и с разрешителни от общината почваш да строиш е извинявай но това не е вярно и ми дойде в повече в същото време да казва че рушвета е задължителна част от строежа на един обект абе ти да не си служител в отдел акцизи на митницата и като руска подводница да ни прослушваш

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 00:14 
Аватар

Местожителство: Varna
"В Русия съм ... в Русия съм...търъдудам" то кой ходи на казан където трябва да плати акциз, само да не доидат проверяващи че тогава няма как.
http://www.vbox7.com/play:fe743fae
Тази година върих ракията в подобни казани на твоите и останах много доволен.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 00:55 

абе аз си знаех че си провокатор ама ако доидеш да вариш в моя казан ракия кът ти трясна един акциз та и на правнуците ти ще разправяш

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 08:56 

Венци ,
днес приключваме една вила , за по-малко от 2 месеца. Но в общината колко ще го бавят-не знам. Ей за това ти говора.
Почваме и жил.сграда, също до 2 месеца ще я приключим .
Венци, съгласуванията се правят успоредно с проектирането. Чети точно какво съм написал: При наличие на нот.акт и виза за проектиране ,след 2 месеца инвеститорът взема папките и ги внася в общината за издаване на стр. разрешение.
ЗУТ задължава безусловно издаване на разрешение за строеж в рамките на 1 седмица, но за нарушаване на срока няма последствия.
Венци , при вас и другаде може да е без рекет, но нашият кмет Г.Иванов до сега няма пропуск.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часова зона: Европа/София [DST]