Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Дата и час: 20 Апр 2014, 23:55

Часова зона: Европа/София [DST]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 224 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2012, 11:32 
Аватар

Здравейте,
докато си приказвахме с Илия за вина цени и впечатления, по негово предложение реших да пусна тази тема, в която да описваме вината, които сме пробвали с по няколко думи за впечатленията от тях, пък ако може и някоя снимка да има ще е още по - приветлива темата.
Така ще имаме постоянно предложения за някое вино, което да се пробва или пък идея какво представлява някое, което струва повече от бюджета ни за вино.

Започвам от най прясната покупка от таз годишния винен каталог на Карфур има страхотни цени и от стстъпки за шест бутилки. Като цяло аз си купувам вино между 10 и 19 лв.

Изображение

Снощи отворихме Каберне Сувиньон 2008 от Будега Катена Запата, Чили. Лозята им са в Андите и правят вино вече 100 години. Много ми хареса виното единствения недостатък който открих беше не добрата бистрота, но това може и да е заради отварянето му едва час след транспортиране с конска пастърма беше голям кеф :megagrin:

Другото вино, което пих скоро и ми направи впечатление е бутилка Капатово, 17 лв струва в Каса вино, но там цените са надути.Купаж от Сира, Пти Вердо, Марселан и Примитиво 2011. Лозята са техни до колкото знам засадени по препоръка след изследване на почвата. Резултатът е наистина забележителен!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2012, 21:19 
Аватар

Местожителство: Варна
Първо - адмирации за темата.
От известно време и на мен ми се въртеше подобна идея, но който превари ...

Първо бих искал да споделя невероятното впечатление, което остави в мен първото вино на Анжелус Естейт - Жребчето (Stallion ). Става въпрос за реколта 2009, по-евтината серия (classic). Имах удоволстието да му се насладя преди да се появи в търговската мрежа и сравнено например с вината на Братя Минкови ги превъзхождаше с класи. Не съм опитвал по-новите реколти, но искрено се надявам да не се получава традиционната за България ситуация - първа и евентуално втора невероятна реколта и от там нататък деградация.

В интерес на истината имам чувствотвото, че 2008-2009 са преломни за българското промишлено винопроизводство. За мен това е периодът на началото на производство на наистина качествени продукти и в средния клас.

Carpe Diem 2009. Първата година на Мидалидаре Естейт. Преди това се предлагаше като продукт на Катаржина. В мен остави много добро впечатление като вино в тази ценова категория (~ 10 лв). Имам бутилка и от 2008, ще споделя впечатления.

Via Diagonalis 2007.
- първата отворена бутилка - пълно разочарование. Изветряло утаено вино.
- втора (и последна) бутилка - коренно различна. Виното току що е преминало апогея си, леко презрели черни плодове, доминант синя слива ... свърши :(

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Ное 2012, 00:39 
Аватар

"Midalidare" вече са ме спечелили като клиент. Жълтия и червения етикет 2009 Каберне сувиньон и Птивердо и Мерло и Каберне фран, както и Карпедиема много ми харесват .

Тази вечер отворих Mark Girardeli направено от "Домеин бойар" ами доста нахвалено вино и въпреки, че бях предобеден го пробвах. Купаж Сира и Рубин 2010. Незнам заради Рубина ли доста посредствено ми се видя и слабо като аромати както и леееко киселко. Не знам дали ми е направило лошо впечатление понеже напоследък се увличам по по-тежки и плътни вина, но като цяло спокойно мога да кажа, че не ми хареса.
И за пореден път се обеждавам, че бутилка българско вино за 11 лв не може да се стравни с нищо от другите производители на тази цена.

Относно изветрялото Кастра рубра случвало ми се е с Мерло от 2006 на Телиш даже беше станало вече леко кафеникаво би трябвало да ги спират от продажба тези вина.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Ное 2012, 13:01 

http://www.bacchus.bg/winesingle.php?wineid=695

Това вино много ми хареса. Пробвах го на една конференция, има си хас иначе за една бутилка да дам 15 лева...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Ное 2012, 14:39 
Аватар

Изображение
Това доста ми хареса Реколта: 2008
Тип: червено сухо вино
Регионално вино: Тракийска низина
Сорт: Каберне фран 85% & Каберне совиньон 15%
Гроздобер: 20.10.2008
Алкохол: 14 %
Екстракт (г/л): 30
Остатъчна захарност (г/л): 1,5
Титруеми киселини (г/л): 5,25

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Ное 2012, 15:55 

Местожителство: София
изба Дамяница ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Ное 2012, 17:26 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
ilu6a написа:
изба Дамяница ...

Така и не намерих въпросното вино преди време в един уважаващ себе си град.... Но пък това http://i1173.photobucket.com/albums/r58 ... B3B98E.jpg Определено беше интересно.сега се замислям....този вкус на ендреше беше,поне за мен малко в повече и като че ли се откроява над всичко...определено ще си купя пак ,надявам се да има процеси на стареене,все пак 2-3 г са доста време

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2012, 22:25 

Миналогодишно Божоле...ей така за спорта го взех...не става за нищо...
Прикачени файлове:
IMG_0653.JPG
IMG_0653.JPG [ 105.63 KiB | Прегледано 1597 пъти ]

Каберне Совиньон-Платинум 2008 г. 0,75 л. Кортен
Прикачени файлове:
IMG_0659.JPG
IMG_0659.JPG [ 112.85 KiB | Прегледано 1597 пъти ]

и Сира и Каберне Совиньон -Доминант 2009 г. 0.75 л. Кастра Рубра
Прикачени файлове:
IMG_0656.JPG
IMG_0656.JPG [ 119.67 KiB | Прегледано 1597 пъти ]

Две вина в ценови клас 20лв..
Кабернето ..ммного добро вино ,но някак не изпълни очакванията ми...не знам вероятно тъй като са ми говорели доста за това вино някак бях с по-големи очаквания...
Доминанта обаче напълно в случая заслужи името си..като и парите вино искащо да се повтори...
Третото от снимките е Енигма Калберне Фран на винарна Малката звезда...не стигнахме до него...минахме на други питиета))))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2012, 03:51 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Забравена бутилка на WenTe Wineyard мерло реколта 2007
Прикачени файлове:
phprXviQoPM.jpg
phprXviQoPM.jpg [ 49.9 KiB | Прегледано 1583 пъти ]
Винарната е създадена 1883г.....тогава още сме били под турско робство(Пиринска Македония)......хубаво вино с открояващ се в началото дъбов аромат преминаващ във ванила и карамел,къпини
Прикачени файлове:
phpEstx9cPM.jpg
phpEstx9cPM.jpg [ 62.53 KiB | Прегледано 1583 пъти ]
..определено загадъчно вино и ще си взема пак

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Ное 2012, 22:15 

Подарък ми е виното. Много добро, пивко с прекрасен дъбов аромат и дълбок вкус.

Прикачени файлове:
IMG_5231 - Копие.JPG
IMG_5231 - Копие.JPG [ 146.34 KiB | Прегледано 1511 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Ное 2012, 22:31 
Аватар

ООо Риоха от 1 месец са ми не мушката тия вина и съвсем скоро ще ги пробвам ще кажеш ли Изба и някоя друга подробност че от снимката не се вижда май

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Ное 2012, 23:14 

това е избата - http://www.bodegasnavajas.com/
Виното беше Резерва 2005, подробности много няма, защото е специална серия и точно така етикетирано не се продава.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Ное 2012, 10:56 
Аватар

Изображение

Тази австралийска сира прбвах онзи ден и снощи малко след бългърските кабернета, хубаво вино но, нищо впечатляващо няма вероятно няма да повторя.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Ное 2012, 21:37 

Местожителство: Добрич
Много хубава тема!!!
Според мен най-доброто вино от винарна е ПРОДАДЕНОТО!Във винарните работят хора специалисти и те контролират процеса от беритбата до бутилирането.Всяко вино носи във себе си специфичния вкус диктуван от годината и от върховния /главния / агроном на земята-Господ.В много от случаите цените за различните реколти варират драстично,но това е нормално.Качеството определя цената.А качеството от своя страна зависи от много фактори -влажно ли е лятото или сухо,дали масива е до море или не ,дали гроздето се превозва на повече от 20 км или не ,дали има загнило или не.Всичко оказва влияние върху крайния продукт.Затова ,когато пием едно вино не трябва с лекота да даваме оценка ,а да направим сравнение с други подобни от същата година.
Разбира се всичко което написах до тук не се отнася за каруцарските вина от вида"Механджийско","Ловджийско " и други подобни.Става дума за вина от реномирани винарни с традиции във винопроизводството.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Ное 2012, 22:02 

Не съм съгласен много с горното мнение за ПРОДАДЕНОТО вино...Купувал съм десетки вина ,които втори път няма да взема...ето поредното...Турска Сира известна винарна..пълен боклук...мирис вкус-тоалетна...
Прикачени файлове:
IMG_0711.JPG
IMG_0711.JPG [ 117.55 KiB | Прегледано 1441 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 224 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Следваща

Часова зона: Европа/София [DST]